Ettevõtte lugu:

Jaapanis edu nimel toimuv kaevandamine

Jaapanis edu nimel toimuv kaevandamine

Marin Baturovi kaubavahetus Jaapaniga on alates ELi-Jaapani majanduspartnerluslepingu jõustumisest 2019. aasta veebruaris märkimisväärselt suurenenud. Marin Baturov on Bulgaarias asuv loodusliku kivi tarnija. Nad asutati 1996. aastal ning neil on Jaapaniga kauplemise kogemus nii enne kui ka pärast lepingu jõustumist. Bulgaaria äriühingu jaoks on selge, et kaubanduslepingust saadav praktiline kasu tuleneb nende ekspordist kõnealusesse piirkonda.

Jaapani tollikontrollid on väga ranged, kuid partnerlusleping on ELi eksportijate jaoks seda tõket leevendanud. Üks suuremaid edusamme Euroopa ettevõtjate jaoks on paberimajanduse vähenemine.
Irina Gueorguieva, Marin Baturovi ekspordijuht

Lihtsa viisi eksportimine

Enne kokkuleppe sõlmimist pidi Marin Baturov esitama fütosanitaarsertifikaadi, mida nõutakse taimse päritoluga saadetiste saatmiseks, päritolusertifikaadi, arve, pakkelehe ja fumigeerimissertifikaadi. Tänu ELi ja Jaapani vahelisele kaubanduslepingule ei nõua Jaapani toll enam Euroopa ettevõtjate fütosanitaarsertifikaati ega päritolusertifikaati. Lisaks saavad ELi eksportijad Jaapanisse protsessi nüüd läbi viia veebis, mis tähendab, et Marin Baturovi ekspordimeeskond säästab nüüd palju aega paberimajanduselt. Sellel veebipõhisel protsessil on ettevõtjatele veel üks eelis – see vähendab kullerkulusid märkimisväärselt. Varem oli Marin Baturovil vaja saata need paberkoopiad eraldi kulukate rahvusvaheliste kullerite kaudu. Nüüd on hiirel vaid mõned hiireklõpsud.

Kokku teatas pr Gueorguieva, et "Bulgaarias oli ühepäevane viivitus ja Jaapanis ühepäevane viivitus iga saadetise puhul. Tänu kaubanduslepingule on kaks päeva paberitööd ja kontrolle asendatud väga lihtsa kümneminutilise protsessiga.“

Jaapani turu mõistmine

Pr Gueorguieva ütleb, et „Jaapani turg on Euroopast väga erinev ja see maksab ettevõtetele nende erinevuste tõeliseks mõistmiseks.“ Marin Baturovil oli juba mõned kliendid Jaapanis, kui nad osalesid ELi rahastatud missioonil Jaapanisse (EU Gateways Business Avenues Programme), et saada rohkem teavet ärikultuuri kohta ja suhelda uute potentsiaalsete klientidega. „Jaapanis saime teada, et neil on väga kõrged standardid,“ ütles Gueorguieva. Näiteks Jaapani turul on madal tolerants teravilja või loodusliku kivi värvuse muutuste suhtes, seega püüab Marin Baturov pidevalt tagada väga järjepideva toote. Pr Gueorguieva ütleb, et „nad tegid kõvasti tööd, et vastata Jaapani importijate ootustele, kes omakorda on tõestanud, et nad on väga pühendunud ärisuhetele.“ See on nende suhete tugevus, mis muudab Jaapani „näilikuks turuks“.

Müümine kogu maailmas, võitmine kohalikul tasandil

Marin Baturov on viimastel aastatel suurendanud oma tööjõudu umbes 45 inimeseni tänu Jaapani tellimuste arvu kasvule, mis moodustab nüüd 13 % müügist. Suurenenud eksport Jaapanisse toob kasu ka ettevõtte kohalikele pakendite ja nendega seotud materjalide tarnijatele. Selle põhjuseks ei ole mitte ainult mahu suurenemine, vaid ka kultuurilised erinevused. Jaapani tarbijad eeldavad, et nende tooted on tugevalt ja individuaalselt pakendatud ning kivi ei ole erinev. Marin Baturov ekspordib seega oma kivi Jaapanisse väikeste, eraldi pakendatud partiidena, kohandades seda asjaoluga, et Jaapani aiad on keskmiselt vaid 5 km, võrreldes keskmiselt 50 ruutmeetriga Euroopas. Väiksemad pakkepartiid vajavad rohkem pakkematerjali (palle, küüni, fooliumi jne), mida Marin Baturov kohapeal hangib.

Marin Baturovi suurenenud kaubandus Jaapaniga on toonud Euroopa tarbijatele ootamatut kasu. „Jaapanis on klient kuningas,“ ütleb pr Gueorguieva ja Marin Baturov on parandanud oma klienditeeninduse taset, et need kõrged standardid vastaksid Euroopa klientidele. See näitab, kuidas ELi-Jaapani majanduspartnerluslepingul – ja tõepoolest kõigil ELi kaubanduslepingutel – on hüppeline mõju, mis toob kasu meile kõigile.

Lingid

Päritolureeglid

ELi-Jaapani majanduspartnerlusleping

Jagage seda lehte:

Kiirlingid