Tekstilės klasifikavimas
Šis vadovas padės suprasti tekstilės klasifikaciją, kad būtų galima nustatyti jūsų produktams taikytinas muito normas ir netarifines priemones.
Šiame skyriuje pateikiamos aiškiai paaiškintos įprastų drabužių apibrėžtys. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti sudėtinga, turėtumėte patikrinti drabužių požymius ir įsitikinti, kad jie teisingai suklasifikuoti. Dažnai dėl nedidelio skirtumo ar ypatybių drabužiai klasifikuojami pagal kitą klasifikavimo kodą, nei kitu atveju galėtumėte daryti prielaidą.
Palaidinukės ir marškiniai palaidinukės
Marškiniai ir marškinių palaidinukės klasifikuojami priskiriant kodus 6106 (jei megzti arba nerti) arba 6206. Jie apibrėžiami kaip drabužiai.
- sukonstruota taip, kad uždengtų viršutinę kūno dalį.
- visiškai arba iš dalies atsidarius nuo kaklo
- su rankovėmis
- paprastai su apykakle
- su kišenėmis arba be jų
- be kišenių žemiau juosmens
Anga paprastai priekyje yra panaši į vyriškus arba berniukų marškinėlius, tačiau anga užsidaro arba sutampa kairėje pusėje. Šioms pozicijoms priskiriami marškiniai ir marškinių palaidinukės gali būti su angomis, kurių kraštai nesutampa.
Kad megztos arba nertos palaidinukės būtų klasifikuojamos priskiriant 6106 pozicijos kodą, jos turi būti:
- moteriški arba mergaičių lengvi drabužiai
- skirti viršutinei kūno daliai uždengti
- nuožulnios konstrukcijos ir paprastai iš laisvai prijungiamo pjūklo
- su apykakle arba be jos
- su rankovėmis arba be jų
- bet kokio tipo kaklo arba bent pečių dirželių
- su sagomis ar kitomis tvirtinimo priemonėmis, išskyrus labai mažus pjūvius (mažas pjūvis apibrėžiamas kaip kaklo linija, nukritusi žemiau įsivaizduojamos tiesės, nubrėžtos tarp apvadų)
- su dekoratyviniais apsiuvais arba be jų, pavyzdžiui, kaklaraiščiais, žabtais, kaklaraiščiais, nėriniais arba siuvinėjimais
Dauguma pirmiau nurodytų reikalavimų taip pat taikoma 6206 m. biukams.Tačiau prie kaklo neturi būti atidaryta anga.
Šioms pozicijoms nepriskiriami drabužiai su kišenėmis žemiau juosmens arba su briaunotu juosmeniu ar kitomis priemonėmis drabužio apačioje suveržti.
Jei drabužiai turi kišenes žemiau juosmens, juos galima klasifikuoti kaip megztus arba nertus susagstomus, priskiriamus 6110 pozicijai, arba atitinkamai švarkus, priskiriamus 6104 arba 6204 pozicijai.
Jei drabužiai turi briaunotą juosmenį ar kitas priemones drabužio apačioje suveržti arba jų vidutinis linijinis tankis yra mažesnis kaip dešimt dyglių per vidurį, jie gali būti klasifikuojami priskiriant 6102 arba 6110 pozicijos kodus, jei yra megzti arba nerti, arba kaip vėjo liemenės, jei nėra megzti arba nerti.
Švarkai ir bleizeriai
Kad išorinį apvalkalą, išskyrus rankoves ir atvartą arba apykaklę, būtų galima teisingai klasifikuoti kaip švarką arba blakstieną priskiriant 6103, 6104, 6203 arba 6204 pozicijai, jį gali sudaryti trys arba daugiau išilgai susiūtų plokščių (iš kurių dvi yra priekinėje dalyje). Tačiau atminkite, kad striukės su gobtuvais, neperpučiamos striukės (wind-cheaters), slidinėjimo striukės ir panašūs drabužiai klasifikuojami kitoje jiems skirtoje pozicijoje.
Megztiniai ir puloveriai
Megztiniai ir puloveriai klasifikuojami priskiriant 6110 pozicijos kodą, jei jie:
- megzti arba nerti drabužiai, skirti viršutinei kūno daliai uždengti
- su rankovėmis arba be jų
- su bet kokios rūšies kaklaraiščiu
- su apykakle arba be jos
- su kišenėmis arba be jų
- dažniausiai su virintinėmis siūlėmis arba briaunomis (arba kitokiomis suveržimo formomis) apačioje, aplink angą, rankovių galus arba šarnyrines angas
Jie gali būti pagaminti iš bet kokios rūšies megztų arba nertų medžiagų, įskaitant lengvo, plono ar smulkaus mezgimo medžiagas, iš bet kokių tekstilės pluoštų. Ant jų gali būti bet kokie papuošimai, taip pat nėriniai arba siuvinėtos detalės.
Šiai pozicijai taip pat priskiriama:
- ant galvos ištraukiami drabužiai, pavyzdžiui, saldieji marškinėliai, neturintys nei angos prie kaklo, nei tvirtinimo sistemos
- ant galvos traukiami drabužiai, kurie iš dalies atsidaro ties kaklo linija, kuri užsegama sagomis arba kitomis tvirtinimo priemonėmis
- liemenės ir susagstomi megztiniai, kurių priekyje yra viso ilgio anga
- drabužiai, pagaminti iš lengvos medžiagos, panašios į tuos, kurie naudojami trumparankoviams marškinėliams, arba panašūs dirbiniai, kurių apačia suveržiama, pavyzdžiui, vilkimo arba briaunotos liemenės juostos
Šiai pozicijai nepriskiriama:
- moteriškos arba mergaičių palaidinukės
- striukės su gobtuvais, neperpučiamos striukės (wind-cheaters, wind-jackets) ir panašūs dirbiniai
- drabužiai, panašūs į puloverius, bet ilgesni, paprastai klasifikuojami kaip suknelės
Atminkite, kad lengvieji ploni džemperiai ir puloveriai su atverstinėmis, polo arba golfo apykaklėmis turi savo subpozicijų kodus (6110 20 10 ir 6110 30 10).
Smulkus peilis – tai ne mažiau kaip 12 kilpų per centimetrą abiem kryptimis. Šie drabužiai paprastai yra megztiniai. Jie yra lengvi ir turi būti artimi.
Paltai, puspalčiai, striukės su gobtuvais, striukės su gobtuvais, neperpučiamos striukės (wind-cheaters, wind-jackets) ir panašūs dirbiniai
Jie klasifikuojami priskiriant 6101, 6102, 6201 arba 6202 pozicijų kodus. Šiai pozicijai nepriskiriami drabužiai, pagaminti iš tokių medžiagų kaip veltinys arba neaustinės medžiagos – jie priskiriami 6210 pozicijai.
Jeigu jie pagaminti iš megztinių arba nertinių medžiagų, kurių vienas paviršius padengtas matoma neakytąja danga, jie priskiriami 6113 pozicijai. Jeigu jie pagaminti iš audinio su matoma neakytąja danga iš vieno paviršiaus, jie priskiriami 6210 pozicijai.
Parketai apibrėžiami kaip nepritvirtinti išoriniai drabužiai, skirti apsaugoti nuo šalčio, vėjo ir lietaus, kurie:
- turi ilgas rankoves
- skiriasi ilgis nuo šlaunų vidurio iki kelio
- pagaminti iš nelengvų, labai neaustų audinių
- turėti gaubtą
- užtrauktuku, smeigtukais arba Velcro užsegta visa anga priekyje
- su pamušalu, kuris paprastai yra dygsniuotas arba pagamintas iš imituojamo kailio
- prie juosmens turėti vilkimo arba kitą suveržiamąją įrangą (išskyrus diržą)
- rodyti išorines kišenes
Striukės su gobtuvais yra panašios, tačiau jų ilgis svyruoja nuo gerokai žemiau juosmens ilgio iki maksimalaus šlaunų vidurio. Jie turi turėti:
- gaubtas
- visa priekio anga, pritvirtinta užtrauktuku, spaustuku arba Velcro, dažnai padengta apsauginiu atvartu.
- pamušalas, kuris gali būti dygsniuotas arba įmirkytas
- ilgos rankovės
Be to, striukės su gobtuvais paprastai turi bent vieną iš šių charakteristikų:
- suveržimo mechanizmas, pvz., tempimas ant drabužio juosmens ir (arba) apačioje.
- rankovių galai, kurie yra artimi, elastingi arba suveržti kokiu nors kitu būdu
- apykaklė
- kišenės
Kalbant apie striukes su gobtuvais, sąvoka „ir panašūs dirbiniai“ apima drabužius, turinčius striukės su gobtuvais savybių, išskyrus gobtuvą arba pamušalą.
Neperpučiami drabužiai – tai drabužiai, skirti tam tikrai apsaugai nuo oro sąlygų ir skirti klubams arba šiek tiek žemiau. Pagaminti iš audinio, be gobtuvo, bet
- ilgos rankovės
- visas priekinėje dalyje užsegtas užtrauktuku
- pamušalas, nedygsniuotas arba nepamuštas
- apykaklė
- suveržimo priemonė apatinėje drabužio dalyje, paprastai apačioje
Pučiamosios liemenės paprastai vadinamos bukais. Paprastai pilnas, palaidas įpjovimas, besitęsiantis iki juosmens arba šiek tiek žemiau jo, turi ilgas rankoves, kurios tęsiasi žemiau drabužio dugno. Jie gali, bet nebūtinai, apsaugoti nuo oro sąlygų. Jiems būdinga:
- artimas kaklaraištis, su apykakle arba be jos
- visiškas arba dalinis atsidarymas priekinėje dalyje bet kokiu būdu susegant.
- rankovių galai, paprastai sandarūs, elastingi arba suveržti
- suveržimas drabužio apačioje
Vėjo liemenės taip pat gali turėti išorines kišenes, pamušalą arba gaubtą.
Kalbant apie vėjo švarkus, sąvoka „ir panašūs dirbiniai“ apima drabužius, turinčius pirmiau išvardytas savybes, išskyrus vieną iš šių:
- arti prijungiamų kaklo linijų nėra
- priekyje nėra angos su artimaisiais ar kita iškirptėmis
- priekio anga be pritvirtinimo priemonių
Automobilių paltai yra palaidi išoriniai drabužiai su ilgomis rankovėmis ir dėvi ant visų kitų drabužių, kad apsisaugotų nuo oro sąlygų. Jie yra formalesnės išvaizdos nei skrandžiai su gobtuvais ir paprastai gaminami iš nelengvų audinių, tokių kaip pintinės arba lotyniškas audinys. Automobilių apsiaustai gali būti skirtingo ilgio – nuo apatinio tarpukojo iki šlaunų vidurio, gali būti viengubi arba dvigubi.
Paprastai apsiaustai automobiliais
- visas priekyje esantis atidarymas, kurį galima pritvirtinti sagtimis, spaustuvėmis ir (arba) užtrauktuku.
- pamušalas, kuris gali būti nuimamas, pamušalas arba dygsniuotas
- vidurio atlošo anga arba šoninės angos
Kišenes arba apykakles galima rodyti ant automobilių paltų, tačiau jose nėra gaubtų ar priemonių drabužio juosmens ir (arba) dugno suveržti, nors jos gali būti su diržu.
Kalbant apie automobiliams skirtus paltus, žodžių junginys „ir panašūs“ apima drabužius, kurie pasižymi tokiomis pačiomis savybėmis kaip ir automobiliams skirti paltai, tačiau turi gobtuvą.
Paltai, pelerinos, apsiaustai be rankovių ir panašūs dirbiniai
Apsiaustai ir panašūs dirbiniai dengia kūną bent iki šlaunų vidurio. Jie turi atitikti mažiausius standartinius vyrų ir moterų dydžius, matuojamus nuo apykaklės siūlės ties vystyklu (septintasis slankstelis) iki apatinio krašto, kai drabužis yra plokščias.
Vyrai |
Moterys |
|
Mažas |
86 centimetrai |
84 centimetrai |
Vidutinė |
90 centimetrai |
86 centimetrai |
Didelis |
92 centimetrai |
87 centimetrai |
Vyriški arba berniukų marškiniai
Kad drabužį būtų galima priskirti vyriškosios lyties marškinėliams, jis turi būti iš priekio paliktas ant dešinės arba į kairę – ant dešinės atvarto, su ilgomis arba trumpomis rankovėmis.
Atminkite, kad drabužiai su dešiniąja dalimi virš kairės arba atvartu paprastai priskiriami moteriškiems drabužiams.
Marškiniai klasifikuojami priskiriant 6105 pozicijos kodus, jei iš megztų arba nertų medžiagų, arba 6205 pozicijos kodus, jei ne iš megztų arba nertų medžiagų. Šioms pozicijoms taip pat priskiriami marškiniai, pagaminti iš nelengvos medžiagos.
Jei marškinėliuose yra diržo kilpos ir diržai, reikia atsižvelgti į pagrindines drabužių savybes ir į tai, kaip jie turi būti dėvimi, o kai kuriais atvejais jie gali būti klasifikuojami 6203 arba 6103 pozicijoje prie švarkų arba 6110 pozicijoje prie megztų peilių.
Jei drabužis turi kišenes žemiau juosmens, jį galima atitinkamai klasifikuoti po švarkais arba peiliais. Jei drabužio apačia turi briaunotą juosmenį ar kitokią suveržimo priemonę arba vidutinis jų linijinio centro dyglių skaičius yra mažesnis nei dešimt, turėtų būti atitinkamai naudojami pozicijos kodai 6101, 6201 arba 6110.
Jei drabužis neturi rankovių, jis gali būti klasifikuojamas atitinkamai pagal 6109, 6110, 6114 arba 6211.
Trumparankoviai marškinėliai, marškinėliai ir marškinėliai
Trumparankoviai marškinėliai apibrėžiami kaip
- lengvas megztas arba nertas drabužis
- liemenės tipo
- iš medvilnės arba cheminio pluošto
- nesubrendusios, be pūko arba kilpinio audinio
- su kišenėmis arba be jų
- su ilgomis arba trumpomis sandariomis movomis
- be sagų arba tvirtinimo detalių
- be apykaklės
- neatsidarius kaklo
Jie gali būti vienos ar kelių spalvų ir būti papuošti reklamos, paveikslėliais ar užrašais, sukurtais spausdinimo, mezgimo ar kitais panašiais būdais. Tačiau dekoravimas neturi būti nėrinis. Drabužio apačia paprastai apsiūta ir niekuomet neturi jokių suveržimo ar briaunų juosmens.
Klasifikuojant vyriški ir moteriški marškinėliai neskirstomi – jie visi klasifikuojami priskiriant 6109 pozicijos kodą. Šiai pozicijai taip pat priskiriami kitų formų apatiniai marškiniai (be rankovių) ir apatiniai marškiniai, tačiau nepriskiriami vyriški arba berniukų marškiniai (pozicijos kodas 6105), moteriškos arba mergaičių palaidinukės (pozicijos kodas 6106) arba drabužiai su gaubtais.
Apatiniai marškiniai ir apatiniai marškiniai apima tokius drabužius, net jei jie:
- nuožulnaus dizaino
- dėvėkite šalia kūno
- be apykaklės
- su rankovėmis arba be jų (įskaitant su pečių dirželiais)
Tačiau jeigu drabužis prie kaklo yra iš dalies užsegtas priekine dalimi (užsegtas, sutampantis arba neužsegtas), jis šiai pozicijai nepriskiriamas ir paprastai klasifikuojamas priskiriant 6105 arba 6106 pozicijos kodus. Jei drabužis be rankovių, jis gali būti klasifikuojamas priskiriant 6114 pozicijos kodą. Bet koks briaunotas juosmuo, vilkimas ar kitos priemonės, kuriomis apačia suveržiama, taip pat reiškia, kad jis nepriskiriamas šiai pozicijai.
Ilgi drabužiai, kurie yra gerokai žemiau juosmens ir kurių apatinėje kūno dalyje nereikia dėvėti kito drabužio, turi būti klasifikuojami kaip suknelės. Renkantis šį variantą reikia atsižvelgti į tam tikrą ilgį.
Sijonai ir sijonai-kelnės
Sijonai ir sijonai-kelnės – drabužiai, skirti apatinei kūno daliai uždengti, paprastai prasidedantys juosmeniu, gali tęstis iki kulkšnių arba žemiau ir dėvimi kartu su viršutiniu drabužiu. Jie klasifikuojami priskiriant 6104 ir 6204 pozicijų kodus.
Jei sijonuose taip pat yra petnešų, jie paprastai priskiriami sijonams. Jeigu drabužiuose priekyje ir (arba) nugaroje taip pat yra antkrūtinių, jie vis tiek klasifikuojami kaip sijonai, jeigu jų negalima dėvėti nepridedant viršutinio drabužio. Jei juos galima dėvėti atskirai, jie klasifikuojami kaip suknelės.
Sijonai-kelnės – tai sijonai-kelnės, kurios, nors ir dengia kojas atskirai, vis dar pakabinamos kaip sijonas, o jų pjūvis ir plotis aiškiai skiriasi nuo šortų ir kelnių.
Saronai
Jei sardonas turi formos kaklaraištį, jis turėtų būti klasifikuojamas kaip sijonas, priskiriant atitinkamai 6104 arba 6204 pozicijai. Jei tai yra toliau apdorotas audinio kvadratas, pavyzdžiui, su apsiūtais arba valcuotais kraštais, jis turėtų būti klasifikuojamas kaip kaklaskarė arba šaliai skirta kaklaskarė. Jeigu jis turi neapdirbtų kraštų, jis turėtų būti klasifikuojamas kaip audinys.
Kelnės, kopūstai ir šortai
Kelnės, kostiumai ir šortai atitinkamai klasifikuojami priskiriant 6104, 6103, 6203 arba 6204 pozicijos kodus.
Kelnės apibrėžiamos kaip drabužiai, kurie:
- uždengti kiekvieną koją atskirai
- uždengti kelius ir paprastai pasiekti iki kulkšnių arba žemiau jų.
Jei drabužyje yra petnešų, jis vis tiek klasifikuojamas kaip kelnės, jei tai yra esminis drabužio požymis. Tačiau austos darbinės kelnės, išskyrus pagamintas iš vilnos ar švelniavilnių gyvūnų plaukų, gali būti laikomos darbo ir profesiniais drabužiais, jeigu jos atitinka atitinkamus kriterijus.
Kombinezonai su BiB ir Brace (dar vadinami kostiumais) gali dengti arba nedengti kelio ir taip pat gali būti klasifikuojami kaip darbo ir profesiniai drabužiai, jei jie atitinka kriterijus.
Šortai yra drabužiai, turintys visas kitas savybes kaip kelnės, tačiau nedengiantys kelio. Šortai priskiriami tai pačiai grupei kaip ir kelnės, tačiau niekada nepriskiriami kelnėms. Be to, jie niekada nepriskiriami darbo ar profesiniams drabužiams.
Suknelės
Suknelės apibrėžiamos kaip drabužiai, skirti visam kūnui uždengti, pradedant nuo pečių, ir gali apimti kulkšnis arba apačią. Kad drabužį būtų galima klasifikuoti kaip suknelę, jį turi būti galima dėvėti be jokių kitų drabužių, išskyrus apatinius drabužius. Jie klasifikuojami atitinkamai priskiriant 6104 ir 6204 pozicijų kodus.
Jeigu viršutinę dalį sudaro petnešos su antkrūtiniais priekyje arba gale, jos klasifikuojamos kaip suknelės tik tuo atveju, jei jas galima dėvėti be jokių kitų drabužių, išskyrus apatinius drabužius. Jei ne, jie turėtų būti klasifikuojami kaip sijonai.
Daiktus, kurie gali būti klasifikuojami kitur, pavyzdžiui, trumparankovius marškinėlius, palaidinukes arba puloverius, kurie yra ilgi ir išsidėstę gerokai žemiau juosmens, gali reikėti klasifikuoti kaip sukneles, jei jų ilgis viršija tam tikrą ilgį. Šie ilgiai:
Dydis |
Krūtinė |
Didžiausias ilgis |
S |
91.5–96,5 cm |
80 centimetrai |
M |
96.6–101,5 cm |
80 centimetrai |
L |
101.6–111,5 cm |
81 centimetrai |
XL |
111.6–117,75 cm |
82 centimetrai |
XXL |
111.76–127 cm |
83 centimetrai |
Didžiausias ilgis matuojamas nuo aukščiausio peties siūlės taško iki šilčio dugno.
Kostiumai ir ansambliai
Kostiumas apibrėžiamas kaip drabužių rinkinys, sudarytas iš dviejų arba trijų dalių, kurių išoriniai paviršiai sudaryti iš identiškų audinių. Sudedamosios dalys gali būti:
- kostiumo danga ir švarkas su išoriniu apvalkalu, kurį sudaro ne mažiau kaip keturi skydai (be rankovių), skirti viršutinei kūno daliai uždengti. Gali būti įtraukta ir pritaikyta liemenė, jeigu priekinė dalis pagaminta iš to paties audinio kaip ir kitų rinkinio sudedamųjų dalių išorinis paviršius, o nugara pagaminta iš kostiumo arba švarko pamušalo.
- drabužis, skirtas apatinei kūno daliai uždengti, pavyzdžiui, kelnės, bridžai arba šortai (bet ne maudymosi kostiumai), sijonas arba sijonai-kelnės be petnešų ir antkrūtinių
Jei apatinei kūno daliai uždengti skirta daugiau kaip viena sudėtinė dalis (pvz., sijonas-kelnės ir kelnės), vyriškos kelnės ir moteriškos kelnės bus laikomos kostiumo dalimi, o likę daiktai turi būti klasifikuojami atskirai.
Jeigu kostiume arba ansambliuose, kurie turi būti klasifikuojami priskiriant 6103, 6104, 6203 arba 6204 pozicijų kodus, yra apsiuvai arba papuošimai, kurių nėra ant visų sudedamųjų dalių, dirbiniai ir toliau klasifikuojami kaip kostiumai arba ansambliai, jeigu apsipuošimai arba papuošimai yra nedidelės svarbos ir tik nedaugelyje drabužių vietų, pavyzdžiui, ant apvadų ir rankovių galų arba ant rankovių ir kišenių.
Toliau nurodyti kostiumai visada klasifikuojami kaip kostiumai, neatsižvelgiant į tai, ar jie atitinka pirmiau nurodytas sąlygas.
- rytinis kostiumas – sudarytas iš paprasto švarko (kutakelio) su suapvalintomis uodegomis, kuris užpakalinėje dalyje gerai pakabinamas su dryžuotomis kelnėmis
- vakarinis kostiumas – paprastai pagamintas iš juodo audinio, kurio aplankas priekinėje dalyje yra trumpesnis, neuždaras, su siauromis sijonomis, supjaustytomis ties klubais ir pakabintomis žemyn
- kostiumai su naktiniu švarku, kai švarkas savo stiliumi panašus į paprastą švarką, tačiau su blizgančiu šilku arba šilko lapelių imitacija
Konkretūs klausimai dėl ansamblių
Tam, kad sudedamosios dalys būtų klasifikuojamos kaip ansambliai, jos turi būti visiškai pagamintos iš vieno ir tokio paties audinio. Naudojamas audinys gali būti nebalintas, dažytas, pagamintas iš įvairių spalvų verpalų arba margintas. Drabužių rinkiniai nelaikomi ansambliais, kai jų sudedamosios dalys pagamintos iš skirtingų audinių, net jei skirtumą lemia tik jų atitinkamos spalvos.
Be to, jeigu ant bet kurios sudedamosios dalies yra prisiūtas kito audinio lastikas, rinkinys neklasifikuotinas kaip ansambliai.
Pakuotė gali būti įvairių formų, o kiekviena sudedamoji dalis gali būti supakuota į atskirą pakuotę, tačiau pateikus muitinei, ansambliai turi būti pateikiami kaip vienas vienetas, paruoštas mažmeninei prekybai. Mažmeninėms pakuotėms priskiriami paprasti poliniai maišeliai, paženklinti mažmeniniai poliniai maišeliai arba dėžės su vienu ansambliu. Lipniosios juostos naudojimas dviem poliniams maišeliams sujungti neatitinka reikalavimų.
Daugeliu atvejų ansamblyje turi būti tik vienas elementas, dengiantis viršutinę kūno dalį. Drabužis, dengiantis viršutines ir apatines kūno dalis, pvz., drabužis, nukrentantis nuo menčių iki šlaunų vidurio, negali sudaryti ansamblio dalies. Tačiau yra konkrečių išimčių, kai ansamblius sudaro du viršutiniai drabužiai, iš kurių vienas yra puloveris, kuris kartu sudaro porą. Taip pat turi būti įtrauktas apatinis drabužis. Liemenės gali sudaryti antrą viršutinį drabužį iš ansamblio, priskiriamo 61 ir 62 skirsniams. Tačiau drabužiai, klasifikuojami 6107, 6109, 6108, 6207 ir 6208 pozicijose, negali būti ansamblio dalimi.
Drabužių priedai
Ausų sienelės
Ausinės nelaikomos drabužiais ir kartu su kitais gatavais drabužių priedais priskiriamos 6117 ir 6217 pozicijoms.
Pirštinės, kumštinės pirštinės ir puspirštinės
Pirštinės, pagamintos iš tekstilės medžiagų derinio, paprastai klasifikuojamos pagal audinį, esantį palmių pusėje (įskaitant pirštus ir dalis tarp pirštų), priskiriant atitinkamai 6116 arba 6216 pozicijai. Jeigu visa priekinė pusė nėra vienas audinys, jis turėtų būti klasifikuojamas pagal jo vyraujančią medžiagą visos pirštinės atžvilgiu. Kai kurios sportinės pirštinės yra išimtis. Jeigu jų esminį požymį nulemia kitoje dalyje esanti medžiaga (pavyzdžiui, ožkiuko pirštinės, naudojamos ledo rituliui, kai nugaroje esanti medžiaga apsaugo ranką), jie turėtų būti klasifikuojami po ta medžiaga.
Kai kurios kitos pirštinės klasifikuojamos kitur
- pirštinės su kailių oda, dirbtiniu kailiu arba su kailių oda arba dirbtiniu kailiu išorinėje pusėje, išskyrus apipjaustymą, klasifikuojamos 4303 arba 4304 pozicijose
- kūdikių pirštinės arba puspirštinės priskiriamos 6111 arba 6209 pozicijai.
- frikcinės pirštinės, skirtos masažui arba tualetui, klasifikuojamos priskiriant 6302 pozicijos kodą.
- strėlės frikcinės pirštinės klasifikuojamos priskiriant 4602 pozicijos kodą.
- pirštuotos pirštinės, kumštinės pirštinės ir puspirštinės iš popieriaus, celiuliozinės vatos arba celiuliozės pluoštų klodo yra klasifikuojamos 4818 pozicijoje.
Kojų pirštai
Šios pozicijos, kurios neapima pėdų, klasifikuojamos priskiriant 6406 pozicijos kodą.
Specializuoti drabužiai
Naktiniai drabužiai.
Vyriškos arba berniukų pižamos klasifikuojamos atitinkamai 21 6107 00–6107 29 00 arba 6207 21 00–6207 29 00 subpozicijose.
Moteriškos arba mergaičių pižamos klasifikuojamos atitinkamai 31 6108 00–6108 39 00 arba 6208 21 00–6208 29 00 subpozicijose.
Apskritai, kad drabužiai būtų klasifikuojami kaip pižamos, jie turi būti aiškiai atpažįstami kaip išimtinai arba daugiausia naktiniai drabužiai.
Pižamas sudaro du drabužiai: vienas skirtas viršutinei kūno daliai, paprastai liemenės tipo drabužis arba puloveris, kitas – apatinei kūno daliai, paprastai kelnėms arba paprasto pjūvio šortams. Sudedamosios dalys turi būti atitinkamo arba suderinamo dydžio, būti supjaustytos gabalais, sudedamosiomis dalimis, spalvomis, papuošimais ir apdailos laipsniu, kad būtų galima aiškiai parodyti, jog jos skirtos dėvėti kartu. Jie turi būti pagaminti iš audinio, tinkamo dėvėti naktį, jie turi būti palaidi ir neturėti potencialiai nepatogių savybių, pvz., stambių ar stambių sagų ar pernelyg dažnų papuošimų.
Pižamos kelnės, pateikiamos be viršutinio drabužio, ir kiniškos stiliaus satin pyjamas, negali būti klasifikuojamos kaip naktiniai drabužiai. Megztų drabužių rinkiniai, sudaryti iš poros šortų ir trumparankovių marškinėlių batviršio, neklasifikuojami kaip pižamos. Tačiau drabužių rinkiniai, vadinami „kūdikių lėlėmis“, susidedantys iš labai trumpų naktinių drabužių ir lyginamųjų trumpų, gali būti klasifikuojami kaip pižamos.
Naktiniai marškiniai apibrėžiami kaip:
- tarp mažesnio nei kelio ilgio ir kulkšnies ilgio
- pagaminti iš lengvojo arba sunkaus audinio. Drabužiai, pagaminti iš lengvųjų audinių, gali būti raštiškai dekoruoti nėrinių juostelėmis, vamzdžiais, rinkėjais, dubenimis arba siuvinėjimais. Gaminiai, pagaminti iš sunkesnių audinių, paprastai būna tik stilizuoti, bet gali būti nuvalyti ir (arba) atspausdinti ir šiek tiek papuošti.
Jie negali būti klasifikuojami kaip naktiniai marškiniai, jei drabužiai
- pamušalai
- tvirtinimo virvės arba juostelės su dekoratyviniais priedais (pavyzdžiui, iš metalo), dėl kurių jos būtų netinkamos dėvėti lovoje
- pluoštai, raiščiai arba virvelės, skirti surišti kaklo užpakalinėje dalyje
- pernelyg didelis elastingumas drabužio viršuje arba didelis surinkimas ant juosmens, dėl kurio būtų nepatogu dėvėti lovoje
Lengvi palaidi ilgi marškinėliai ir drabužiai, turintys bet kokias savybes, dėl kurių jie nepatogūs arba netinkami dėvėti lovoje, nesvarbu, ar jie atrodo kaip naktiniai marškiniai, ar ne, negali būti klasifikuojami kaip tokie, net jei jie papuošti nakties temomis.
Vienakampiai naktiniai drabužiai, dengiantys tiek viršutinį, tiek apatinį kūną ir atskirai apgaubiantys kiekvieną koją, vėliau aptariami skirsnyje – 91 6107–6107 99 pozicijos kodai arba 6207 91–6207 99 pozicijos kodai vyrams arba berniukams – 6108 91–6108 99 pozicijos kodai, arba 6208 91–6208 99 pozicijos kodai moterims arba mergaitėms – pozicijos kodai.“
Darbo ir specialieji drabužiai
Darbo ir specialieji drabužiai – gaminiai, dėvimi vien tik arba daugiausia siekiant užtikrinti apsaugą (fizinę ar sveikatos apsaugą) ir pagaminti iš tvirto arba nesusitraukiančio audinio – paprastai priskiriami 62 skirsniui.
Paprastai šių rūšių drabužiams nebūdingas papuošimas, išskyrus galbūt drabužių paskirties ženklus ar nuorodas. Paprastai pagaminti iš medvilnės, sintetinių ar dirbtinių pluoštų arba iš šių tekstilės medžiagų mišinio, juose yra apsauginių siūlių arba dvigubų siūlių, kad padidėtų jų tvirtumas, ir jie dažnai tvirtinami spaustuvėmis, užtrauktukais, Velcro juostelėmis arba kryželiais ar rišamaisiais užtrauktukais su raiščiais ar panašiais daiktais.
Kišenės paprastai prisiūtos, o plyšinės kišenės paprastai pagamintos iš to paties audinio kaip ir drabužis.
Darbo arba profesiniais drabužiais gali būti laikomi tik 158 komercinio dydžio drabužiai (kurių kūno aukštis – 158 cm) arba didesnis. Uniformos ir oficialūs drabužiai (pvz., teisėjų chalatai arba bažnyčios drabužiai) nelaikomi darbo ar profesiniais drabužiais.
Įprasti profesiniai darbo drabužiai, pvz., katiliniai kostiumai ar kostiumai, naudojami mechanikų, gamyklų darbuotojų, mūrininkų, ūkininkų ir t. t. Jie taip pat apima prijuodes ir pučiamąsias dangas gydytojams, slaugytojams, frachtuotojams, kirpyklams, kepėjams ir mėsininkams.
Kūdikių drabužėliai ir drabužėlių priedai
Kūdikių drabužėliai priskiriami atitinkamai 6111 ir 6209 pozicijoms. Jie turi būti skirti kūdikiams, kurių kūno aukštis neviršija 86 centimetrų (komercinis dydis – 86). Tai taikoma net ir tuo atveju, kai dėl tokių savybių, kaip tvirtinimo būdas, identiškiems drabužiams, didesniems nei 86 komercinio dydžio, reikėtų klasifikuoti kaip berniukų arba mergaičių drabužius.
Lajetų gaminiai – aiškiai naujagimiams skirti drabužiai – visada turėtų būti klasifikuojami šiose pozicijose, neatsižvelgiant į jų matmenis. Pavyzdžiui, graižtviniai strypai ir chalatai, pelerinos, pieštukų kostiumai arba kūdikių bateliai be pritvirtintų padų.
Pagal Komisijos reglamentą (EB) Nr. 651/2007 miegamiesiems maišeliams su rankovėmis arba šarvuotėmis, skirtiems vaikams arba suaugusiesiems (t. y. ilgesniems nei 86 centimetrų), 6111 arba 6209 punktas netaikomas ir klasifikuojami priskiriant kodus „kiti drabužiai“ atitinkamai pagal 6114 arba 6211 punktą.
Yra konkrečių ir išsamių matavimų, kuriais nustatomi didžiausi daugelio tipų drabužių dydžiai, kad jie patektų į komercinio dydžio 86 centimetrų intervalą.
Sportiniai kostiumai
Sportiniai kostiumai apibrėžiami atsižvelgiant į bendrą jų audinio išvaizdą ir pobūdį, taip pat į tai, kad jie aiškiai skirti dėvėti vien tik arba daugiausia sportinei veiklai. Jie klasifikuojami atitinkamai priskiriant 6112 arba 6211 pozicijos kodus. Tačiau turėkite omenyje, kad yra skirtingi kriterijai, taikomi megztiems ir austiems sportiniams kostiumams.
Sportiniai kostiumai susideda iš dviejų drabužių
- drabužis viršutinei kūno daliai uždengti iki juosmens arba šiek tiek žemiau jo. Šis drabužis turi ilgas rankoves su briaunotomis ar elastinėmis juostomis, užtrauktukais ar kitais rankogalių suveržiamaisiais elementais. Panašūs suveržimo elementai, įskaitant suveržimo virves, paprastai yra drabužio apačioje. Jis gali būti su anga arba be jos, priekyje gali būti visiškai arba iš dalies atsidaręs. Kai priekio anga yra visiškai atidaryta, tvirtinimo sistema turi būti užtrauktukas, spaustukas arba Velcro. Tačiau kai atidarymas yra dalinis, tam tikromis aplinkybėmis jis gali būti pritvirtintas bet kokios rūšies mygtukais. Gali būti tvirtinamas gaubtas, apykaklė arba kišenės.
- drabužis – kelnių pora – gali būti arti arba nepritvirtinti, su kišenėmis arba be jų, su elastiniu juosmeniu, vilktuvu arba kitomis juosmens suveržimo priemonėmis. Prie juosmens neturi būti angos, todėl neturi būti sagų ar kitų tvirtinimo sistemų. Kelnės gali turėti briaunotas arba elastines juostas, užtrauktukus (užtrauktukus) arba kitus suveržiamuosius elementus kelnių kojelių apačioje, kurie paprastai yra kulkšnių lygyje. Jie gali turėti pėdų juostas arba jų neturėti.
Megzti sportiniai kostiumai neturi būti pamušalai, tačiau vidinis medžiagos paviršius gali būti pakeltas (paslėptas).
Austi sportiniai kostiumai gali būti su pamušalu. Sportinio kostiumo sudedamosios dalys, kurių išorinis sluoksnis pasiūtas iš vieno ir tokio paties audinio, turėtų būti klasifikuojamos vienoje pozicijoje priskiriant kodą 6211. Drabužių rinkiniai, kaip antai apsauginiai kostiumai su kevalais, kurių sudedamosios dalys sudarytos iš atskirų medžiagų, net jei vienintelis skirtumas yra spalvotas, turi būti atskirai klasifikuojami kaip viršutinės ir apatinės dalys priskiriant kodą 6211.
Slidinėjimo kostiumai
Slidinėjimo kostiumai, apibrėžiami kaip drabužiai arba drabužių rinkiniai, kurie, atsižvelgiant į jų išvaizdą ir audinius, aiškiai skirti dėvėti daugiausia lygumų arba Alpių slidinėjimui, priskiriami atitinkamai 6112 ir 6211 pozicijoms.
Juos sudaro:
- slidinėjimo kombinezonas – vienos dalies drabužis, skirtas viršutinei ir apatinei kūno dalims uždengti; be rankovių ir apykaklių, juose taip pat gali būti kišenių arba pėdų dirželių.
- slidinėjimo ansamblis – iš dviejų arba trijų dalių sudarytas ir mažmeninei prekybai skirtas drabužių rinkinys, kurį sudaro vienas drabužis, pavyzdžiui, striukė su gobtuvu, neperpučiama striukė (windcheater, wind-jacket) arba panašus drabužis, užsegtas užtrauktuku (užtrauktuku), taip pat gali būti liemenė ir kelnių, bridžių arba antkrūtinių ir petnešų pora.
Slidinėjimo ansamblį taip pat gali sudaryti pirmiau aprašytas gabalas su pamušalu be rankovių.
Visos slidinėjimo ansamblio sudedamosios dalys turi būti tokios pačios tekstūros, stiliaus ir sudėties ir būti atitinkamo arba suderinamo dydžio. Tačiau jie gali būti skirtingų spalvų.
Maudymosi kostiumai ar kelnaitės
Maudymosi kostiumai apibrėžiami kaip drabužiai, kurie, atsižvelgiant į jų bendrą išvaizdą, kirpimą ir audinio pobūdį, yra aiškiai skirti dėvėti vien tik arba daugiausia kaip maudymosi kostiumai. Paprastai jie pagaminti iš cheminių pluoštų ir klasifikuojami priskiriant atitinkamai 6112 arba 6211 pozicijai.
Plaukimo šortuose prie drabužio turi būti prisiūtos vidinės trumpės arba bent pamušalas prieš tarpukelį ir jie turi būti tvirti ties juosmeniu, pvz., su vilktuvu arba visiškai elastingu juosmeniu.
Plaukimo šortai gali turėti kišenes, jeigu:
- išorinės kišenės turi tvirtą užsegimo sistemą, kad būtų galima visiškai uždaryti kišenę, pvz., užtrauktuką arba Velcro.
- vidinės kišenės pritvirtintos prie juosmens ir turi uždengimo sistemą, kuria turi būti užtikrintas visiškas kišenės atidarymo uždarymas.
Plaukimo šortai negali turėti priekio arba angos ties juosmeniu, net jei jie uždaryti uždarymo sistema.
Jeigu neįvykdomos visos šios sąlygos, drabužiai turi būti klasifikuojami kaip šortai priskiriant 6104, 6103, 6203 arba 6204 pozicijai.
Azijos drabužiai ir turbanai
SARIS skirta dėvėti aplink kūną nuo peties iki kulkšnių. Jie dengia dalį viršutinio kūno ir visą apatinį kūną. Pagaminti iš audinio ir klasifikuojami priskiriant 6211 pozicijos kodą, jei jie atitinka toliau nurodytus kriterijus. Jie dėvimi choli arba palaidu, kuris dengia mentes ir kepalą, ir juosmens petikoatu.
SARIS yra stačiakampiai maždaug 4.5–5,5 m ilgio ir 122 centimetrų pločio austinės medžiagos gabalai. Jie yra pagaminti iš lengvų šilko, medvilnės arba cheminių pluoštų audinių, bet nėra pagaminti iš vilnos. Jie turi du audinio ilgio kraštus. Kad bent vienas iš dviejų trumpesnių kraštų būtų klasifikuojamas kaip drabužis, jis turi būti apsiūtas, įklotas, temptas siūlas arba kitu metodu, nurodytu tarifo XI skyriaus 7 pastaboje.
SARIS su dviem kraštais ir dviem neapdorotais galais yra klasifikuojama kaip medžiaga rietime, nors tokiu pavidalu jie gali būti dėvimi.
SARIS gali būti bet kokios spalvos, paprasto ar bet kokios formos puošybos ar tinklelio, įskaitant siuvinėjimus, rankų spaudą ar aptaisus iš aukso ir sidabro siūlų.
Pagrindinių sardinių rūšių, kurios patenka į tarptautinę prekybą, gamybos metodai ir išvaizda yra šie:
- šilkas sarkas gaminamas rankų kilpoje su kontrastinga riba išilgai vieno audinio ilgio krašto. Kai kuriais atvejais galinis dizainas, kurį reikia dėvėti per petį, taip pat turi kontrastingą sieną ir mazginius kraštus, o likusios dvi kraštinės gali būti dekoruotos, dažnai mažesniu mastu. Šie gaminiai paprastai gaminami atskirai ir daugiausia importuojami iš Indijos.
- mechaniniu būdu pagamintas dirbtinis šilko sardinis iš rajono. Jie dažnai spausdinami skirtingų spalvų siūlais siuvinėjimui imituoti ir gali būti baigiami pjaunant arba tempant siūlus.
- mechaninio apdirbimo, ištisinio pluošto, poliesterio ir Georgette saris. Paprastai sutrinami per visą ilgį, supjaustomi pagal dydį ir apsiūti abiejuose galuose. Jie daugiausia importuojami iš Honkongo ir Japonijos.
Kartais sardinė yra maždaug vienu metru ilgesnė už standartinį ilgį. Šį papildomą medžiagos gabalą naudotojas gali atskirti ir panaudoti gaminant pirmiau minėtą choli arba palaidą.
Sardinių tinklelio ir papildomo gabalo skiriamasis taškas yra matomas per audinio plotį nutemptu sriegiu arba pakeitus šabloną. Tokie „sudėtiniai“ gaminiai klasifikuojami kaip sardinės, jei bent vienas iš trumpesnių galų yra pagamintas pagal tarifo XI skyriaus 7 pastabą. Kitais atvejais jie turi būti klasifikuojami kaip rietime esančios medžiagos.
Kiti produktai (pavyzdžiui, šaliai), kurie importuojami panašiomis sąlygomis, pagal šiuos kriterijus priskiriami gataviems gaminiams (pavyzdžiui, šaliai, priskiriamai 6214 pozicijai) arba vienetinėms prekėms.
Choli yra trumpas viršus, kuris nepasiekia juosmens.Paprastai jis priskiriamas atitinkamai 6211 arba 6114 pozicijai kaip „kitas drabužis“.
Kurta salwar arba shalwar kameez paprastai nepriskiriami kostiumams arba ansambliams. Kameez yra drabužis, skirtas kūnui uždengti nuo pečių iki kelio, nors kai kuriais atvejais šis drabužis gali būti šiek tiek trumpesnis. Paprastai jis klasifikuojamas kaip suknelė priskiriant atitinkamai 6104 arba 6204 pozicijai. Shalwar – drabužis, skirtas apatinei kūno daliai uždengti, paprastai klasifikuojamas kaip kelnės, priskiriant atitinkamai 6104 arba 6204 pozicijai.
Dupatta yra kaklaskarė arba vata, dažnai dėvima su šiais reikmenimis. Jis gali būti klasifikuojamas kaip aprangos priedas, jeigu pagamintas iš tos pačios medžiagos ir atitinka spalvą bei dizainą. Kai importuojamas atskirai, jis turėtų būti klasifikuojamas atitinkamai priskiriant pozicijos kodą 6117 arba pozicijos kodą 6214.
Lehengha arba ghagra kostiumai gali būti klasifikuojami kaip ansambliai, jei jie atitinka kriterijus. Dėl išsamesnės informacijos žr. konkrečius klausimus, susijusius su ansambliais. Jeigu drabužiai neatitinka ansambliui taikomų kriterijų, jie būtų klasifikuojami atskirai. Šį drabužį sudaro viršutinis drabužis, kuris paprastai yra švarkas (klasifikuojamas 6104 arba 6204 pozicijose) ir sijonas (klasifikuojamas 6104 arba 6204 pozicijose).
Turbanai klasifikuojami ne kaip drabužiai, o kaip „kiti gatavi tekstilės gaminiai“ ir priskiriami 6307 pozicijai.