Įmonės patirties aprašymas:

Prekybos susitarimais sukuriama tinkama chemija augimui skatinti

Prekybos susitarimais sukuriama tinkama chemija augimui skatinti

Prekybos susitarimai suteikia daugiau laisvės veikti ir labiau kontroliuoja mūsų produktą.

„CeraNovis“ vykdomasis direktorius Frank Meyer

Sarbriukeno įmonė eksportuoja 35 proc. savo produkcijos už ES ribų į šalis, sudariusias prekybos susitarimus ir jų neturinčias. „Prekybos susitarimu daromas skirtumas“, – sako M. Meyer, „yra reikšmingas“.

Įmonė „CeraNovis“ tiekia daug įvairių aukštos kokybės dangų, skirtų naudoti pramonėje šilumokaičių, liejyklų ir kosmoso pramonėje. Produktai yra geriausi rinkos gale, tačiau klientams visada įtaką daro kaina. Būtent šioje srityje prekybos susitarimai iš tiesų yra stiprūs. „Dėl muitų panaikinimo CeraNovis yra tikrai konkurencinga veikėja Kanadoje, Pietų Korėjoje ir Pietų Afrikoje“, – teigia M. Meyer, ir tiesiogiai dėl prekybos susitarimų su šiomis rinkomis padidėjo įmonės pajamos.

Sutaupytas laikas – pinigai

Cheminių medžiagų vežimas per sienas gali būti sudėtingas. Jaunai įmonei, turinčiai nedidelę tiekimo grandinės valdymo grupę, dokumentų tvarkymas gali būti labai sudėtingas, jei nėra prekybos susitarimo. Pavyzdžiui, „CeraNovis“ produktų pristatymas Kinijos klientams visada yra sudėtingas procesas, o pardavimas Pietų Korėjos klientams pagal ES ir Pietų Korėjos prekybos susitarimą yra „pyras“, – teigia M. Meyer.

CeraNovis — ES ir Kanados prekybos susitarimas – IEPS suteikė ypatingų privalumų. Po IEPS atitikties deklaravimas tapo daug paprastesnis ir apskritai tapo daug paprastesnis, o administracinis procesas, kuris anksčiau truko dvi dienas, trunka dvi valandas. Be to, CeraNovis dabar gali veikti kaip registruotasis eksportuotojas, turintis kilmės sertifikatą. „Mūsų klientams dėl to importo procesas tapo daug paprastesnis, be to, panaikinus muitus mūsų produkto galutinė kaina Kanadoje sumažėjo 5-10 %, – sako M. Meyer.

Asmeninis ryšys suteikia pridėtinės vertės

„CeraNovis“, kaip maža įmonė, tiekianti nišinį produktą, iš tikrųjų vertina tiesioginį kontaktą su savo klientais. „Tai mums padeda išsaugoti savo pirštą ant to, ko reikia klientams“, – sako M. Meyer. Jo nuomone, be prekybos susitarimo beveik neįmanoma palaikyti glaudžių santykių su klientais.

Kai „CeraNovis“ eksportuoja į šalis, kurios nėra sudariusios prekybos susitarimo, jos turi pasitelkti vietos atstovą. Tai turi įtakos ne tik žemutinei linijai, nes atstovas užima tam tikrą procentinę dalį, bet ir tai, kad dažnai prarandami visi svarbūs tiesioginiai ryšiai su klientais. Jei yra sudarytas prekybos susitarimas, jos palaiko glaudžius verslo santykius, kad galėtų pateikti individualizuotus sprendimus ir tiesiogiai patenkinti savo klientų poreikius.

Per keletą trumpų metų įmonė „CeraNovis“ sukūrė erdvę sau, įdarbinusi 15 darbuotojų ir dabar veikia nepriklausomai nuo rizikos kapitalo pradžios. Prekybos susitarimai padėjo plėtoti savo tarptautines rinkas ir toliau nagrinėja šalis, sudariusias prekybos susitarimus dėl naujų rinkų. Uodegos yra per geros, kad jų nebūtų galima ignoruoti.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos