Zkušenosti podniků:

Odstraňování překážek: Italský trh s kosmetickými výrobky má nadále přístup do Číny

Odstraňování překážek: Italský trh s kosmetickými výrobky má nadále přístup do Číny

Díky partnerství EU pro přístup na trh jsme mohli tuto překážku rychle oznámit, což EU umožnilo okamžitě zahájit svou strategii odstraňování překážek.

Fabio Franchina,
majitel společnosti Framesi S.p.A.

Podnik

Mé jméno je Fabio Franchina a jsem majitelkou společnosti Framesi S.p.A., středně velké kosmetické společnosti, která se nachází ve městě Paderno Dugnano na předměstí Milána v Itálii. Můj otec založil společnost v roce 1945.

Náš podnik se specializuje na profesionální přípravky pro péči o vlasy, jako jsou šampony, barvy na vlasy, stylizace vlasů: plně koncipovaná, vytvořená a formulovaná v Itálii.

 

Přístup na zahraniční trhy: jádro naší strategie

Do značné míry jsme nyní závislí na mezinárodním obchodu.

  • 75 % našich výrobků „Made in Italy“ vyvážíme
  • na celém světě vyvážíme do více než 70 zemí.

Překážky ve třetích zemích však představují velký problém pro naše vývozní příležitosti. Jednoduše si nemůžeme dovolit zabránit v přístupu na naše cílové trhy. Jakmile takové překážky nastanou, musíme urychleně jednat a řešit je. Přesně to učinila Evropská komise, když se v Číně objevila překážka.

Náš růst bude pocházet z ČínyDo

dnešního dne představuje náš obchod pouze 5 % našeho podnikání, očekáváme však, že v příštích pěti letech vzroste až o 20 %. Proto je nezbytné, abychom si na tento rozsáhlý trh udrželi přístup.

Překážka přístupu na trh nás téměř vytlačila z Číny.

V Číně je povinné mít zvláštní požadavky na vnější obaly v čínštině.Dlouhodobým postupem na celém světě je umístit nálepku v místním jazyce nad původním balením, což v našem žargonu nazýváme přelepením.

Toto jednoduché řešení umožňuje vývoz bez příliš vysokých nákladů, což je pro menší společnosti velmi důležité.Potýkali jsme se

však se závažným problémem, když jsme byli informováni o čínské legislativě zakazující tyto štítky. Tento zákaz by fakticky uzavřel čínský trh pro naši společnost.

Mohli jsme přijít o 7-8 % celkového obratu, což mělo negativní důsledky jak pro výrobu, tak pro zaměstnanost. Tato situace představovala skutečnou hrozbu pro budoucnost naší společnosti.

Díky intervenci EU byl tento problém nyní vyřešen

díky partnerství EU pro přístup na trh, které jsme schopni tuto překážku rychle oznámit, což EU umožní okamžitě zahájit svou strategii odstraňování překážek.

Chápu, že Komise a členské státy využily všech možných fór k tomu, aby sdělily naše obavy čínským orgánům, což nakonec vedlo k přerušení opatření, což nám umožnilo zabránit škodám a pokračovat v našem růstu v Číně.

 

Stanovisko výrobního odvětví

Podle Cosmetics Europe, evropského obchodního sdružení pro kosmetiku a osobní péči, zaměstnává kosmetický průmysl v Evropě přibližně 1,8 milionu pracovníků a každoročně přináší evropskému hospodářství přidanou hodnotu ve výši nejméně 29 miliard eur. V tomto odvětví je celkem přibližně 4 600 malých a středních podniků. Sdružení se k příběhu vyjádřilo:

Když nás náš italský člen sdružení Cosmetica Italia informoval o této bráně přístupu na trh, kterou původně oznámil Framesi S.p.A., neváhali jsme využít rámec partnerství pro přístup na trh k okamžitému upozornění Komise na tuto otázku. Vzhledem k rostoucímu protekcionismu je nezbytné, abychom i nadále využívali rámec partnerství pro přístup na trh.


Zobrazit více

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy