Ettevõtte lugu:

Kaubanduskokkulepped loovad majanduskasvu jaoks õige keemia

Kaubanduskokkulepped loovad majanduskasvu jaoks õige keemia

Kaubanduslepingutega kaasneb suurem tegutsemisvabadus ja suurem kontroll meie toote üle.
Frank Meyeri
tegevdirektor, CeraNovis

Saarbrückeni ettevõte ekspordib 35 % oma toodangust väljapoole ELi piire riikidesse, millel on kaubanduslepingud või mitte. „Muudatused, mida kaubandusleping kaasa toob,“ ütleb hr Meyer, „on märkimisväärne“.

CeraNovis tarnib laia valikut kõrgefektiivseid pinnakattevahendeid tööstuslikeks rakendusteks soojusvahetus-, valu- ja kosmosetööstuses. Tooted on turu kõige paremas otsas, kuid kliendid on siiski alati hinnast mõjutatud. Just seal näitavad kaubanduslepingud oma tugevust. „Tariifide kaotamise tõttu on CeraNovis Kanadas, Lõuna-Koreas ja Lõuna-Aafrikas tõeliselt konkurentsivõimeline osaleja,“ ütleb Meyer ja tema tulud on nende turgudega sõlmitud kaubanduslepingute otsese tulemusena suurenenud.

Säästetud aeg on raha säästmine

Kemikaalide piiriülene transport võib olla keeruline. Väikese tarneahela juhtrühmaga noore ettevõtte jaoks võib paberimajandus olla väga koormav, kui kaubanduslepingut ei sõlmita. Näiteks CeraNovise toodete toomine Hiina klientidele on alati keeruline protsess, samas kui müümine Lõuna-Korea klientidele ELi ja Lõuna-Korea vahelise kaubanduslepingu alusel on „koogiosa“, ütleb hr Meyer.

CeraNovise jaoks on CETA – ELi ja Kanada kaubandusleping - toonud erilisi eeliseid. Alates laiaulatuslikust majandus- ja kaubanduslepingust on vastavusdeklaratsioon muutunud palju lihtsamaks ja üldiselt võtab haldusprotsess, mis varem kestis kaks päeva, nüüd aega kaks tundi. Samuti võib CeraNovis nüüd tegutseda registreeritud eksportijana koos päritolusertifikaadiga. „Meie klientide jaoks on see muutnud impordiprotsessi palju lihtsamaks ja lisaks on tollimaksude kaotamine vähendanud meie toote lõppmaksumust Kanadas 5-10 %,“ ütleb hr Meyer.

Isiklik puutekoht lisab väärtust

CeraNovis kui väikeettevõtja, kes tarnib nišitoodet, väärtustab tegelikult otsest kontakti oma klientidega. „See aitab meil säilitada oma sõrme selle kohta, mida kliendid vajavad,“ ütleb hr Meyer. Tema jaoks on tihedad suhted klientidega peaaegu võimatud ilma kaubanduslepinguta.

Kui CeraNovis ekspordib kaubanduslepinguta riikidesse, peavad nad kasutama kohalikku esindajat. See ei mõjuta mitte ainult alumist joont, sest esindaja võtab teatava protsendi, vaid sageli kaob ka oluline otsene kontakt klientidega. Kui on sõlmitud kaubandusleping, säilitavad nad tihedad ärisuhted, mis võimaldavad neil pakkuda kohandatud lahendusi ja vastata otse oma klientide vajadustele.

Mõne lühikese aasta jooksul on CeraNovis eraldanud endale ruumi, andes tööd 15 inimesele ja tegutsedes nüüd sõltumatult oma riskikapitalist. Kaubanduslepingud on aidanud kaasa nende rahvusvaheliste turgude arengule ja nad käsitlevad jätkuvalt riike, kellega on sõlmitud kaubanduslepingud uute turgude jaoks. Kimarad on liiga head, et neid ignoreerida.

Jagage seda lehte:

Kiirlingid