O portálu Access2Markets

Chcete vyvážet nebo dovážet výrobky nebo služby? Chcete vědět, jaká cla se mají platit nebo jaká pravidla je třeba dodržovat?

Pokud jste malý podnik, který hledáte internacionalizaci, Access2Markets je pro vás.

Tento internetový portál kombinuje databázi o přístupu na trh, asistenční službu EU pro obchod a mnohem více v jediném nástroji. Ať už jste právě začátkem, nebo zkušeným obchodníkem, máme vše, co potřebujete.  Podívejte se na úvodní video

Access2Markets potřebuje znát cla, daně, pravidla a požadavky týkající se výrobků pro všechny země EU a více než 120 dalších trhů po celém světě.

Podívejte se na informační produkt podle jednotlivých produktů v mém obchodním asistentovi.

Každý výrobek má kód. Najdete jej na stránkách Access2Markets. Kód potřebujete, abyste věděli, jaká cla a vnitrostátní nebo místní daně musíte zaplatit.

Zjistěte, jaké postupy a formality je třeba dodržet.

Access2Markets uvádí pravidla a požadavky pro jednotlivé produkty.

Je obtížné porozumět pravidlům původu vašeho výrobku? Nástroj pro sebehodnocení Access2Markets, ROSA vám pomůže!

Pokud právě začínáte, popisují naše podrobné pokyny celý proces dovozu a vývozu zboží a služeb.

Čelí problémům s dovozem nebo vývozem?

Informujte nás, zda na konkrétním trhu narazíte na překážky, nebo se v naší databázi seznamte s překážkami, které již existují.

Všechny obchodní dohody EU v kostce. Podívejte se, jak z nich může váš podnik těžit. Access2Markets uvádí seznam všech s podrobnostmi o pravidlech původu, ochraně duševního vlastnictví EU, investicích, trzích s veřejnými zakázkami a mnohem více.

Zažádejte o slevu na clu. Chcete-li využít snížené sazby, musíte celním orgánům dovážející země předložit správné doklady. Každá obchodní dohoda EU obsahuje seznam dokumentů, které potřebujete. Zjistěte si, jak prokázat původ vašeho výrobku, nebo zda musíte být „registrovaným vývozcem“?

Jak uvést váš výrobek na trh?

Access2Markets obsahuje všechny potřebné informace, ať už jde o osvědčení o posouzení shody strojního zařízení, osvědčení o zdravotní nezávadnosti pro produkty akvakultury nebo o označování zpracovaných potravin.

Access2Markets má kontaktní údaje celních a jiných veřejných orgánů v zemích EU i v zahraničí.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy