Įmonės patirties aprašymas:

Mažiau biurokratijos, daugiau laiko inovacijoms

Mažiau biurokratijos, daugiau laiko inovacijoms

Jei galėčiau apibendrinti prekybos susitarimų naudą mums, tai būtų trumpesnis laikas.

Jan Sova
bendrasavininkė, „Workswell“

„Workswell“ projektuoja ir gamina termines vaizdo kameras, sistemas ir sprendimus, skirtus naudoti gaisrų prevencijos, žemės ūkio, saugumo, medicininės apžiūros ir kt. srityse.

Produktai patenka į dvejopo naudojimo prekių kategoriją, t. y. jie gali būti naudojami ir civiliniais, ir kariniais tikslais, todėl yra griežtai reglamentuojami. Dvejopo naudojimo prekių importas ir eksportas gali būti sudėtingas. Pavyzdžiui, „Workswell“ terminės vaizdo kameros yra labai specifiniai produktai, kuriems, be įprastinių eksporto dokumentų, reikia ne tik įprastinių eksporto dokumentų, bet ir leidimų bei licencijų prekybai. Visa tai reiškia vieną dalyką: dokumentų tvarkymas. „Workswell“ pardavimo ir administravimo grupės mano, kad parduodant pagal prekybos susitarimą administracinė našta yra „mažesnė“. Visas eksporto procesas yra sklandesnis, o tai daro didelį poveikį jų verslui.

Kova su muitine

Su klientais visame pasaulyje M. Sova įžvelgia didelį skirtumą tarp verslo veiklos pagal prekybos susitarimą ir be jo. Jis paaiškina šalutinį supaprastintų administracinių procedūrų poveikį: „Administracinių išlaidų mažinimas daro tiesioginį poveikį produktų kainoms, kad mūsų technologijos taptų konkurencingesnės“. Ši ekonominė kainodara ir greitesnis pristatymas naudingas klientams, nes mažiau vėluojama vykdyti muitinę. Nenuostabu, kad, pasak M. Sova, Workswell „pardavimas neabejotinai išaugo dėl prekybos susitarimų“.

Darbo vietų skaičiaus mažinimas skatina kurti daugiau darbo vietų

Be to, kai „Workswell“ sutaupo administracinių išlaidų, ji visada pasinaudoja galimybe reinvestuoti į nuosavą technologiją. Tai būtina, kad įmonė neatsiliktų nuo pirmaujančios pozicijos ir būtų naudinga sukurti daugiau darbo vietų vietos lygmeniu, nes ji galėtų samdyti daugiau vystytojų. Šiandien „Workswell“ Čekijoje dirba 24 žmonės. Ji taip pat remia vietos ekonomiką, kai tai įmanoma vietos lygmeniu. Pavyzdžiui, dauguma jų mechaninių sudedamųjų dalių perkamos Čekijos teritorijoje.

Kaip žino visos MVĮ, administracinės procedūros gali užtrukti daug darbo valandų. Sumažinus šią naštą, prekybos susitarimai daro teigiamą poveikį „Workswell“ klientų aptarnavimo paslaugoms, jų technologijoms ir galiausiai pajamoms.

Tapti pasaulinio masto veikėju

2010 m. P. Sova ir du jo giminaičiai inžinerijos studentai Čekijos technikos universitete įsteigė šią startuolį Prahoje. Sova teigia, kad bendrovė „nuo pat pradžių, pradedant nuo Europos, o vėliau ir visame pasaulyje, buvo orientuota į eksportą“. Ji atliko interneto tyrimus ir dalyvavo prekybos mugėse, kad nustatytų galimus klientus ir su jais susisiektų. Per trejus veiklos metus eksportas iš tiesų prasidėjo. Iki 2020 m. tik 15 proc. „Workswell“ pardavimų buvo vykdoma Čekijos rinkoje, o 50 proc. pardavimų buvo vykdoma už ES ribų į Čilę, Pietų Korėją, Moldovą, Izraelį, Turkiją, Kanadą, Japoniją ir kt.

Apskritai pirmenybę teikiame pardavimui šalims, sudariusioms prekybos susitarimus.

Jan Sova
Workswell
Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos