Vienpusēji tirdzniecības nolīgumi

Vai eksportējat vai importējat no jaunattīstības valsts uz attīstīto valsti? Pateicoties vienpusējam tirdzniecības nolīgumam, jūsu preces var gūt labumu no pazeminātiem tarifiem vai bez tiem.

Kas ir vienpusējs tirdzniecības nolīgums?

Vienpusēji tirdzniecības nolīgumi ir vienpusējas, nesavstarpējas tirdzniecības preferences, ko attīstītās valstis piešķir jaunattīstības valstīm ar mērķi palīdzēt tām palielināt eksportu un veicināt ekonomikas attīstību.

Tie ir paredzēti, lai:

  • veicināt eksportu un ekonomisko attīstību saņēmējvalstīs
  • atbalstīt to centienus samazināt nabadzību, veicināt labu pārvaldību un atbalstīt ilgtspējīgu attīstību;
  • veicināt starptautisko standartu ievērošanu cilvēktiesību, darba tiesību un vides aizsardzības jomā

 

Ko tas nozīmē ikvienam no mums?

  • saskaņā ar preferenciālām shēmām jūs varat eksportēt/importēt no jaunattīstības valsts uz attīstīto valsti, maksājot mazākus nodokļus vai nemaksājot tos vispār.
  • jūsu precēm jābūt ar izcelsmi saņēmējā valstī saskaņā ar izcelsmes noteikumiem, kas paredzēti īpašajā preferenču sistēmā.
  • aptvertie produkti, aptvertās valstis un īpašie noteikumi ievērojami atšķiras atkarībā no nolīguma/shēmas

Nosacījumi

Bieži vien vien vienpusējus tirdzniecības nolīgumus nosaka attīstība cilvēktiesību, ilgtspējīgas attīstības un labas pārvaldības jomā saņēmējvalstīs. Nopietnu un sistemātisku pārkāpumu gadījumā sniedzēja valsts var atsaukt šo priekšrocību, kamēr situācija pietiekami uzlabojas.

Piegādātājvalstis

Preferenciālas tirdzniecības nolīgumu nodrošinātāji ir: ES, Armēnija, Austrālija, Kanāda, Čīle, Ķīna, Islande, Indija, Japāna, Kazahstāna, Dienvidkoreja, Kirgizstānas Republika, Melnkalne, Maroka, Jaunzēlande, Norvēģija, Krievija, Šveice, Taivāna, Tadžikistāna, Taizeme, Turcija un ASV.

Atrast sarakstu ar preferenciāliem tirdzniecības režīmiem pasaulē

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites