Uzņēmuma pieredze:

Gadsimtā vecie uzņēmumi gūst labumu no tirdzniecības nolīgumiem

Gadsimtā vecie uzņēmumi gūst labumu no tirdzniecības nolīgumiem

Ulla Kjær Jensen, Palsgaard globālo regulatīvo lietu vadītājs, pārrauga grupu, kas strādā pie regulējuma un atbilstības nodrošināšanas.

Meklējot eksporta tirgus, Palsgaard vienmēr ņem vērā tirdzniecības nolīgumus, jo tie ietekmē uzņēmējdarbības iespējas.
Ulla Kjær Jensen, Palsgaard

Neatkarīgi no tā, vai esat dzirdējis vai neesat dzirdējis par Palsgard, jūs, visticamāk, patērējat viņu produktus. Tie ražo emulgatorus un stabilizētājus pārtikas rūpniecībai. Tā kā šie ir specializētie produkti, ko izmanto mazos daudzumos, eksports vienmēr ir bijis nozīmīgs to uzņēmumam, un pašlaik 90 % no to produktiem tiek eksportēti.

Jensenas komanda strādā aizcenēm, pētot nolīgumus, lai nodrošinātu, ka katrs Palsgaard produkts ir pareizi klasificēts. Katra produkta sastāvs nosaka tā kategoriju un līdz ar to atbrīvojumus no tarifiem. Kad šis darbs ir paveikts, eksporta process ir ļoti viegls.

Eksportam ir vajadzīga vai nu EUR.1 izcelsmes sertifikāta veidlapa, faktūras deklarācija vai ilgtermiņa piegādātāja deklarācija (LTSD). Ilgtermiņa piegādātāja deklarācijas ir vienreizējas deklarācijas, kas derīgas sūtījumiem uz laiku līdz diviem gadiem. “Jo LTSD ir derīga ilgāku laiku, tā vēl vairāk samazina darbu ar dokumentiem,” saka Jensena.

Ievērojami nodokļu ietaupījumi

Katrs tirdzniecības nolīgums ir atšķirīgs, tāpēc ietaupījumi dažādās valstīs ir atšķirīgi.

“Tarifu atcelšana ar ES un Dienvidkorejas brīvās tirdzniecības nolīguma palīdzību Dienvidkorejas klientiem ir radījusi milzīgus ietaupījumus Palsgaard ražojumiem." Piemēram, šā nolīguma rezultātā Palsgaarda kristalizācijas risinājums margarīniem un starpībām ir samazinājies no 36 % līdz 0 %. Tas ievērojami palielina Palsgaard konkurētspēju Dienvidkorejas tirgū.

Palsgaard uzskata, ka ES un Ēģiptes asociācijas nolīgums ir īpaši labvēlīgs to eksportam, jo “liels mūsu produktu klāsts atbilst preferenciālas izcelsmes statusa prasībām un tāpēc gūst labumu no nodokļa atbrīvojuma”. Piemēram, Palsgaard ražo vairākus kūku emulgatorus. Maksājumi daudziem no šiem produktiem nolīguma rezultātā ir samazinājušies no 5 % līdz 0 %.

Ieguldīšanas laiks šodien

Palsgaard jau kādu laiku tirgojas arī ar Vjetnamu, un Jensenas komanda pašlaik pēta, kā jaunais ES un Vjetnamas tirdzniecības nolīgums dos labumu to uzņēmējdarbībai. Šis nolīgums stājās spēkā 2020. gada 1. augustā, un tas likvidēs vairāk nekā 99 % no visiem tarifiem un daļēji atcels atlikušo daļu, izmantojot ierobežotas nulles nodokļa kvotas. Palsgaard regulatīvo lietu darba grupa pašlaik kopā ar katru Palsgaard produktu pēta nolīguma detaļas, lai noteiktu, kādi tarifu atbrīvojumi ir piemērojami.

Atlīdzības saņemšana

Palsgaard pašlaik ir ražotnes Dānijā, Nīderlandē, Brazīlijā, Meksikā, Ķīnā un Malaizijā. Lai gan šīs atrašanās vietas tika izvēlētas, pamatojoties uz tirgiem un/vai izejvielu piegādi, Jensena ir pārliecināta, ka “Palsgaard ņems vērā tirdzniecības nolīguma iespējas attiecībā uz nākotnes rūpnīcu atrašanās vietām”. Palsgaard, pateicoties ES tirdzniecības nolīgumiem, cer uz turpmāku globālo izaugsmi. Labas ziņas darbiniekiem!

Palsgaard, kas dibināta pirms vairāk nekā gadsimta, ir Eiropas uzņēmums ar ilgu pārrobežu tirdzniecības vēsturi. Uzņēmums pašlaik eksportē uz 110 valstīm, tostarp 40 valstīm, ar kurām noslēgti ES tirdzniecības nolīgumi.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites