Įmonės patirties aprašymas:

Naudingųjų iškasenų gavyba siekiant sėkmės Japonijoje

Naudingųjų iškasenų gavyba siekiant sėkmės Japonijoje

Nuo 2019 m. vasario mėn., kai įsigaliojo ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas, Marino Baturovo prekyba su Japonija labai išaugo. Marin Baturov yra šeimai priklausanti gamtinių akmenų tiekėja Bulgarijoje. 1996 m. įsteigtos įmonės turi prekybos su Japonija patirties tiek prieš įsigaliojant susitarimui, tiek jam įsigaliojus. Bulgarijos įmonei akivaizdu, kad jos eksportas į regioną turi praktinę prekybos susitarimo naudą.

Japonija taiko labai griežtą muitinį tikrinimą, tačiau partnerystės susitarimas palengvino šią kliūtį ES eksportuotojams. Vienas iš didžiausių Europos įmonių patobulinimų – sumažėjęs dokumentų tvarkymas.
Irina Gueorguieva, Marin Baturov eksporto vadybininkė

Lengva eksportuoti

Prieš sudarant susitarimą Marin Baturov turėjo pateikti fitosanitarinį sertifikatą, kurio reikalaujama vežant augalinės kilmės siuntas, kilmės sertifikatą, sąskaitą faktūrą, pakuočių sąrašą ir fumigacijos sertifikatą. Dėl ES ir Japonijos prekybos susitarimo Japonijos muitinė nebereikalauja, kad Europos įmonės pateiktų fitosanitarinį sertifikatą ir kilmės sertifikatą. Be to, dabar ES eksportuotojai į Japoniją gali atlikti šį procesą internetu, o tai reiškia, kad Marino Baturovo eksporto komanda dabar sutaupo daug laiko tvarkant dokumentus. Šis internetinis procesas įmonėms turi dar vieną pranašumą – dėl jo gerokai sumažėja kurjerių išlaidos. Anksčiau Marin Baturov turėjo šiuos spausdintinius dokumentus siųsti atskirai per brangius tarptautinius kurjerius. Dabar užtenka vos kelių pelės spustelėjimų.

Iš viso G. Gueorguieva apskaičiavo, kad "Bulgarijoje vėluojama vieną dieną, o Japonijos muitinės vėlavo vieną dieną kiekvienai siuntai. Dėl prekybos susitarimo dvi dienas trunkantis dokumentų tvarkymas ir patikrinimai dabar pakeisti labai paprastu dešimties minučių procesu.“

Japonijos rinkos supratimas

G. Gueorguieva teigia, kad „Japonijos rinka labai skiriasi nuo Europos rinkos ir moka įmonėms, kad jos iš tikrųjų suprastų šiuos skirtumus.“ Marin Baturov jau turėjo klientų Japonijoje, kai dalyvavo ES finansuojamoje misijoje Japonijoje (EU Gateways Business Avenues programa), kad sužinotų daugiau apie verslo kultūrą ir susisiektų su naujais potencialiais klientais. „Japonijoje sužinojome, kad jų standartai labai aukšti“, – sako G. Gueorguieva. Pavyzdžiui, Japonijos rinkoje mažai toleruojama grūdo ar natūralaus akmens spalvos kaita, todėl Marin Baturov nuolat siekia užtikrinti, kad produktas būtų labai nuoseklus. G. Gueorguieva teigia, kad „jis sunkiai dirbo, kad patenkintų Japonijos importuotojų, kurie savo ruožtu įrodė esą labai įsipareigoję palaikyti verslo santykius, lūkesčius“. Tai šių santykių stiprumas, dėl kurio Japonija tampa „lengva rinka“.

Pardavimas pasaulio mastu, laimėjimas vietos lygmeniu

Pastaraisiais metais Marin Baturov padidino savo darbuotojų skaičių iki maždaug 45 asmenų dėl užsakymų iš Japonijos, kurios dabar sudaro 13 proc. pardavimų, skaičiaus. Įmonės vietos pakuočių ir susijusių medžiagų tiekėjai taip pat gauna naudos iš padidėjusio eksporto į Japoniją. Taip yra ne tik dėl padidėjusios apimties, bet ir dėl kultūrinių skirtumų. Japonijos vartotojai tikisi, kad jų produktai bus labai ir atskirai supakuoti, o akmenys nesiskiria. Todėl Marin Baturov eksportuoja savo akmenį į Japoniją mažomis atskirai supakuotomis siuntomis, prisiderindamas prie to, kad Japonijos sodai vidutiniškai sudaro tik 5 m², palyginti su vidutiniškai 50 m² Europoje. Šioms mažesnėms pakuotėms reikia daugiau pakavimo medžiagų (palelių, vinių, folijos ir t. t.), kurias Marinas Baturovas tiekia vietoje.

Dėl padidėjusios Marino Baturovo prekybos su Japonija Europos vartotojai gavo netikėtą naudą. „Japonijoje klientas yra karališkas“, – sako G. Gueorguieva, o Marin Baturov pagerino savo klientų aptarnavimo lygį, kad atitiktų šiuos aukštus standartus savo klientų Europoje labui. Tai rodo, kaip ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas ir iš tiesų visi ES prekybos susitarimai daro neigiamą poveikį, kuris naudingas mums visiems.

Nuorodos

Kilmės taisyklės

ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos