Ettevõtte lugu:

Kaubanduslepingud panevad väikeriigid kaardile

Kaubanduslepingud panevad väikeriigid kaardile

ABCON võib olla väikeettevõtja väikeses riigis, kuid kaubanduslepingud annavad meile rahvusvahelise haare.
Barry Smithi
direktor, ABCON

Iirimaal asuv äriühing on alates 2005. aastast tootnud abrasiivtooteid raskesti ligipääsetavatele aladele või saavutanud metallpindadel erilise viimistluse. Nende tooteid kasutatakse muu hulgas täppistehnikas, lennundus- ja autotööstuses. Tänu kaubanduslepingutele on neil nüüd vaid mõned kliendid Lõuna-Koreas, Tšiilis, Singapuris ja Kanadas.

Vähendatud paberimajandusest kasu saamine

„Me toodame nišitoodet, mida saab pakendada ja tarnida hinnapunktis, mida turg võib suurepärase teenuse ja tehnilise toe kõrval aktsepteerida,“ ütleb Smith.

ABCONi spetsialiseeritud toodete puhul ei muuda kaubanduslepingud hinnakujundust oluliselt, kuna nende toodete WTO tariif on juba madal, 2-3 %. Kus ABCON tõepoolest tunneb, et kaubanduslepingutest on kasu vähemale paberimajandusele ja tollitöö kiirusele.

„Enne ELi ja Kanada vahelist kaubanduslepingut (CETA) kulub meie toodete tolli kaudu toimetamiseks 12-15 päeva, kuid tänu laiaulatuslikule majandus- ja kaubanduslepingule jõuavad saadetised nüüd ühe päeva jooksul tollini. Samuti on vähenenud nõutav paberimajandus, mis vähendab survet meie logistikameeskonnale," ütleb Smith.

Kui ABCON alustas kauplemist, oli neil üheksa töötajat. Praegu on neil 140 täistööajaga töötajat, mis teeb ettevõttest piirkonna olulise tööandja. Lisaks otse töölevõetutele teevad nad koostööd kohalike tarnijate ja alltöövõtjatega mitmesuguste teenuste osutamiseks. Sel viisil on kaubanduslepingutel positiivne mõju ELi ettevõtjatele, kes ei pruugi olla isegi ekspordile orienteeritud.

Jaapanist märkamine

ABCON liigub nüüd Jaapani turule ja see tuleneb otseselt ELi-Jaapani kaubanduslepingust. Smith ütleb: „"enne lepingu sõlmimist ei olnud peaaegu üldse võimalik ABCONiga seal kaubelda, sest Jaapani turg on väga keeruline ja meil ei ole riigis jõudu." Esimest korda saavad nad Jaapani potentsiaalsetelt klientidelt päringuid. Hiljuti tõi EEN-i liige Enterprise Ireland Iirimaale Jaapani ettevõtjate kontingendi ja külastas ABCON-objekti. Jaapani külastajatel olid Iirimaa kohta varasemalt vähe teadmisi ning ELi-Jaapani kaubandusleping oli oluline ahvatlus.

„Potentsiaalsed kliendid on sageli teadlikud Iirimaa turismist või võib-olla ka farmaatsiatööstusest, kuid mitte tingimata tööstustarnijana, ning kaubanduslepingud on võimas vahend nende arusaamade muutmiseks. ELi kaubanduslepingud loovad praegu rohkem kui kunagi varem suuri võimalusi väikeettevõtetele," ütleb Smith.

Jagage seda lehte:

Kiirlingid