Kaip naudotis kilmės taisyklių įsivertinimo priemone (ROSA)

Kaip naudotis kilmės taisyklių įsivertinimo priemone (ROSA)

ES prekybos susitarimais su įvairiomis pasaulio šalimis muitai sumažinami arba visiškai panaikinami.

Kad galėtų pasinaudoti šiais mažesniais arba nuliniais muitais, jūsų produktas turi atitikti kilmės taisykles.

Rosa– „Access2Markets“ taikoma kilmės taisyklių įsivertinimo priemonė suteikia galimybę patikrinti, ar produktas atitinka kilmės taisykles, todėl jam gali būti taikomas lengvatinis muitų tarifų režimas pagal konkretų ES prekybos susitarimą.

Rosa“ yra vieno langelio principu veikianti tarnyba, kurios tikslas – sužinoti, kokios yra jūsų produkto kilmės taisyklės daugumoje ES prekybos susitarimų.

Rosayra nemokama ir lengvai naudojama! Nuo šiandien visomis ES kalbomis galima naudotis ES ir Kanados LPS (IEPS), ES ir JK prekybos ir bendradarbiavimo susitarimu, ES ir Japonijos LPS ir bendrąja muitų tarifų lengvatų sistema (automatinė versija išversta iš originalo anglų kalba). Visi laisvosios prekybos susitarimai palaipsniui bus verčiami į visas ES kalbas.

Kas yra ROSA?

Kilmės taisyklių įsivertinimo priemonė (ROSA) padeda įmonėms laikytis jų produktui taikomų kilmės taisyklių, nustatytų konkrečiame prekybos susitarime. Pagal ją jos, atsakydamos į paprastus klausimus, gali atlikti įsivertinimą, kad nustatytų, ar jų produktas atitinka šias taisykles, todėl jam gali būti taikomas lengvatinis muitų tarifų režimas. Visoje priemonėje pateikiami aiškūs paaiškinimai, pavyzdžiai ir nuorodos į atitinkamus teisės aktus.

Kad įmonėms būtų lengviau dirbti, ROSA pateikia paaiškinimą dėl kilmės įrodymo, kuris turi būti surašytas, kad būtų galima pasinaudoti lengvatiniais muitų tarifais.

Kaip tai vyksta?

Atsidarykite tinklalapį „Mano prekybos asistentas“ ir įrašykite:

 • prekė
 • eksporto šalį,
 • importo šalį,
 • norėdami prisijungti prie priemonės, kairėje pusėje esančiame meniu spustelėkite Kilmės taisyklių įsivertinimą (ROSA).

Rosa jums pateiks:

 • nuosekli priemonė, kurioje pateikiami specialiai pritaikyti klausimai, padėsiantys įvertinti savo produkto kilmę keliais spustelėjimais.
 • išsami informacija apie tai, kaip teisingai dokumentuoti savo produkto kilmę pagal kiekvieną susitarimą
 • kilmės taisyklių reikalavimų ir terminų paaiškinimai
 • praktiniai pavyzdžiai
 • tiesioginę prieigą prie teisinių tekstų,
 • jūsų atsakymais pagrįstą individualią įsivertinimo ataskaitą;
 • kilmės taisyklių procedūrų apžvalgą.
 • visa pateikta informacija yra susijusi su konkrečiu jūsų pasirinktu prekybos susitarimu ir jūsų produktu

Tiesiogiai bendradarbiaukite su tiekėjais

ROSA galite persiųsti savo tiekėjams, kad jie galėtų:

 • patikrinti, kokios kilmės taisyklės taikomos;
 • teisingai užpildyti tiekėjo deklaraciją.

Palyginkite skirtingų rinkų taisykles

Taip pat galite palyginti konkretiems produktams taikomas taisykles pagal skirtingus ES prekybos susitarimus.

Bendroji informacija apie kilmės taisykles

Norėdami rasti bendrą informaciją apie kilmės taisykles ir kilmės procedūras, susipažinkite su Greitu vadovu – kaip laikytis kilmės taisyklių.

Jei norite, kad konkrečiame susitarime būtų pateikta bendro pobūdžio informacija apie kilmės taisykles, glaustai susipažinkite su Rinkų skyriumi „ES prekybos susitarimai “, įskaitant jų kilmės taisykles ir procedūras.

Kad suprastume pagrindinę terminiją ir sąvokas, mūsų žodynėlyje pateikiamos pagrindinių terminų, kuriuos turite žinoti, kad galėtumėte suprasti taisykles, apibrėžtys, pavyzdžiui, visiškai gautos, kumuliacija, tolerancija ir t. t.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos