Pareiškimas apie prekių kilmę
ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimo3.17 straipsnis („Pareiškimas dėl kilmės“) ir 3.19 straipsnis („Įrašymų saugojimo reikalavimai“)
Pareiškimą apie prekių kilmę surašo eksportuotojas, kad pats deklaruotų savo produkto kilmę.
- Tokį pareiškimą gali surašyti:
- bet kuris ES eksportuotojas, jei bendra siuntos vertė yra mažesnė kaip 6 000 EUR,
- ES eksportuotojai, užregistruoti Registruotųjų eksportuotojų sistemoje (REX), tuo atveju, jei siuntos vertė siekia arba viršija 6 000 EUR.
- Eksportuotojas surašo pareiškimą apie prekių kilmę, pagrįstą informacija, kuria įrodoma, kad produktas turi kilmės statusą, įskaitant informaciją apie produktui gaminti panaudotų medžiagų kilmės statusą (pvz., tiekėjo deklaraciją).
- Eksportuotojas yra atsakingas už pareiškimą apie prekių kilmę, pateiktos informacijos teisingumą ir turėtų būti pasirengęs muitinės prašymu pateikti visus reikiamus dokumentus, įrodančius produktų kilmę.
Kaip surašyti pareiškimą apie prekių kilmę
- Eksportuotojas sąskaitoje faktūroje arba bet kuriame kitame dokumente, kuriame atitinkami produktai apibūdinami pakankamai išsamiai, kad juos būtų galima identifikuoti (pvz., važtaraštyje arba pakuočių sąraše), turėtų užpildyti šią deklaraciją (kaip nurodyta 3-D priede),
- Pareiškimas apie prekių kilmę gali būti skirtas vienai siuntai arba kelioms tapačių produktų siuntoms per ne ilgesnį kaip vienų metų laikotarpį.
(Laikotarpis: nuo ___ iki ___ (1))
Produktų, kuriems taikomas šis dokumentas, eksportuotojas (Eksportuotojo registracijos Nr.... (2)) pareiškia, kad,
jei aiškiai nenurodyta kitaip, šie produktai yra... Lengvatinė kilmė.
............................................................................ (4) (Taikyti kilmės kriterijai)
........................................................................................... (5) (vieta ir data)
.................................................................................................. (Atspausdintas eksportuotojo vardas ir pavardė (pavadinimas)
(1) Jei pareiškimas apie prekių kilmę pildomas kelioms tapačių kilmės statusą turinčių produktų siuntoms, nurodykite laikotarpį, kuriam turi būti taikomas pareiškimas apie prekių kilmę. Laikotarpis neturi viršyti 12 mėnesių. Visi produktai turi būti importuojami tik nurodytu laikotarpiu. Jei pareiškimas apie prekių kilmę skirtas vienai siuntai, laukelį galima palikti tuščią
(2) ES įsikūrusio eksportuotojo atveju įrašykite savo REX numerį (jei siuntos viršija 6 000 EUR); Japonijoje įsikūrusiam eksportuotojui nurodomas Japonijos įmonės numeris.
(3) Nurodykite produkto kilmę: Europos Sąjunga arba Japonija.
(4)Nurodo, priklausomai nuo konkretaus atvejo, vieną ar daugiau iš šių kodų:
„A“ | tik Šalyje gautam produktui (t. y. nurodytam 3.2 straipsnio 1 dalies a punkte); | ||
„B“ | produktui, pagamintam tik iš kilmės statusą turinčių medžiagų (t. y. nurodytų 3.2 straipsnio 1 dalies b punkte); | ||
„C“ | apie gaminį, pagamintą iš neorganinių medžiagų, atitinkančių vieną iš konkretiems produktams taikomų taisyklių (t. y. nurodytų 3.2 straipsnio 1 dalies c punkte), pateikiama ši papildoma informacija apie produktui faktiškai taikomų reikalavimų rūšį:
|
||
„D“ | Jei naudojote 3 straipsnio 5 dalyje nurodytą kaupiamąjį kiekį, pridėkite „D“; arba | ||
„E“ | Jei naudojote 3 straipsnio 6 dalyje nurodytus leistinus nuokrypius, pridėkite „E“. |
(5) Vietos ir datos galima nenurodyti, jei ši informacija pateikiama pačiame dokumente.
- Pareiškimas gali būti padarytas bet kuria oficialiąja ES kalba arba japonų kalba pagal 3-D priede pateiktas redakcijas.
Galiojimas ir įrašų saugojimas.
- Kilmės įrodymas galioja 12 mėnesių nuo pareiškimo apie prekių kilmę surašymo dienos ir per tą laikotarpį turi būti pateiktas importuojančios šalies muitinei.
- Pareiškimo apie prekių kilmę kopiją ir kitus susijusius dokumentus eksportuotojas turi saugoti ne trumpiau kaip 3 metus.
Daugiau informacijos rasite ES ir Japonijos EPS gairėse dėl pareiškimo apie prekių kilmęir ES ir Japonijos EPS gairėse dėl pareiškimo apie prekių kilmę, taikomo kelioms tapačių produktų siuntoms,
Gairėse dėl pareiškimo apie prekių kilmę ir importuotojo žinių ir tikrinimo pagal Japonijos ir ES EPS, kurias taip pat galima rasti japonų kalba.
Sparčiosios nuorodos
Dažnai užduodami klausimai
- Kai tarifas susijęs su svoriu, ar tai bruto masė, ar neto masė?
- Kaip rasti mano produktui taikomą importo muitą?
- Jei noriu parduoti savo produktą keliose ES šalyse, ar yra importo muitų, kuriuos reikia mokėti kiekvieną kartą, kai mano produktas įvežamas į kitą šalį?
- Ar galiu gauti produktų, kuriems taikomas 0 % importo muitas, sąrašą?
- Ar akcizai taikomi ES, ar nacionaliniu lygmeniu?
- Kaip ES taikomas PVM?
- Kaip gauti leidimą eksportuoti žuvis į ES?
- Ar į ES eksportuojamas maistas turi būti iš ES leidimą turinčios įstaigos?
- Ar turiu mokėti už savo prekybos asistentą paslaugų ir investicijų klausimais?
- Kokiomis kalbomis galima naudotis mano prekybos asistente paslaugų ir investicijų klausimais?