Ettevõtte lugu:

Poola imikupiima tootja pääseb Egiptuse turule

Poola imikupiima tootja pääseb Egiptuse turule

Poznańi seisukoht:

Geo-Poola on väga rõõmus, et on taastunud juurdepääs Egiptuse turule. Me eksportisime seal imikupiima enne, kui Egiptus võttis kasutusele võrdlusriikide loetelu. Meie Egiptuse kliendid on meie toodetega alati väga rahul olnud ja Egiptuse pediaatrialased on seda soovitanud. Meil on hea meel, et tänu Euroopa Komisjonile ja Poola ametiasutustele saame taas alustada eksporti sellele olulisele turule.

Tytus Dobrzyński
Geo-Poola

Äriühing

Aastal 1992 asutatud Geo-Poland on Poznańis asuv pereettevõte, mis toodab imikupiima ja muid imikute toitumistooteid. 70 töötajaga on see tüüpiline „varjatud tšempion“ ELi ekspordis, mis varustab enam kui 20 turgu üle maailma ja kasutab suurema osa oma käibest välismaal.

Uus Egiptuse seadus, millega takistatakse Poola eksporti

ELi eksportijad ja ELi liikmesriigid hoiatasid Euroopa Komisjoni uuest imikupiimatooteid käsitlevast Egiptuse seadusest. Uue seadusega lubati importida imikupiima üksnes nn võrdlusriikide loetelust. Kuna Poola ei ole loetelus, ei saanud Geo-Poland enam Egiptusesse eksportida.

ELi meetmed annavad tulemusi

ELi turulepääsu partnerlus võttis kiiresti meetmeid

  • ELi büroo Kairos ja liikmesriikide saatkonnad tõstatasid Egiptuse ametivõimudega uue kaubandustõkke probleemi
  • Euroopa Komisjon tõstatas selle küsimuse Egiptuse kaubandusametnikega peetud kohtumistel.
  • Toonane põllumajanduse volinik Phil Hogan tõstatas selle küsimuse oma visiidil Egiptusesse 2019. aasta alguses.

Need jõupingutused osutusid viljakaks: Egiptus teatas, et Euroopa Liidust pärit ja otse Egiptusesse eksporditud imikupiim võib alati olla impordikõlblik tingimusel, et sama toodet müüakse ka ELi liikmesriikides, mis on Egiptuses loetletud võrdlusriikidena. Geo-Poola võis taas Egiptusesse eksportida.

ELi valdkondliku assotsiatsiooni seisukoht

„Euroopa Piimatootjate Ühendus (EDA) on ELi piimatöötlemisettevõtete, ühistute ja eraomanduses olevate meiereide hääl. Paljud selle liikmed on väikesed või keskmise suurusega ettevõtjad.
Piimatöötlemiskohtades töötab üle 300 000 inimese ja neist vähemalt 45 000 sõltub ekspordist. Iga päev näeme, kui oluline on hõõrdumine, avatud kaubandus.
Euroopa Komisjoni abi kaubandustõkete, näiteks Egiptuse poolt imikupiimale kehtestatud impordipiirangute kaotamisel on Euroopa piimatootjatele väga oluline. See võimaldab meil keskenduda oma põhitegevusele, milleks on tervisliku ja täisväärtusliku toidu pakkumine kogu maailmas.“

Laurens van Delft, EDA
Jagage seda lehte: