Ryžių klasifikavimas

Šis vadovas padės suprasti ryžių ir susijusių produktų klasifikaciją, kad būtų galima nustatyti jūsų produktams taikytinas muito normas ir netarifines priemones.

Jis taikomas tiesiogiai žmonėms vartoti skirtiems lukštentiems ryžiams, nulukštentiems ryžiams ir plikytiems ryžiams, kurie pateikiami supakuoti arba nesupakuoti tiesiogiai vartotojui. Jis taip pat taikomas kitiems produktams, gautiems iš ryžių.

Ryžių klasifikavimas ir vartojami terminai

1006 išlaidų kategorija skirstoma į keturias paantraštes.

1006 10 – Ryžiai su luobelėmis (žaliaviniai arba neapdoroti)

Ryžiai, išlaikę luobelę po kumpio, vadinami žaliaviniais arba neapdorotais ryžiais. Tai reiškia, kad ryžių grūdai vis dar tvirtai dengiami lukštu.

1006 20 – Lukštenti (rudieji) ryžiai

Lukštenti (rudieji) ryžiai, nuo kurių pašalinta tik luobelė.Rudieji ryžiai yra nepoliruoti, jie sumalti lukštui nuo branduolių pašalinti, tačiau išlaikomas ryžių sėlenų sluoksnis ir gemalas, dėl kurių jie įgyja riešutų skonį ir kramtomą tekstūrą. Ilgi rudųjų ryžių grūdai paprastai yra ne tokie skaidrūs ir minkšti, o trumpi grūdai – ne tokie lipni. Rudieji ryžiai taip pat užtrunka dukart ilgiau ir jų galiojimo laikas daug trumpesnis (dėl aliejaus gemaluose).

Ryžių, kuriems taikoma ši apibrėžtis, pavyzdžiai yra tie ryžiai, kurių prekiniai pavadinimai yra „rudieji ryžiai“, „krovininiai ryžiai“, „loonzain“ ir „riso sabamato“. Lukštenti rudieji ryžiai (krovininiai ryžiai), kurie, nors juos pašalino mechaniniai lukštenimai, vis dar yra apyvaisio formos. Krovininiai ryžiai paprastai sudaro tiktai mažą žaliavinių ryžių dalį.

1006 30 – Puslukštenti arba visiškai nulukštenti ryžiai, poliruoti arba nepoliruoti, glazūruoti arba neglazūruoti

Ryžiai taip pat gali būti nulukštenti, kad būtų pašalintas apyvaisis (išorinis ryžių sluoksnis, kurio vis dar yra ruduosiuose ryžiuose).Šios rūšies ryžiai buvo iš dalies arba visiškai nulukštenti (dar vadinami balintais ryžiais).

Iš dalies nulukštenti ryžiai – tai ryžiai, nuo kurių pašalinta luobelė, dalis gemalo ir visi išoriniai apyvaisio sluoksniai arba jų dalis, bet ne vidiniai sluoksniai.

Visiškai nulukštentus ryžius sudaro sveiki ryžiai, nuo kurių perikarpas buvo visiškai pašalintas per specialius siuvimo cilindrus. Siekiant pagerinti išvaizdą, visiškai nulukštentus ryžius taip pat galima poliruoti ir vėliau glazūruoti. Blizginimo procesas (skirtas lukštentų ryžių kilimėlio paviršiui embeluoti) atliekamas šepečių mašinomis arba „poliravimo sruogomis“. Glazūravimo metu grūdai padengiami gliukozės ir talko mišiniu specialiuose glazūravimo būgnuose. Šiai pozicijai taip pat priskiriami „Camolino“ ryžiai, sudaryti iš nulukštentų ryžių, padengtų aliejaus plėvele.

Ryžiai taip pat gali būti vadinami plikytais ryžiais. Tai reiškia, kad ryžių grūdai, kol jie vis dar yra su luobelėmis ir prieš bet kokį kitą procesą (pvz., lukštenimas, malimas ir t. t.), buvo išmirkyti karštame vandenyje arba garuose ir po to išdžiovinti. Plikytų ryžių grūdų struktūra tik šiek tiek pakeičiama dėl apdoroto proceso ir neklasifikuojama kaip virti ryžiai. Tokie ryžiai po malimo, poliravimo ir t. t. trunka nuo 20 iki 35 minučių, kol visiškai pagamina. Plikyti ryžiai paprastai išpučiami.

1006 40 – Skersti ryžiai

Skaldyti ryžiai yra pažeisti, perdirbant skaldyti baltieji ryžiai. Malimo proceso metu grūdų gabaliukai, kurių ilgis neviršija trijų ketvirčių vidutinio sveikų grūdų ilgio, atskiriami nuo baltų ryžių, kurių forma išlieka nepažeista. Jie priskiriami skaldytiems ryžiams. Skaldytų ryžių grūdai pasižymi maža pluošto tekstūra ir mažu maistingųjų medžiagų kiekiu, o jų energinė vertė išlieka didelė. Skaldytuose ryžiuose yra daugiau grūdų dalelių. Šios rūšies ryžiai yra prastesnės kokybės ir paprastai naudojami kūdikių mišiniams, ryžių grūdams, naminių gyvūnėlių ėdalui, ryžių vynui ir ryžių miltams, taip pat fasuotoms arba konservuotoms prekėms.

1006 m. išimtys

1006 pozicijoje klasifikuojami tik nevirti ir neperdirbti ryžiai. Tai reiškia, kad ryžių malimo produktai neįtraukiami ir priskiriami 11 skirsniui.
1006 pozicijoje taip pat neklasifikuojami ryžiai, kurie buvo apdoroti taip, kad labai pasikeitė grūdų struktūra. Apvirti ryžiai, kurių sudėtyje yra visiškai arba iš dalies virti ir po to dehidratuoti apdoroti grūdai, priskiriami 1904 pozicijai. Iš dalies apvirti ryžiai paruošti vartojimui trunka nuo 5 iki 12 minučių, o visiškai apvirti ryžiai turi būti tik išmirkyti vandenyje ir užvirinti prieš vartojimą. Išpupti ryžiai, gauti išpučiant ir paruošti vartoti, taip pat priskiriami 1904 pozicijai.

Klasifikavimas pagal grūdų dydį

Ryžiai paprastai klasifikuojami pagal grūdų dydį.

Taip pat atsižvelgiama į grūdelių ilgio ir pločio santykį (norint jį apskaičiuoti, vidutinis grūdelių ilgis padalijamas iš vidutinio pločio).

Kita galimybė – sudėti keturis ryžių gabalus. Jeigu gabalas išilgai viršaus yra trumpesnis už kitus tris, tuomet ilgio ir pločio santykis yra mažesnis už tris, o jeigu jis yra toks pats arba ilgesnis, ilgio ir pločio santykis bus lygus arba didesnis už tris.

Trumpagrūdžiai ryžiai (taip pat vadinami trumpagrūdžiais) yra beveik apvalūs, su drėgnais grūdais, kurie virti suklijuoja kartu ir paprastai naudojami ryžių pudingams ir panašiems produktams gaminti. Šios rūšies ryžiai turi grūdus, kurių ilgis ne didesnis kaip 5,2 mm, o ilgio ir pločio santykis mažesnis kaip 2. Trumpagrūdžiai ryžiai turi trumpus, smiltinius, beveik apvalius branduolius.

Vidutinių grūdų ryžiai yra trumpesni, smiltyniniai ir gerai veikia tokiuose patiekaluose kaip Paella ir Risotto. Šios rūšies ryžiai turi grūdus, kurių ilgis didesnis kaip 5,2 mm, bet ne didesnis kaip 6,0 mm, o ilgio ir pločio santykis mažesnis kaip 3.

Ilgagrūdžiai ryžiai yra ilgi ir ploni, išvirti grūdai lieka atskirti. Šios rūšies ryžiai, kurių grūdai ilgesni kaip 6,0 mm.

Virti ryžiai

Virti ryžių patiekalai priskiriami 1904 pozicijai. Toliau pateikiami keli įtrauktų produktų pavyzdžiai.

  • gatavi patiekalai, sudaryti iš šių dviejų atskirai supakuotų komponentų, supakuoti į mažmeninei prekybai skirtą rinkinį: A) apvirti ryžiai (150 g) ir b) karis (200 g), kurį sudaro kokosų pienas (72 %), vištiena (20 %), prieskonių mišinys (7 %), citrinžolė (0,5 %) ir ančiuvių ekstraktas (0,5 %).
  • gatavi patiekalai, sudaryti iš šių dviejų atskirai supakuotų komponentų, supakuoti į mažmeninei prekybai skirtą rinkinį: A) apvirti ryžiai (150 g) ir b) karis (200 g), kurį sudaro kokosų pienas (50 %), jautiena (20 %), bulvės (15 %), prieskonių mišinys (7 %), žemės riešutai (3 %), ančiuvių ekstraktas (3 %) ir svogūnai (2 %).
  • greitai ir greitai kepami mikrobangų ryžiai su žaliu kariu ir mėsa. Sudedamosios dalys – tai tirpūs ryžiai, mėsa (16 %), prieskonių pakuotė.

Jei gatavuose iš ryžių pagamintuose miltuose yra daugiau kaip 20 % bet kurios rūšies mėsos, žuvies, vėžiagyvių arba moliuskų (skaičiuojant viso patiekalo procentine dalimi), jie turėtų būti priskiriami 16 skirsniui kaip tos mėsos arba žuvies gaminiai.

Ryžių rūšys, veislės ir formos

Šiuo metu yra daug ryžių rūšių, pradedant žinomais baltais arba rudais ilgagrūdžiais ryžiais ir baigiant specializuotais ryžiais, pvz., basmati ir vadinamaisiais gliaitiniais ryžiais, naudojamais japoniškam virimui sushi gaminti. Ryžiais taip pat prekiaujama įvairiose patogiose pakuotėse. Kai kurie iš jų išvardyti toliau.

Della, Delrose ir Delmont – šios veislės pasižymi reguliariais ilgagrūdžiais ryžiais ir basmati ryžiais, o jų aromatas panašus į basmati. Tačiau virti grūdai yra tiek ilgio, tiek pločio, kaip ir taisyklingi ilgagrūdžiai ryžiai.

Juodasis česnakas – tai aromatiniai ryžiai su tamsiomis juodomis sėlenomis. Kaip ir rudieji ryžiai, jie minimaliai apdorojami, kad išlaikytų sėlenų sluoksnius, ir jiems paruošti reikia 45–50 minučių. Virti grūdai šiek tiek kramtomi, švelniai saldūs.

Rudieji ilgagrūdžiai ryžiai – šie ryžiai išlaiko natūralų sėlenų sluoksnį, kuriame gausu daug vitaminų ir mineralų, įskaitant ryžių sėlenų aliejų. Šie ilgagrūdžiai ryžiai yra tvirtos tekstūros, šiek tiek riešutų skonio.

Baltieji ilgagrūdžiai ryžiai – ilgagrūdžiai ryžiai – tai išskirtiniai grūdai, kurie skanūs daugelyje tarptautinių Azijos, Indijos ir Ispanijos patiekalų.

Balti vidutinių grūdų ryžiai – geriau žinomi kaip Risotto arba Arborio ryžiai. tai švelnesni virti vidutinių grūdų ryžiai, kurių privalumas – puikios skonio ir spalvų savybės. Minkšta kreminė tekstūra idealiai tinka desertams, pvz., kremzlinių ryžių pudingui. Skysčiu jis sugeria net penkis kartus daugiau nei jo svoris.

Arborio ryžiai – tradiciškai Italijoje auginami trumpagrūdžiai ryžiai, naudojami rizoto gamybai. Didelis krakmolo kiekis Arborio ryžiuose suteikia jam būdingą kreminės tekstūros spalvą.

Easy-cook ilgagrūdžiai baltieji arba rudieji ryžiai, kartais vadinami plikytais arba iš anksto išpūstais ryžiais. Prieš malant grūdai sukietėja ir dėl to sumažėja perteklinio virimo galimybė. Šis procesas taip pat padeda išsaugoti didelę dalį natūralaus vitaminų ir mineralų kiekio.

JASMINE arba Tailando žaliaviniai ryžiai – šie ilgagrūdžiai baltieji ryžiai pasižymi subtiliu Jasmino kvapu. Tailande populiari ilgagrūdė, vertinama dėl saldaus aromato ir riešutų skonio. Jis naudojamas kaip pigus Basmati ryžių pakaitalas.

Kalijira ryžiai – šie maži aromatiniai ryžiai auginami Bangladeše, greitai vira ir ypač naudojami ryžių pudinguose.

Basmati – ilgagrūdžiai ryžiai. Tai aromatiniai, silpni ir negliaudyti ryžiai. Išvirtas produktas išbrinksta tik išilgai, todėl gaunami ilgi ploni grūdai, kurie yra labai sausi, lengvi ir atskirti, o ne lipni. Pakistanas ir Indija yra didžiausios ryžių augintojos ir eksportuotojos; ji visų pirma auginama Pandžabo regione auginant žaliavinius augalus. Basmati grūdai yra ilgesni nei dauguma kitų ryžių rūšių. Virti Basmati ryžių grūdai yra natūraliai laisvi, o ne lipni. Kaip ir ilgagrūdžių ryžių atveju, išvirtus Basmati ryžius galima vienareikšmiškai identifikuoti pagal jų kvapą. Basmati ryžiai tiekiami baltos arba rudos spalvos. Patvirtintos basmati ryžių veislės:

  • Basmati 370,
  • Basmati 386 (Indija)
  • 3 tipas (Dehradun India)
  • Taraori Basmati (HBC-19 India)
  • Basmati 217 (Indija)
  • Ranbir Basmati (Indija)
  • Branduolys (Basmati Pakistanas)
  • Pusa Basmati
  • Super Basmati

Laukiniai ryžiai – aukšta vandens žolė Šiaurės Amerikoje, kurios grūdai du ar daugiau kartų ilgesni nei Azijos (Oryza) ilgagrūdžiai ryžiai. Pavadinimas „laukiniai ryžiai“ yra klaidinantis, nes juo žymima tam tikros rūšies laukinių žolių (zinania aquatica) sėkla, kuri auga sekliame Šiaurės Amerikos ežero regione. Ilgos plonos sėklos yra tamsiai rudos spalvos, o išvirtos – violetinės. Nepaisant pavadinimo, jis nėra susijęs su naminiais ryžiais (oryza).

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos