Įmonės patirties aprašymas:

Pagal prekybos susitarimus mažos šalys įtraukiamos į žemėlapį

Pagal prekybos susitarimus mažos šalys įtraukiamos į žemėlapį

„ABCON“ gali būti maža įmonė mažoje šalyje, tačiau prekybos susitarimai mums suteikia galimybę pasiekti tarptautinį mastą.
Barry Smith
direktorius, ABCON

Nuo 2005 m. Airijos kaimo vietovėse įsikūrusi bendrovė gamina specializuotus abrazyvinius produktus, skirtus sunkiai pasiekiamoms vietovėms arba specialiai metalinių paviršių apdailai. Jų produktai naudojami, be kita ko, tiksliajai inžinerijai, orlaivių ir erdvėlaivių pramonei ir automobilių pramonei. Dėl prekybos susitarimų dabar jie turi klientų Pietų Korėjoje, Čilėje, Singapūre ir Kanadoje.

Pasinaudoti sumažėjusio dokumentų tvarkymo privalumais

„Gaminame nišinį produktą, kurį galima supakuoti ir išsiųsti už rinkos priimtiną kainos tašką, kartu su puikia paslauga ir technine pagalba“, – sako D. Smith.

ABCON specializuotų produktų atveju prekybos susitarimai neturi didelio poveikio kainodarai, nes PPO tarifas šiems produktams jau yra mažas, t. y. 2-3 %. Kai ABCON iš tiesų mano, kad prekybos susitarimai yra naudingi mažiau dokumentų, o muitinė – greičiau.

„Prieš ES ir Kanados prekybos susitarimą (IEPS) mūsų produktams pervežti per 12-15 dienų gali prireikti 12-15 dienų, tačiau dėl išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo siuntos dabar per vieną dieną patenka į muitinę. Be to, sumažėjo reikalingų dokumentų, o tai sušvelnino spaudimą mūsų logistikos komandai", – sako D. Smith.

Kai ABCON pradėjo veiklą, jie turėjo devynis darbuotojus. Šiuo metu jie turi 140 visą darbo dieną dirbančių darbuotojų, todėl įmonė yra pagrindinis regiono darbdavys. Be tų, kuriuos jie tiesiogiai įdarbina, jie dirba su vietos tiekėjais ir įvairių paslaugų subrangovais. Tokiu būdu prekybos susitarimai daro teigiamą poveikį ES bendrovėms, kurios net gali būti orientuotos į eksportą.

Pastebėjimas Japonijoje

„ABCON“ dabar pereina į Japonijos rinką ir tai yra tiesioginis ES ir Japonijos prekybos susitarimo rezultatas. Smithas teigia: „’prieš sudarant susitarimą ABCON beveik neturėjo galimybės prekiauti šioje šalyje, nes Japonija yra labai sudėtinga rinka ir neturime jokios traukos šalyje.“ Šiuo metu jos pirmą kartą gauna galimų Japonijos klientų užklausas. Neseniai EĮT narė Enterprise Ireland į Airiją atgabeno Japonijos verslininkų kontingentą ir lankėsi ABCON svetainėje. Lankytojai iš Japonijos turėjo mažai žinių apie Airiją, o ES ir Japonijos prekybos susitarimas buvo svarbus patrauklumas.

„Galimi klientai dažnai žino apie Airiją apie jos turizmą arba galbūt farmacijos pramonę, tačiau nebūtinai kaip pramonės tiekėja, ir prekybos susitarimai yra veiksminga priemonė šiam požiūriui pakeisti. Dabar labiau nei bet kada anksčiau ES prekybos susitarimai suteikia didelių galimybių mažosioms įmonėms", – sako D. Smith.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos