Skaitmeninė prekyba ES prekybos susitarimuose
Ar norite prekiauti ir užsiimti verslu skaitmeniniu būdu?Sužinokite čia apie ES prekybos susitarimų nuostatas dėl skaitmeninės prekybos ir gaukite informaciją įmonėms, norinčioms prekiauti skaitmenine prekyba.
Ar žinojote, kad skaitmeninė prekyba yra vis svarbesnė ES prekybos susitarimų tema ir kad naujausiuose ES laisvosios prekybos susitarimuose sprendžiama vis daugiau skaitmeninės prekybos klausimų?
- pirmasis ES prekybos susitarimas, į kurį buvo įtrauktas skyrius dėl e. prekybos, buvo 2008 m. pasirašytas ES ir CARIFORUM ekonominės partnerystės susitarimas (EPS).
- nuo tada ES nuolat nagrinėjo šį klausimą kaip svarbų savo prekybos politikos ir derybų su trečiosiomis šalimis elementą.
- per pastaruosius kelerius metus ES parengė plataus užmojo skaitmeninės prekybos antraštinę dalį, kurią ji siūlo visose derybose dėl laisvosios prekybos susitarimų.
- šiomis taisyklėmis siekiama užtikrinti nuspėjamumą ir teisinį tikrumą verslui, taip pat saugią interneto aplinką vartotojams; jomis taip pat siekiama pašalinti nepagrįstas kliūtis skaitmeninei prekybai.
Pagrindiniai ES požiūrio į skaitmeninę prekybą elementai:
- elektroniniam perdavimui netaikomi muitai
- duomenų srautai ir duomenų vietos reikalavimų uždraudimas
- vartotojų apsauga ir apsauga nuo neužsakytų tiesioginės rinkodaros pranešimų
- nuostatos dėl sutarčių sudarymo elektroninėmis priemonėmis ir e. parašų
- programinės įrangos pirminio kodo apsauga
- bendradarbiavimas ir dialogas reguliavimo klausimais
ES į dvišalius prekybos susitarimus tradiciškai įtraukia nuorodas į dialogą reguliavimo klausimais.Jos gali padėti sudaryti palankesnes sąlygas elektroninės prekybos plėtrai, ypač mažosioms ir vidutinėms įmonėms.
Kitame skyriuje rasite kitų svarbių e. prekybos nuostatų, įtrauktų į ES dvišalius prekybos susitarimus, apžvalgą.
- pašalinti nepagrįstas kliūtis elektroninei prekybai, be kita ko, uždraudžiant taikyti muitus, rinkliavas ir mokesčius elektroniniam perdavimui – tai nedraudžia nustatyti vidaus mokesčių, pvz., vidaus mokesčių;
- į ES prekybos susitarimus įtrauktas išankstinio leidimo nebuvimo principas, pagal kurį dėl protekcionistinių priežasčių draudžiama vykdyti leidimų išdavimo procedūras, konkrečiai skirtas internetinėms paslaugoms.
- apima elektroninio tapatumo nustatymo metodus ir elektroninius parašus, kurie yra būtini internetinių operacijų patvirtinimui ir todėl yra pagrindinis veiksnys, sudarantis sąlygas skaitmeninei prekybai;
- užmegzti dialogą reguliavimo klausimais, pvz., dėl elektroninių parašų pripažinimo. Pastarajame ES ir Singapūro susitarime abi šalys taip pat nagrinėja galimą būsimą abipusio pripažinimo susitarimą dėl elektroninių parašų.
- kelios internetinės vartotojų apsaugos priemonės, įskaitant kovą su nepageidaujamu e. paštu. Į ES susitarimus nuolat įtraukiamos nuostatos, kuriomis siekiama palaikyti reguliavimo dialogą dėl tokių neužsakytų pranešimų tvarkymo.
- apima bendradarbiavimo ir ginčų sprendimo sritis – jose daugiausia dėmesio skiriama dialogui reguliavimo klausimais pagrindinėse politikos srityse, įskaitant, pavyzdžiui, paslaugų teikėjų tarpininkų atsakomybę už elektroninį perdavimą ir informacijos saugojimą.
Sudaryti palankesnes sąlygas gebėjimams stiprinti
- ES ir CARIFORUM EPS apima įsipareigojimus teikti techninę pagalbą, mokymą ir gebėjimų stiprinimą įvairiose srityse, kuriose taip pat gali būti stiprinami skaitmeninės prekybos pajėgumai.