Ettevõtte lugu:

Minevikust pärit tuleviku kujundamine

Minevikust pärit tuleviku kujundamine

Lapuan Kankurit on pereettevõte, mis on olnud Euroopas väga edukas ning on viimase kümne aasta jooksul kauplenud ka Jaapaniga.

ELi-Jaapani kaubandusleping suurendas selle olulise turu müüki. Jaana Hjelt
Turundusjuht ja Lapuan Kankurit’ omanik

Soome ettevõte kujundab ja kudeb laia valikut kvaliteetseid rõivaid ja kodutarbeid, mis on valmistatud linast, villast, tsenellist ja puuvillast. Samal ajal kui äriühing ekspordib ka USAsse ja Lõuna-Koreasse, on Jaapan Lapuan Kankuriti peamine turg väljaspool ELi.

„Viimase kümne aasta jooksul on meie käive pidevalt kasvanud ja Jaapan on olnud tänu kaubanduslepingule selle kasvu oluline osa.“ Meie partner Jaapanis oli ELi-Jaapani majanduspartnerluslepingusuhtes väga põnev," ütles Hjelt.

Eelmisel aastal tugevdas ettevõte oma suhteid selle turuga, avades Tokyos juhtiva kaupluse.

Lihtne üleminek

Üleminek kaubanduslepingu alusel tööle oli sujuv. Lapuan Kankurit on palju aastaid dokumenteerinud oma tootmisprotsesse, tooraineid, jätkusuutlikkust jne, sest Hjelti sõnul „kliendid vajavad tänapäeval tootmise kohta rohkem teavet ja läbipaistvust.“ See tähendas, et suur osa nende toodete päritolu tõendamiseks nõutavatest dokumentidest oli juba olemas, nii et nad said kaubanduslepingu alusel hõlpsasti kasu oma Jaapani turul olevate toodete suhtes kohaldatavatest vähendatud tariifidest.A. Hjelt märgib, et ta tundis muret kaubanduslepingu päritolureeglitega seotud dokumentide üle, kuid oli tegelikult meeldivalt üllatunud, kui ta leidis, et „see on olnud lihtne“.

Suurem konkurentsivõime

Tooraine, eriti lina hind on viimastel aastatel tõusnud. See oleks võinud negatiivselt mõjutada nende äritegevust Jaapanis, kuid kaubanduslepingu alusel on tollimakse vähendatud ja see on korvanud materjalide suurenenud kulud, võimaldades Lapuan Kankuritil säilitada oma hinnad lõpptarbijate jaoks.

Tugev ja jätkusuutlik kohalik ettevõtlus

Praegu annab Lapuan Kankurit tööd 30 inimesele, kelle arv on viimase kümne aasta jooksul pidevalt kasvanud, osaliselt tänu nende kasvule Jaapanis. Kuna nii vähesed inimesed saavad traditsioonilise kudumistehnika alast koolitust, pakuvad nad uutele töötajatele asutusesisest koolitust, tagades, et need oskused ei läheks tulevastele põlvkondadele kaduma.

Kõik Lapuan Kankurit’i toodete toorained on kontrollitud Euroopa allikatest pärit ökoloogilised, sertifitseeritud looduslikud materjalid. Näiteks kasvatatakse lina lina lina tootmiseks Prantsusmaal ja Belgias, ketrusvabrikud asuvad Kesk- ja Ida-Euroopas ning nende pakendamine toimub Soomes. Tänapäeva tarbijad eemalduvad ebaeetilisest kiirest moest. Kaubanduslepingute toel kujunevad mineviku traditsioonid nagu tulevikki.

Jagage seda lehte:

Kiirlingid