Žodynėlio paieškos rezultatai, paieškos žodis „(“, rezultatų: (54)
Terminų sąrašas žodynėlyje:
AKR – Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno valstybių grupė (AKR) yra iš 79 Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno valstybių sudaryta organizacija, įsteigta 1975 m. Džordžtauno susitarimu. Visos jos, išskyrus Kubą, yra pasirašiusios Kotonu susitarimą, dar vadinamą AKR ir EB partnerystės susitarimu. Susitarimu reglamentuojamos lengvatinės prekybos sąlygos, taip pat politiniai, komerciniai ir vystymosi santykiai su ES.
2019 m. gruodžio mėn. AKR Ministrų Taryba patvirtino Džordžtauno susitarimo peržiūrą, kuria dabartinė AKR valstybių grupė bus pertvarkyta į Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno valstybių organizaciją (OACPS).
Susijęs turinys:
Mokestis už kiekį, o ne prekių vertė, pavyzdžiui, N EUR už parduoto alkoholio hektolitrą. Tai mokestis, mokamas už tam tikrų produktų vartojimą. Paprastai taikomas alkoholiui, tabakui, energetikos produktams (naftai, dujoms ir kt.), transporto priemonėms ir prabangos produktams.
Sutartis, kuri buvo Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) pirmtakė. Ji buvo derybų, kuriomis siekiama liberalizuoti pasaulio prekybą, pagrindas ir padėjo struktūruoti daugiašalę prekybos sistemą.
GATT 1947 nurodo ankstesnę GATT versiją, o GATT 1994 yra nauja Bendrojo susitarimo, įtraukto į PPO, kuriuo reglamentuojama prekyba prekėmis, versija.
Raidės CE pateikiamos ant daugelio produktų, kuriais prekiaujama išplėstoje bendrojoje rinkoje Europos ekonominėje erdvėje (EEE). Ženklindamas gaminį CE ženklu, gamintojas deklaruoja, kad gaminys atitinka visus teisinius ženklinimo CE ženklu reikalavimus ir gali būti parduodamas visoje EEE be apribojimų. Tai taikoma ir kitose šalyse pagamintiems produktams, kurie parduodami EEE. CE ženklas nereiškia, kad ES ar kita institucija patvirtino gaminį kaip saugų. Ne visi produktai turi būti pažymėti CE ženklu. Tai privaloma tik daugumai produktų, kuriems taikomos naujojo požiūrio direktyvos.
Codex Alimentarius (Maisto kodeksas) yra Maisto kodekso komisijos (CAC) priimtų standartų, gairių ir praktikos kodeksų, susijusių su maisto produktais, maisto gamyba ir maisto sauga, rinkinys. Ja siekiama apsaugoti vartotojų sveikatą ir skatinti sąžiningą prekybą maisto produktais. CAC įsteigia Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Eurostato (ES statistikos tarnybos) prekybos prekėmis duomenų bazė. Comext apima visus statistinius duomenis apie prekybą prekėmis ES viduje tarp jos valstybių narių ir tarp ES ir jos prekybos partnerių visame pasaulyje.
Dviejų šalių ir (arba) subjektų susitarimų nuostata, pagal kurią kiekvienai susitarimo šaliai leidžiama naudoti kitos šalies kilmės produktus, kad galutinė prekė neprarastų kilmės statuso.
Prekės, pagamintos iš kilmės statusą turinčių medžiagų vienoje LPS šalyje ir toliau perdirbtos kitoje, gali būti eksportuojamos atgal į pirmąją šalį taikant lengvatinį režimą. Be kumuliacijos tik eksportuojančios šalies kilmės sąnaudos galėtų būti įskaičiuojamos į kilmės statusą.
Susijęs turinys:
ES ir Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno (AKR) šalių prekybos ir vystymosi susitarimai, kuriais siekiama palengvinti AKR šalių integraciją į pasaulio ekonomiką laipsniškai liberalizuojant prekybą ir gerinant su prekyba susijusį bendradarbiavimą. Jos nustatytos pagal ES ir AKR partnerystės susitarimą (vadinamąjį Kotonu susitarimą), kuriuo reglamentuojami ES ir AKR šalių santykiai.
Pagal EPS ES rinkos yra nedelsiant ir visiškai atvertos, o AKR šalims suteiktas 15 metų laikotarpis ES importui (su apsauga nuo jautrių importuojamų produktų), o išskirtiniais atvejais – net iki 25 metų.
Susijęs turinys:
Ekonominės partnerystės susitarimai (EPS)
EPS PAVB: Pietų Afrikos vystymosi bendrija
ES ir CARIFORUM ekonominės partnerystės susitarimas
ES ir Ramiojo vandenyno valstybių laikinasis partnerystės susitarimas
Kas yra elektroninė prekyba?
Šiuo metu prekybą labai palengvina elektroninės prekybos interneto platformos. Tai gali būti individualios e. prekybos platformos, t. y. nuosavos internetinės parduotuvės, arba prieglobos platformos, kuriose įmonė siūlo sąsają ir paprastai administravimo programinę įrangą įvairiems pardavėjams ir pirkėjams (pvz., „Ebay“ arba „Amazon“). E. prekybos platformos palengvina prekybą, nes suteikia galimybę pardavėjams iš vienos šalies lengvai susisiekti su klientais iš kitų šalių. Pardavėjai gali reklamuoti ir siūlyti savo prekes ir paslaugas tokiose platformose daugeliui potencialių klientų. Be to, tokios platformos padeda klientams ieškoti tinkamų produktų, nes jos bus pristatomos su skirtingais pardavėjais ir gali juos palyginti. Klientai gali būti galutiniai vartotojai arba kitos įmonės, naudojančios šias prekes savo gamybos procesui ar paslaugai.
Jei ketinate parduoti savo produktą tokiais internetiniais kanalais klientams užsienio rinkose, vis dėlto būtina įvertinti tuos pačius eksporto reikalavimus, kurie taikomi tradiciniams pardavimo kanalams. Parduodant nedidelius kiekius galutiniams naudotojams, svarbu jus informuoti apie de minimis taisykles. Pagal tokias taisykles mažos vertės prekės dažnai neapmokestinamos tarifais ir joms taikomi tik minimalūs formalūs reikalavimai, susiję su būtinais dokumentais. Daugiau informacijos apie de minimis tvarką rasite čia.
Priklausomai nuo produktų, kuriuos norite parduoti, gali reikėti įvertinti papildomus reikalavimus. Pavyzdžiui, turėsite apsvarstyti klausimus apie mokėjimo vartus, naudojamus internete, apie jūsų tikslinės rinkos reikalavimus, susijusius su duomenų privatumu ir tarpvalstybiniu duomenų perdavimu, arba apie tai, kaip tvarkyti sandėliavimą ir logistiką.
Pagalbos šiame procese galite kreiptis į prekybos rūmus, eksporto skatinimo agentūras, konsultacines įmones ar panašias institucijas (nuoroda į naudingą kontaktinę informaciją). Europos įmonių tinklas taip pat siūlo bendrą MVĮ skirtą e. prekybos Europoje vadovą, kuriame pateikiama informacija apie užsienio rinkas.
Europos Sąjungos (ES), kurią sudaro 27 šalys (Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Vokietija, Estija, Airija, Graikija, Ispanija, Prancūzija, Kroatija, Italija, Kipras, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Vengrija, Malta, Nyderlandai, Austrija, Lenkija, Portugalija, Rumunija, Slovėnija, Slovakija, Suomija, Švedija) 2020 m. vasario 1 d., santrumpa. (Jungtinė Karalystė išstojo iš ES 2020 01 31)