Intelektinės nuosavybės teisės ir geografinės nuorodos

Jei jūs ar jūsų įmonė turi intelektinę nuosavybę, pagrįstą unikaliomis idėjomis, inovacijomis ar prekių ženklais, ji turi būti apsaugota. Čia pateikiamas įvairių esamų galimybių apsaugoti įvairių rūšių intelektinę nuosavybę vadovas, taip pat informacija apie tai, kaip įgyvendinti savo teises. Taip pat galite sužinoti daugiau apie ES intelektinės nuosavybės teisių politiką ir susitarimus, kuriuos ES yra sudariusi su kitomis šalimis, kad apsaugotų ES įmones.

ES prekybos politika ir intelektinė nuosavybė

ES remia griežtus intelektinės nuosavybės teisių (INT) standartus, kurie daro poveikį įmonėms ir vartotojams ES ir užsienyje. ES siekia tvirtos ir nuspėjamos INT teisinės sistemos tarptautinės prekybos srityje, įskaitant:

  • Intelektinės nuosavybės teisės, kuriomis skatinamos inovacijos, garantuojama produktų kilmė ir užtikrinamas jų autentiškumas, kartu taikant draudžiamąsias priemones prieš bet kokį šių teisių pažeidimą.
  • intelektinės nuosavybės teisės, kuriomis vartotojai apsaugomi nuo suklastotų produktų, neatitinkančių ES sveikatos ir saugos standartų.

Siekdama užkirsti kelią INT pažeidimams, ES priėmė peržiūrėtą Intelektinės nuosavybės teisių gynimo trečiosiose šalyse strategiją , kurioje daugiausia dėmesio skiriama:

  • reaguoti į naujausius tarptautinės intelektinės nuosavybės aplinkos pokyčius, įskaitant visų ekonomikos sektorių skaitmeninimą ir naujai nustatytas intelektinės nuosavybės teisės aktų ir vykdymo užtikrinimo spragas.
  • suteikti Europos Komisijai reikiamų priemonių, kad ji galėtų veiksmingiau reaguoti į dabartinius iššūkius.

Kaip Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ir Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) narė, ES yra pasirašiusi tarptautinius intelektinės nuosavybės teisių susitarimus, pavyzdžiui, Sutartį dėl intelektinės nuosavybės teisių aspektų, susijusių su prekyba (TRIPS). TRIPS sutartyje nustatyti būtiniausi intelektinės nuosavybės teisių apsaugos standartai, kuriuos turi užtikrinti kiekviena šalis, ir su intelektinės nuosavybės teisėmis susijusių ginčų sprendimo procedūros.

 

TRIPS sutartyje numatytos intelektinės nuosavybės teisės apima:

Intelektinės nuosavybės teisės ES prekybos susitarimuose

ES derasi dėl intelektinės nuosavybės teisių skyrių savo prekybos susitarimuose su kitomis šalimis ir regionais. Taip siekiama užtikrinti, kad abu prekybos partneriai laikytųsi tų pačių intelektinės nuosavybės apsaugos standartų.

  • ES prekybos susitarimai apima daugiau nei PPO TRIPS susitarimai ir jais sprendžiami konkretūs su šiomis šalimis susiję susirūpinimą keliantys intelektinės nuosavybės teisių klausimai.
  • daugiau informacijos apie ES prekybos susitarimuose nustatytas intelektinės nuosavybės teisių taisykles rasite čia.

ES intelektinės nuosavybės teisių politika besivystančių šalių atžvilgiu

ES skatina intelektinės nuosavybės teisių standartų tobulinimą ir vykdymo užtikrinimą besivystančiose šalyse. Nors geresnė intelektinės nuosavybės teisių apsauga yra svarbi ES įmonėms, ji taip pat pritraukia technologijų perdavimą, užsienio investicijas, mokslinius tyrimus ir inovacijas besivystančių šalių naudai.

ES teikia įvairias priemones ir techninės pagalbos programas, kad padėtų besivystančioms šalims stiprinti intelektinės nuosavybės teises.

ES taip pat yra įsipareigojusi apsaugoti ES kūrinius, išradimus ir dizainą.

Siekiant padėti jums parengti politiką ir procedūras, skirtas jūsų idėjų ir kūrinių vertei apsaugoti, ES intelektinės nuosavybės teisių apsaugos ir gynimo ataskaitoje įmonėms, visų pirma mažosioms įmonėms, pateikiama informacija apie galimą riziką jų intelektinei nuosavybei, kai jos vykdo verslo veiklą tam tikrose užsienio šalyse arba su jomis.

Technologijų perdavimas

ES ir jos valstybės narės yra įsipareigojusios skatinti technologijų perdavimą, visų pirma mažiausiai išsivysčiusioms šalims.

  • ES mano, kad politika, kuria siekiama sukurti tvirtą intelektinės nuosavybės teisių režimą, gali padėti besivystančioms šalims pasinaudoti didesnėmis galimybėmis naudotis užsienio technologijomis.
  • Užsienio bendrovės yra labiau linkusios licencijuoti žinias ir bendradarbiauti bendruose projektuose, kai veikia veiksminga intelektinės nuosavybės teisių sistema.

Raskite įmonėms naudingos informacijos technologijų perdavimo ir intelektinės nuosavybės klausimais.

ES politika dėl prieigos prie vaistų

ES yra įsipareigojusi sudaryti palankesnes sąlygas gauti vaistų besivystančiose šalyse ir siekia užtikrinti tinkamą farmacijos įmonių, kurios yra naujų vaistų mokslinių tyrimų lyderės, intelektinės nuosavybės teisių apsaugos ir poreikio užtikrinti, kad šie vaistai būtų prieinami žmonėms visame pasaulyje, pusiausvyrą. Todėl ES pritaiko savo požiūrį į su vaistais susijusias intelektinės nuosavybės teises prie savo prekybos partnerių poreikių ir išsivystymo lygio.

ES sprendžia įvairius klausimus, susijusius su vaistų įperkamumu, prieinamumu, prieinamumu, priimtinumu, kokybe ir vartojimu mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse, remdama:

  • pasaulinės sveikatos organizacijos ir iniciatyvos;
  • visuomenės sveikatos sistemos mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse;
  • vaistų, kurių reikia mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims, moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra;
  • prekybos taisyklės, kuriomis sudaromos palankesnės sąlygos gauti vaistų.

Daugiau informacijos apie ES visuotinės sveikatos veiksmus, skirtus mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims.

Sparčiosios nuorodos