Žolinių vaistų klasifikavimas

Šis vadovas padės suprasti augalinių vaistų klasifikaciją, kad būtų galima nustatyti jūsų produktams taikomus muito tarifus ir netarifines priemones.

Šios rekomendacijos taikomos įvairiems produktams, kurie gali būti vadinami

  • augaliniai vaistai arba medikamentai
  • homeopatiniai ir žoliniai vaistai
  • papildai, maistas ir mityba
  • tonika

Augaliniai vaistai klasifikuojami pagal:

  • jų paskirtis – ar jie būtų medicininiai, ar skirti bendrai sveikatai ir gerovei;
  • jų turinys ir priedai
  • jų paruošimo būdas, pavyzdžiui, mažmeninėje prekyboje arba tam tikros paskirties išmatuotomis dozėmis;

Paprastai šiems produktams taikomas vienas iš toliau nurodytų tarifo skyrių.

  • 21 skirsnis – maisto produktams, pvz., žolelių arbatoms arba dietiniams papildams
  • 22 skirsnis – gėrimams, į kuriuos pridėta tokių sudedamųjų dalių kaip vitaminai, pavyzdžiui, pastiprintiems tonizuotiems vynams
  • 29 skirsnis – vitaminams ir panašiems organiniams junginiams, kurie yra atskirai apibrėžti
  • 30 skyrius – augaliniams vaistams, skirtiems žmonėms ir gyvūnams
  • 23 skirsnis – gyvūnų pašarų papildams

Tačiau kai kurie produktai gali būti klasifikuojami kitur, pavyzdžiui, 7 skirsnyje, 8 skirsnyje, 9 skirsnyje, 12 skirsnyje, 13 skirsnyje arba 19 skirsnyje.

Žolinių vaistų, papildų ir tonikos apibrėžimas

Klasifikuodami vaistus pagal tarifą, ypač pagal 30 skyrių, galite susidurti su tam tikrais terminais ir santrumpomis. Toliau pateikiami keli pavyzdžiai.

Terminai, vartojami kalbant apie medikamentus

  • Veiklioji medžiaga – chemiškai apibrėžta medžiaga, chemiškai apibrėžta medžiagų grupė, pvz., alkaloidai, polifenoliai ar antocianinai, arba augalų ekstraktas, kurie visi turi turėti medicininių savybių, kad galėtų užkirsti kelią konkrečioms ligoms ir negalavimams arba juos gydyti, arba jų simptomai
  • Pagalbinė medžiaga – nemaistinė medžiaga (pvz., magnio stearatas), dedama gaminant tabletes
  • Augaliniai vaistiniai preparatai – preparatai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra viena ar daugiau veikliųjų medžiagų (žr. pirmiau), gauti iš augalo arba augalo dalių džiovinimo, smulkinimo, ekstrahavimo arba gryninimo būdu
  • Homeopatiniai vaistiniai preparatai – jie gaminami iš produktų, medžiagų arba kompozicijų, vadinamų homeopatinėmis žaliavomis arba motininėmis tinktūromis, kurie skiedžiami, pavyzdžiui, alkoholiu arba vandeniu, ir kuriuose turi būti nurodytas skiedimo laipsnis (pavyzdžiui, D6).
  • Provitaminas – vitamino pirmtakas, kurį organizmas paverčia aktyviu vitaminu
  • Vitaminai arba mineralinių medžiagų preparatai – tai preparatai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra vitaminai, klasifikuojami 2936 pozicijoje, arba kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra mineralinės medžiagos, įskaitant mikroelementus, ir mineralinių medžiagų mišiniai. Jie naudojami konkrečioms ligoms ar negalavimams arba jų simptomams gydyti arba profilaktikai. Šio tipo preparate yra daug didesnis vitaminų ar mineralinių medžiagų kiekis, paprastai bent tris kartus didesnis už rekomenduojamą paros dozę (žr. pirmiau).
  • RDA – rekomenduojamas vitamino ar mineralinės medžiagos paros kiekis, kurio reikia organizmui, kad jis išliktų sveikas

Tarybos direktyvos 90/496/EEB dėl maisto produktų maistingumo ženklinimo (iš dalies pakeistos Direktyva 2008/100/EB) priedo lentelėje nustatytas įvairių vitaminų ir mineralinių medžiagų RPN.

Vitaminai

RPA

Mineralai

RPA

Vitaminas A

800 mikrogramų

Kalis

2 gramų

Vitamino D

5 mikrogramų

Chloridas

800 miligramų

Vitaminas E

12 miligramų

Kalcio

800 miligramų

Vitaminas K

75 mikrogramų

Fosforas

700 miligramų

Vitaminas C

80 miligramų

Magnis

375 miligramų

Tiaminas

1.1 miligramų

Geležies

14 miligramų

Riboflavinas

1.4 miligramų

Cinko

10 miligramų

Niacinas

16 miligramų

Vario

1 miligramas

Vitaminas B6

1.4 miligramų

Manganas

2 miligramų

Folio rūgštis

200 mikrogramų

Fluoridas

3.5 miligramų

Vitaminas B12

2.5 mikrogramų

Selenas

55 mikrogramų

Biotinas

50 mikrogramų

Chromas

40 mikrogramų

Pantoteno rūgštis

6 miligramų

Molibdenas

50 mikrogramų

Jodas

150 mikrogramų

 

 

Įvairūs maisto produktai

Produktai, kurie negydo ligų arba neserga ligomis arba neserga jomis arba jų negydo, paprastai klasifikuojami priskiriant kodą 2106 kaip maisto produktai, nenurodyti kitoje vietoje.

Labai daug prekių klasifikuojama priskiriant šį pozicijos kodą, įskaitant:

  • augalų arba augalų dalių mišiniai su kitomis sudedamosiomis dalimis, pavyzdžiui, augalų ekstraktais. Šie mišiniai nėra vartojami tokiu pavidalu, bet naudojami žolelių arbatoms ir užpilams gaminti. Jie gali turėti tam tikrą paskirtį, pavyzdžiui, gali būti naudojami kaip laisvinantys, purškiantys ar diuretiniai arba liepsnai sumažinti. Kiti teigia, kad padeda išvengti negalavimų arba rūpinasi bendra sveikata ar gerove.
  • ženšenio ekstrakto ir kitų sudedamųjų dalių mišiniai ženšenio arbatai arba gėrimams gaminti
  • maisto produktai arba dietiniai papildai, kurių pagrindinės sudėtinės dalys yra augalų ekstraktai, vaisių koncentratai, medus arba fruktozė ir į kuriuos pridėta vitaminų – šių preparatų pakuotės dažnai rodo, kad jie naudingi užtikrinant bendrą sveikatą arba gerovę.

Nors daugelis produktų, pvz., vitaminai, paprastai priskiriami šiai pozicijai, svarbu atsižvelgti į:

  • faktinis produkto kiekis
  • kaip produktas gaminamas, pateikiamas ar ženklinamas

Tai gali reikšti, kad produktas priskiriamas kitai pozicijai. Pavyzdžiui, vitaminai, sumaišyti su vandeniu ir kitomis sudedamosiomis dalimis ir paruošti vartoti iš karto kaip gėrimai arba tonika, nepriskiriami 2106 pozicijai. Vietoj to jie įtraukti į 22 skyrių.

Tonika ir skysti maisto papildai

22 skirsnyje aptariama tonika ir skysti maisto papildai, skirti nedelsiant suvartoti. Šiuose preparatuose yra vitaminų arba geležies junginių ir jie skirti bendrai sveikatai arba gerovei palaikyti. Šios rūšies produktui paprastai taikomas vienas iš šių pozicijų kodų:

  • 2202 pozicijos kodas – nealkoholiniai gėrimai
  • 2205 pozicijos kodas – aromatizuoti vynai
  • 2206 pozicijos kodas – fermentuotų gėrimų mišiniai, fermentuotų gėrimų mišiniai su nealkoholiniais gėrimais ir kitais fermentuotais gėrimais
  • 2208 pozicijos kodas – spiritiniai gėrimai, įskaitant tokius produktus kaip tonikas vynas, spirituotas augaliniais ekstraktais ir (arba) vitaminais, ir skysti augaliniai produktai, kurių pagrindą sudaro distiliuotas alkoholis – jie priskiriami šiai pozicijai, net jei juos ketinama vartoti labai mažais kiekiais

Provitaminai ir vitaminai

Atskirai apibrėžti organiniai junginiai, pvz., vitaminai, priskiriami 29 skirsniui. Tačiau tam, kad jiems būtų taikomas šis skyrius, jie turi atitikti griežtas sąlygas, kuriomis nurodomi leistini priedai. Šie junginiai gali būti ištirpinti vandenyje arba kuriame nors kitame tirpiklyje, tačiau tirpalas turi būti naudojamas tik todėl, kad yra reikalingas dėl saugumo arba transportavimo priežasčių. Taip pat galima pridėti stabilizatorių, pvz., lipnumą reguliuojančių medžiagų, tačiau tik tam, kad būtų išsaugotas junginys arba kad būtų galima jį transportuoti.

Taigi, jei, pavyzdžiui, pagrindinis mikroelementas, pvz., chromo pikolinatas, yra ruošiamas kaip tablečių arba kapsulių pavidalo dietinis papildas, jis šiame skirsnyje neaptariamas. Taip yra todėl, kad pridėtos sudedamosios dalys, kaip antai rišiklis, kapsulės apvalkalas ir pagalbinės medžiagos, nebuvo pridėtos vien tik konservavimo ar vežimo tikslais. Šios rūšies produktas priskiriamas 21 skirsnio 2106 pozicijai.

2936 pozicijai priskiriama:

  • provitaminai.
  • vitaminai
  • dariniai, daugiausia vartojami kaip vitaminai
  • provitaminų, vitaminų ir vitaminų darinių mišiniai

Leidžiama naudoti tam tikrus nurodytus priedus, pvz., antioksidantus, su sąlyga, kad pridėto kiekio pakanka vitaminams konservuoti arba vežti.

Klasifikavimo tikslais labai svarbu, kad bet koks į junginį pridėtas produktas netaptų ypač tinkamu konkrečiam, o ne įprastam naudojimui. Pavyzdžiui, jei vitaminai ruošiami kaip maisto papildai tablečių, kapsulių ar kapsulių pavidalu, jie nepriskiriami 2936 pozicijai. Dėl to, kaip jie „pateikiami su numatyta paros doze“, jie laikomi tinkamais konkrečiai paskirčiai. Jie taip pat neįtraukti į šį kodą, nes priedai skirti ne tik vitaminams konservuoti ar transportuoti. Priedai yra tokie, kad produktas būtų patogus ir lengvai naudojamas.

Augaliniai vaistai

Augaliniai vaistai arba medikamentai klasifikuojami 30 skirsnio 3003 ir 3004 pozicijose. Jie apima preparatus, naudojamus (viduje arba išorėje) žmonių ar gyvūnų ligoms arba negalavimams gydyti arba jų profilaktikai. Produktams, kurie palaiko bendrąją sveikatą ir gerovę, šis skirsnis konkrečiai netaikomas.

Jei vaistinį preparatą sudaro išmatuotos dozės, pvz., ampulės, švirkštai arba kapsulės, jie turi būti klasifikuojami priskiriant kodą 3004.

Šis pozicijos kodas taip pat konkrečiai apima mažmeninę prekybą:

  • augaliniai ir homeopatiniai vaistai
  • tam tikri preparatai, kurių sudėtyje yra vitaminų, mineralų, nepakeičiamųjų aminorūgščių arba riebalų rūgščių

Šių gaminių etiketėse, pakuotėse arba pridedamose vartojimo instrukcijose turi būti pateikta tam tikra vartotojams skirta informacija. Šioje informacijoje turi būti nurodyta:

  • konkrečios ligos, negalavimai ar trūkumai (arba jų simptomai), kuriems gydyti skirtas produktas
  • veikliųjų medžiagų koncentracija, kuria grindžiamas produktas
  • dozavimas
  • taikymo būdas

Vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekis šiuose produktuose turi būti daug didesnis už rekomenduojamą šių medžiagų paros normą (RPN), kad būtų galima tik palaikyti bendrą sveikatą ar gerovę.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos