Relacja z doświadczenia przedsiębiorstwa:

Kreowanie przyszłości z przeszłości

Kreowanie przyszłości z przeszłości

Lapuan Kankurit jest przedsiębiorstwem rodzinnym, które od dziesięciu lat odniosło sukces w Europie, a także prowadzi wymianę handlową z Japonią.

Umowa handlowa między UE a Japonią przyniosła wzrost sprzedaży z tego ważnego rynku. Jaana Hjelt
Marketing Manager and Owner, Lapuan Kankurit

Fińskie przedsiębiorstwo projektuje i obejmuje szeroką gamę wysokiej jakości odzieży i wyrobów domowych wykonanych z bielizny, wełny, Tencelu i bawełny. Podczas gdy przedsiębiorstwo prowadzi również wywóz do USA i Korei Południowej, Japonia jest głównym rynkiem Lapuan Kankurit poza UE.

„W ciągu ostatnich dziesięciu lat nasze obroty stale rosły, a Japonia była dużą częścią tego wzrostu dzięki umowie handlowej”. Nasz partner w Japonii cieszył się dużym zainteresowaniem w związku z umową o partnerstwie gospodarczym między UE a Japonią„- mówi Hjelt.

W ubiegłym roku przedsiębiorstwo umocniło swoje relacje z tym rynkiem, otwierając sztandarowy sklep w Tokio.

Łatwa transformacja

Przejście do pracy w ramach umowy handlowej przebiegało sprawnie. Lapuan Kankurit od wielu lat dokumentuje swoje procesy produkcyjne, surowce, zrównoważony rozwój itp., ponieważ, jak twierdzi pani Hjelt, „klienci obecnie potrzebują coraz więcej informacji i przejrzystości w odniesieniu do produkcji”. Oznacza to, że znaczna część dokumentacji wymaganej do wykazania pochodzenia ich produktów została już wdrożona, tak więc w ramach umowy handlowej mogli oni z łatwością korzystać z obniżonych stawek celnych za swoje produkty na japońskim rynku.Hjelt twierdzi, że była zastraszana formalnościami związanymi z regułami pochodzenia zawartymi w umowie handlowej, ale w rzeczywistości była przyjemnie zaskoczona stwierdzeniem, że „jest to łatwe”.

Większa konkurencyjność

W ostatnich latach wzrosły koszty surowców, zwłaszcza lnu. Mogło to negatywnie wpłynąć na ich działalność w Japonii, ale na mocy umowy handlowej cła zostały obniżone, co zrekompensowało wzrost kosztów materiałów, umożliwiając Lapuan Kankurit utrzymanie cen dla konsumenta końcowego.

Silna i zrównoważona przedsiębiorczość lokalna

Obecnie Lapuan Kankurit zatrudnia 30 osób, co w ciągu ostatnich dziesięciu lat stale rosło, częściowo dzięki ich wzrostowi w Japonii. Ponieważ tak niewiele osób jest przeszkolonych w tradycyjnym rzemiośle tkackim, organizuje szkolenia wewnętrzne dla nowych pracowników, dbając o to, by umiejętności te nie zostały utracone przyszłym pokoleniom.

Wszystkie surowce do produkcji produktów Lapuan Kankurit są ekologicznymi certyfikowanymi materiałami naturalnymi pochodzącymi ze zweryfikowanych źródeł europejskich. Na przykład len przeznaczony do produkcji bielizny uprawia się we Francji i Belgii, przędzalnie mają siedzibę w Europie Środkowo-Wschodniej, a ich opakowanie pochodzi z Finlandii. Dzisiejsi konsumenci odchodzą od nieetycznej, szybkiej mody. Dzięki umowom handlowym tradycje przeszłości wyglądają jak przyszłość.

Udostępnij tę stronę:

Linki