Zkušenosti podniků:

Formování budoucnosti z minulosti

Formování budoucnosti z minulosti

Lapuan Kankurit je rodinný podnik, který byl v Evropě velmi úspěšný a v posledních deseti letech také obchodoval s Japonskem.

Obchodní dohoda mezi EU a Japonskem přinesla zvýšení prodeje z tohoto důležitého trhu. Jaana Hjelt
Marketing Manager and Owner, Lapuan Kankurit

Finská společnost navrhuje a zadržuje širokou škálu vysoce kvalitních oděvů a domácích výrobků vyrobených z lnu, vlny, Tencelu a bavlny. Zatímco společnost rovněž vyváží do USA a Jižní Koreje, Japonsko je hlavním trhem Lapuan Kankurit mimo EU.

„V posledních deseti letech náš obrat neustále rostl a Japonsko bylo díky obchodní dohodě významnou součástí tohoto růstu.“ Náš partner v Japonsku byl velmi vzpomínán na dohodu o hospodářském partnerství mezi EU a Japonskem," říká paní Hjeltová.

Loni společnost upevnila svůj vztah s tímto trhem otevřením stěžejního skladu v Tokiu.

Snadný přechod

Přechod k fungování v rámci obchodní dohody byl hladký. Společnost Lapuan Kankurit již mnoho let dokumentuje své výrobní postupy, suroviny, udržitelnost atd., protože, jak uvádí paní Hjeltová, „zákazníci dnes potřebují více informací a transparentnosti, pokud jde o výrobu.“ To znamenalo, že velká část dokumentace, která je nezbytná pro prokázání původu jejich výrobků, již byla zavedena, aby mohli snadno využívat snížených celních sazeb pro své výrobky na japonském trhu podle obchodní dohody.Paní Hjelt uvádí, že se obávají o administrativu spojenou s pravidly původu v obchodní dohodě, ale ve skutečnosti byli s příjemnou překvapením shledáni, že „je snadné“.

Větší konkurenceschopnost

Náklady na suroviny, zejména na prádlo, se v posledních letech zvyšují. To mohlo negativně ovlivnit jejich podnikání v Japonsku, ale podle obchodní dohody došlo ke snížení cel, což kompenzovalo zvýšené náklady na materiály, což společnosti Lapuan Kankurit umožnilo zachovat si ceny pro konečného spotřebitele.

Silné a udržitelné místní podniky

V současné době Lapuan Kankurit zaměstnává 30 osob, což v posledních deseti letech neustále rostlo, částečně díky svému růstu v Japonsku. Vzhledem k tomu, že tak málo lidí je vyškoleno v tradiční tkaničky, poskytují interní školení novým zaměstnancům a zajišťují, aby tyto dovednosti nebyly pro budoucí generace ztraceny.

Všechny suroviny pro výrobky společnosti Lapuan Kankurit jsou ekologické, certifikované přírodní materiály z ověřených evropských zdrojů. Například lněný len se pěstuje ve Francii a Belgii, spřádací mlýny se nacházejí ve střední a východní Evropě a jejich balení pochází z místních zdrojů ve Finsku. Dnešní spotřebitelé se odklánějí od neetické rychlé módy. Díky obchodním dohodám vypadají tradice minulosti jako budoucnost.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy