Zkušenosti podniků:

Podpora budoucnosti slunečnic

Podpora budoucnosti slunečnic

Ml Systém dodává technologie solární energie stavebnímu průmyslu, jakož i námořnímu a dopravnímu průmyslu nejen v Polsku, ale v celé Evropě i v okolním světě. Jan Strzałkowski, ředitel pro prodej vývozu v systému ML, uvádí, že „v případě mezinárodního prodeje obchodní dohody skutečně pomáhají“.

Tento polský podnik vyrábí skleněné a fotovoltaické výrobky, ale také kupuje licence na prodej výrobků pod vlastní značkou. To znamená, že nakupují součástky nebo výrobky od mezinárodních dodavatelů mimo Evropskou unii, a proto využívají výhod obchodních dohod obou stran.

Nevyužité trhy

Po dosažení úspěchu v celé Evropě, zejména ve Švýcarsku a ve Skandinávii, začal systém praní peněz zkoumat trhy mimo EU a nalézt lukrativní trhy v zemích, jako je Ázerbájdžán, Turecko, Pobřeží slonoviny a Ukrajina, které mají o tato ekologická řešení velký zájem.

Ačkoli existuje konkurence ze strany nízkonákladových asijských konkurentů, partneři systému ML hledají dodavatele z EU, pokud jde o kvalitu jejich výrobků, a obchodní dohody jim umožňují účinněji soutěžit.

V celosvětovém měřítku se mění mentalita vůči obnovitelným zdrojům energie. Fotovoltaika již není považována za kosmickou technologii, ale za stavební materiál, který může přispět ke snížení emisí CO2.
Jan Strzałkowski, systém ML

Pan Strzałkowski uvádí, že „kde vidíme skutečnou výhodu obchodních dohod, je rychlost, neboť doba od zákazníka je pro naše podnikání nesmírně důležitá“. Ml Systém má tým pro vývoz, který tento proces řídí, a je „definantně rychlejší přepravovat do zemí s obchodními dohodami“. Ústředním bodem tohoto postupu je prohlášení o původu (osvědčení EUR.1), které podle pana Strzałkowskiho „zaručuje bezpečný průchod produktu a zjednodušuje proces stanovení cel“. Od roku 2017, kdy vstoupila v platnost dohoda o přidružení mezi EU a Ukrajinou, systém ML zaznamenal, že se snížila administrativní zátěž a že se výrazně zvýšily dotazy nových klientů z tohoto regionu. „Z toho vyplývá, že zjednodušení procesů bylo oběma stranami vnímáno pozitivně a skutečně hraje významnou úlohu ve skutečné každodenní činnosti,“ říká pan Strzałkowski.

Sdílet tuto stránku:

Rychlé odkazy