Dažnai užduodami klausimai
Norėdami rasti klausimą Dažnai užduodamų klausimų skyrelyje, galite naudotis paieškos funkcija arba naršyti jų sąraše.
Mano prekybos asistentas paslaugų ir investicijų klausimais dirba anglų kalba. Taip pat pateikiamas mašininis vertimas į visas ES kalbas
Ne, „Mano prekybos asistentas paslaugų ir investicijų klausimais“ naudojamas nemokamai.
Tačiau tam tikra informacija saugoma autorių teisių. Mano prekybos asistente paslaugų ir investicijų klausimais turima informacija negali būti naudojama perpardavimui ar konsultavimo paslaugų teikimui, perskirstymui, duomenų bazių kūrimui, saugojimui ar bet kokiam kitam tikslui, išskyrus orientacinį naudojimą paties naudotojo tarptautiniams verslo procesams remti. Draudžiamas bet koks kitas naudojimas, išskyrus atvejus, kai tai aiškiai raštu patvirtina duomenų savininkas.
Bendrą informaciją ir gaires apie prekybą paslaugomis galima rasti čia.
Su mumis galite susisiekti naudodamiesi puslapio viršuje esančia kontaktine forma.
Būtume dėkingi, jei atsilieptumėte į jūsų nuomonę!
Tarptautinė prekyba paslaugomis paprastai vykdoma bet kuriuo iš šių keturių paslaugų teikimo būdų.
- Tarpvalstybinis paslaugų teikimas: tai paslaugos teikimas iš vienos šalies teritorijos į kitos šalies teritoriją.
- Vartojimas užsienyje: tai paslaugos teikimas vienos šalies teritorijoje kitos šalies vartotojui.
- Komercinis vienetas: tai paslaugos teikimas, kai vienos šalies paslaugų teikėjas per komercinį padalinį teikia paslaugas kitos šalies teritorijoje.
- Fiziniųasmenų ir (arba) specialistų buvimas ir (arba) judėjimas: tai vienos šalies paslaugų teikėjo paslaugos teikimas per vienos šalies fizinius asmenis, esančius kitos šalies teritorijoje.
Mano prekybos asistentas paslaugų ir investicijų klausimais neapima pirmiau minėto antrojo tiekimo būdo, t. y. vartojimo užsienyje, nes šis tiekimo būdas orientuotas į vartotojo judėjimą į trečiąsias šalis.
Daugiau informacijos rasite čia.
Mano prekybos asistentas paslaugoms ir investicijoms yra prieinamas Kanadai, Kinijai, Honkongui, Japonijai, Norvegijai, Šveicarijai, Jungtinei Karalystei ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Šalių, kurioms taikomas šis reglamentas, sąrašas bus palaipsniui plečiamas.
Informacija apie šias šalis apima apie 100 paslaugų sektorių.
Galite rasti informacijos apie maždaug 100 sektorių, pavyzdžiui, verslo ir profesinių paslaugų, transporto paslaugų, finansinių paslaugų ar telekomunikacijų. Taip pat pateikiama informacija apie gamybą.
Eksportuodami paslaugas į šalis, kurių neapima mano prekybos padėjėjas paslaugų klausimais, galite kreiptis į savo valstybės narės atsakingą nacionalinę instituciją arba atitinkamus prekybos rūmus arba ieškoti informacijos šalies, į kurią norite eksportuoti, kompetentingos institucijos interneto svetainėje.
„Mano prekybos asistentas paslaugų ir investicijų klausimais“ teikia informaciją apie kiekvieną paslaugų teikimo būdą toliau nurodytomis patekimo į rinką sąlygomis.
- Tarpvalstybinis paslaugų teikimas
- duomenų perdavimo apribojimai ir duomenų vietos reikalavimai
- licencijavimo, leidimų išdavimo, kvalifikacijos ir registracijos reikalavimai
- buvimo vietoje reikalavimai
- kiekybiniai apribojimai
- mokesčiai ir kitos finansinės priemonės
- Komercinis padalinys
- galimybė naudotis žeme
- duomenų perdavimo apribojimai ir duomenų vietos reikalavimai
- užsienio kapitalo viršutinės ribos ir investicijų tikrinimas
- teisinės formos reikalavimai
- licencijavimo ir leidimų išdavimo reikalavimai
- pilietybės reikalavimai ir reikalavimai vyresniajai vadovybei ir direktorių valdyboms
- kiekybiniai apribojimai
- mokesčiai ir kitos finansinės priemonės
- Technologijų perdavimas ir duomenų perdavimo reikalavimai
- vietos turinio ir eksporto reikalavimai
- Laikinas fizinių asmenų judėjimas
- darbo rinkos tyrimai
- licencijavimo ir profesinės kvalifikacijos reikalavimai
- pilietybės ir gyvenamosios vietos reikalavimai
- darbo leidimų reikalavimai
Patekimo į rinką sąlyga – reikalavimai, kuriuos šalis taiko, kad kitos šalies paslaugų teikėjai galėtų teikti paslaugas jos teritorijoje.
„Mano prekybos asistentas paslaugų ir investicijų klausimais“ yra naujausia „Access2Markets“ plėtra. ES bendrovėms teikiama nemokama informacija apie sąlygas, kurių jos turi laikytis eksportuodamos paslaugas į rinkas už ES ribų.
Galite rasti informacijos apie reikalavimus, kuriuos ES bendrovė turėtų įvykdyti, kad galėtų eksportuoti paslaugas ir patekti į rinkas už ES ribų trimis paslaugų teikimo būdais, taip pat informacijos apie atsakingas trečiųjų šalių institucijas. Šiuo metu turima informacija apie maždaug 100 paslaugų sektorių 8 šalyse. Šalių, kurioms taikomas šis reglamentas, sąrašas bus palaipsniui plečiamas.
Informacija apie mano prekybos asistentą paslaugų ir investicijų klausimais nėra teisiškai privaloma.
Turima informacija atnaujinama kartą per metus.
Paslaugos arba nematerialios prekės, pvz., programinė įranga, į ES importuojamos be muito. Tačiau, jei ES sukurta programinė įranga bus integruota į prekę trečiojoje šalyje, pvz., automobilis Japonijoje ir tas automobilis importuojamas į ES, importuotojas, pasinaudojęs laikinojo išvežimo perdirbti procedūra, galėtų vengti mokėti muitus už ES programinės įrangos vertę. Daugiau informacijos rasite čia.
Gaminiui, pagamintam už ES ribų pagal ES sukurtą inžinerinį projektą ar bet kokį dizainą (pvz., drabužius, suprojektuotus ES, bet pagamintus trečiojoje šalyje), netaikomas mokestis už ES suteiktų paslaugų vertę. Tai daroma su sąlyga, kad toks projektavimo, inžinerijos ar plėtros projektas buvo būtinas produktui gaminti. Muitas nustatomas remiantis importuojamo produkto muitine verte, išskyrus ES pagamintos paslaugos vertę. Jeigu tokios paslaugos būtų teikiamos už ES ribų, į prekių muitinę vertę turėtų būti įtraukta tų paslaugų vertė (žr. Sąjungos muitinės kodekso 71 straipsnio 1 dalies b punkto iv papunktį).
Dėl išsamesnės informacijos apie muitinės vertės apskaičiavimą tokiais atvejais kreipkitės į savo muitinės įstaigą arba Europos muitinės vertinimo kompendiumą.
Paprastai iš trečiųjų šalių importuojamam produktui, neatsižvelgiant į jų sudedamųjų dalių kilmę, taikomas muitas pagal ES Kombinuotąją nomenklatūrą, nebent toks produktas buvo visiškai liberalizuotas pagal ES ir eksportuojančios šalies laisvosios prekybos susitarimą. Tačiau importuotojas gali pasinaudoti esamomis ES muitinės procedūromis, kad išvengtų muito mokėjimo už sudedamąją dalį, pagamintą ES, bet perdirbtą trečiojoje šalyje.
Šiuo atveju galima taikyti laikinojo išvežimo perdirbti procedūrą. Tai reiškia, kad įmonė, sukūrusi arba įsigijusi programinę įrangą ES (programos savininkė), turi gauti leidimą laikinajam išvežimui perdirbti prieš įdiegiant programinę įrangą automobilyje ar jo dalyje. Bendrovė turi kreiptis į kompetentingą muitinę, esančią vietoje, kurioje saugomi programinės įrangos savininko apskaitos registrai ir dokumentai, leidžiantys muitinei priimti sprendimą (pagrindiniai muitinei reikalingi apskaitos registrai) (vienoje iš 27 valstybių narių).
Leidime turi būti nurodyta programinės įrangos vertė (komercinė vertė), kuri po to bus atimama iš importuoto automobilio/automobilio dalies importo metu vertės. Programinės įrangos vertė bus jos gamybos sąnaudos arba pirkimo kaina. Muitas bus taikomas šios vertės skirtumui (pridėtinei vertei). Muitinė nustato laikotarpį, per kurį laikinojo išvežimo perdirbti procedūra bus pripažinta įvykdyta, t. y. laiką, iki kurio turėtų būti importuojamas galutinis produktas.
ES importuotojas išleidimo į laisvą apyvartą muitinės deklaracijoje turi nurodyti atitinkamą laikinojo išvežimo perdirbti leidimą.