Ettevõtte lugu:

Tõkete kõrvaldamine: Itaalia kosmeetikatööstuse VKEdel on juurdepääs Hiinale

Tõkete kõrvaldamine: Itaalia kosmeetikatööstuse VKEdel on juurdepääs Hiinale

Tänu ELi turulepääsupartnerlusele oleme suutnud tõketest kiiresti teada anda, mis võimaldab ELil alustada viivitamata tõkete kõrvaldamise strateegiat.

Framesi S.p.A.
omanik Fabio Franchina

Äriühing

Minu nimi on Fabio Franchina ja ma olen Itaalias Milano äärelinnas Paderno Dugnano linnas asuva keskmise suurusega kosmeetikaettevõtte Framesi S.p.A. omanik. Minu isa asutas ettevõtte 1945. aastal.

Meie ettevõte on spetsialiseerunud professionaalsetele juuksehooldustoodetele, nagu šampoonid, juuksevärvid, juuksesilmutus: Itaalias täielikult kavandatud, loodud ja sõnastatud.

 

Juurdepääs välisturgudele: meie strateegia tuum

Suures osas sõltume nüüd rahvusvahelisest kaubandusest

  • me ekspordime 75 % oma „Made in Italy“ toodetest
  • ekspordime rohkem kui 70 riiki üle kogu maailma.

Tõkked kolmandates riikides kujutavad endast aga suurt probleemi meie ekspordivõimalustele. Me lihtsalt ei saa endale lubada juurdepääsu takistamist meie sihtturgudele. Kui sellised tõkked tekivad, peame nende kõrvaldamiseks kiiresti tegutsema. Just seda tegi Euroopa Komisjon siis, kui Hiinas tekkis takistus.

Meie majanduskasv pärineb Hiinast Tänane

kaubandus Hiinaga moodustab vaid 5 % meie äritegevusest, kuid me eeldame, et see kasvab järgmise viie aasta jooksul kuni 20 %. Seega on oluline, et me suudaksime säilitada juurdepääsu sellele suurele turule.

Turulepääsu tõkked tõrjusid meid peaaegu Hiinast välja. Hiinas

on kohustuslik, et välispakenditel oleksid konkreetsed nõuded hiina keeles.Pikaajaline tava kogu maailmas on panna originaalpakendile kohalikus keeles kleebis, mida me nimetame ülekleebiseks oma žargoonis.

See lihtne lahendus võimaldab eksporti ilma liigsete kuludeta, mis on väikeettevõtjate jaoks väga oluline.

Kuid me seissime silmitsi tõsise probleemiga, kui meid teavitati Hiina õigusaktist, millega need kleebised keelustatakse. See keeld oleks tegelikult sulgenud meie ettevõttele Hiina turu.

Oleksime võinud kaotada 7-8 % kogukäibest, millel oleksid negatiivsed tagajärjed nii tootmisele kui ka tööhõivele. Selline olukord kujutas endast tõelist ohtu meie ettevõtte tulevikule.

Tänu ELi sekkumisele on probleem nüüdseks lahendatud,

kuid tänu ELi turulepääsupartnerlusele oleme suutnud tõketest kiiresti teada anda, mis võimaldab ELil alustada viivitamata tõkete kõrvaldamise strateegiat.

Saan aru, et komisjon ja liikmesriigid kasutasid kõiki võimalikke foorumeid, et edastada meie mured Hiina ametivõimudele, mis tõi lõpuks kaasa meetme katkestamise, võimaldades meil kahju vältida ja jätkata Hiina majanduskasvu.

 

Tööstusharu seisukoht

Euroopa kosmeetika- ja iluhooldustööstuse kutseühingu Cosmetics Europeandmetel annab kosmeetikasektor tööd ligikaudu 1,8 miljonile töötajale Euroopas ja annab igal aastal Euroopa majandusele vähemalt 29 miljardit eurot lisaväärtust. Sektoris on kokku ligikaudu 4600 VKEd. Ühendus kommenteeris lugu:

Kui Itaalia ühenduse liige Cosmetica Italia teavitas meid sellest turulepääsu tõkkest, millest Framesi S.p.A. algselt teatas, ei kõhkle me kasutamast turulepääsu partnerluse raamistikku, et edastada see küsimus viivitamata komisjonile. Protektsionismi kasvu tõttu on oluline, et me jätkaksime turulepääsu partnerluse raamistiku kasutamist.


Lisateave

Jagage seda lehte: