Muitų sąjungos

Eksportuojate į muitų sąjungą arba iš jos importuojate? Šiame skirsnyje bus akcentuojamos pasaulio muitų sąjungos ir apibūdinamas jų poveikis jūsų prekybai, susijęs su tarifais ir muitinės procedūromis.
Kas yra muitų sąjungos?
Muitų sąjungos yra šalių grupės, taikančios vieną bendrą procedūrų, taisyklių ir tarifų sistemą visam arba beveik visam jų importui, eksportui ir tranzitu vežamoms prekėms. Muitų sąjungose dalyvaujančios šalys paprastai vykdo bendrą prekybos ir konkurencijos politiką.
Muitai už prekes, įvežamas ne iš muitų sąjungos, sumokami vieną kartą, kai prekės įvežamos pirmą kartą. Po to nebelieka už ką mokėti ir prekės laisvai juda muitų sąjungoje.
Muitų sąjungoje
Visoms prekėms ir paslaugoms, importuojamoms iš muitų sąjungai nepriklausančių šalių į bet kurią iš jos valstybių narių, taikomas vienas bendras išorės tarifas.
Prekės laisvai juda tarp dviejų muitų sąjungos dalių (visiškai pagamintos Sąjungoje arba išleistos į laisvą apyvartą po to, kai buvo importuotos iš trečiųjų šalių) be muitų prie vidaus sienų.
Prekybos politika ir muitų teisės aktai yra suderinti, o šalys turi bendrus standartus keliose srityse, pavyzdžiui, intelektinės nuosavybės, konkurencijos, mokesčių ir kt.
Kas yra muitų sąjungos pasaulyje?
- Andų bendrija (CAN)
- Karibų bendrija (CARICOM)
- Centrinės Amerikos bendroji rinka (CACM)
- Rytų Afrikos bendrija (RAB)
- Centrinės Afrikos ekonominė ir pinigų bendrija (CEMAC)
- Eurazijos muitų sąjunga (EACU)
- Europos Sąjungos muitų sąjunga (EUCU)
- ES ir Andoros muitų sąjunga
- ES ir San Marino muitų sąjunga
- ES ir Turkijos muitų sąjunga
- Persijos įlankos bendradarbiavimo taryba (PĮBT)
- Izraelio ir Palestinos valdžia
- Pietų bendroji rinka (MERCOSUR)
- Pietų Afrikos muitų sąjunga (SACU)
- Šveicarija – Lichtenšteinas (CH-FL)
- Vakarų Afrikos ekonominė ir pinigų sąjunga (VAEPS)