Ettevõtte lugu:

Sajandivanune ettevõte saab kaubanduslepingutest kasu

Sajandivanune ettevõte saab kaubanduslepingutest kasu

Palsgaardi ülemaailmsete regulatiivsete küsimuste juht Ulla Kjær Jensen juhib eeskirjade ja nõuete järgimisega tegelevat meeskonda.

Eksporditurge otsides kaalub Palsgaard alati kaubanduslepinguid, sest need mõjutavad ärivõimalusi.
Ulla Kjær Jensen, Palsgaard

Olenemata sellest, kas olete Palsgaardist kuulnud või mitte, olete oma tooteid tarbinud tõenäolisemalt. Nad toodavad toiduainetööstusele emulgaatoreid ja stabilisaatoreid. Kuna tegemist on väikestes kogustes kasutatavate eritoodetega, on eksport olnud nende äritegevuse jaoks alati märkimisväärne ja praegu eksporditakse 90 % nende toodetest.

Jenseni meeskond töötab tsereenide taga, uurides kokkuleppeid, et tagada iga Palsgaardi toote õige liigitamine. Iga toote koostis määrab selle kategooria ja seega ka tollimaksuvabastused. Kui see töö on tehtud, on ekspordiprotsess väga lihtne.

Ekspordiks on vaja kas päritolusertifikaadi EUR.1 vormi, arvedeklaratsiooni või pikaajalist tarnija deklaratsiooni. Pikaajalised tarnija deklaratsioonid on ühekordsed deklaratsioonid, mis kehtivad saadetiste puhul kuni kaks aastat. „Kuna pikaajaline digivärav kehtib kauem, vähendab see veelgi paberitööd,“ ütleb Jensen.

Suur kokkuhoid tollimaksudelt

Iga kaubandusleping on erinev, seega on kokkuhoid riigiti erinev.

„Tollide kaotamine ELi ja Lõuna-Korea vahelise vabakaubanduslepingu kaudu on toonud kaasa suured säästud Palsgaardi toodetelt Lõuna-Korea klientidele." Näiteks on selle lepingu tulemusena vähenenud palmiõli kristallisaatori lahuse tollimaks margariinide ja -rasvade puhul 36 %-lt 0 %-le. See suurendab märkimisväärselt Palsgaardi konkurentsivõimet Lõuna-Korea turul.

Palsgaard leiab, et ELi-Egiptuse assotsieerimisleping on nende ekspordile eriti kasulik, sest „paljud meie tooted vastavad sooduspäritolustaatuse nõudele ja saavad seega kasu tollimaksuvabastusest.“ Näiteks Palsgaard toodab mitmeid emulgaatoreid kookide jaoks. Paljude nende toodete tollimaksud on kokkuleppe tulemusena langenud 5 %-lt 0 %-le.

Tänane investeerimisaeg

Palsgaard on juba mõnda aega Vietnamiga kauplenud ja Jenseni meeskond uurib nüüd, kuidas uus ELi-Vietnami kaubandusleping nende äritegevusele kasu toob. Kõnealune leping jõustus 1. augustil 2020 ja sellega kaotatakse 99 % kõikidest tariifidest ning osaliselt kaotatakse ülejäänu piiratud tollimaksu nullmääraga kvootide abil. Palsgaardi reguleerimisrühm uurib praegu lepingu üksikasju koos iga Palsgaardi tootega, et teha kindlaks, milliseid tariifseid vabastusi kohaldatakse.

Soodustuste saamine

Palsgaardi tehased asuvad praegu Taanis, Madalmaades, Brasiilias, Mehhikos, Hiinas ja Malaisias. Kuigi need asukohad valiti turgude ja/või toorainega varustamise põhjal, on pr Jensen kindel, et „Palsgaard võtab tulevastes tehaste asukohtades arvesse kaubanduslepingute sõlmimise võimalusi“. Selle taga oleva sajandi jooksul ootab Palsgaard tänu ELi kaubanduslepingutele ülemaailmse majanduskasvu jätkumist. Head uudised töötajatele!

Taanis üle saja aasta tagasi asutatud Palsgaard on Euroopa ettevõte, millel on pikk piiriülese kaubanduse ajalugu. Praegu ekspordib äriühing 110 riiki, sealhulgas 40 riiki, kellega on sõlmitud ELi kaubanduslepingud.

Jagage seda lehte:

Kiirlingid