05 gruodis 2019

Komisijos sankcijos Kinijos stalo reikmenų eksportuotojams, vengiantiems ES antidempingo muitų

Sprendimas priimtas po išsamaus tyrimo, kurį Komisija savo iniciatyva (ex officio) pradėjo šių metų kovo mėn., atsižvelgiant į tai, kad per pastaruosius penkerius metus (2014–2018 m.) labai išaugo kai kurių Kinijos bendrovių eksportas.

Atlikus tyrimą patvirtinta, kad Kinijos bendrovės vengia maždaug 36 % antidempingo muitų, savo keramikos eksportą nukreipdamos per kitas bendroves, kurioms buvo taikomi maždaug 18 % mažesni antidempingo muitai.

Kinijos bendrovėms (iš viso daugiau kaip 30), kurios, kaip nustatyta, padėjo išvengti muitų, taip pat bus taikoma didesnė maždaug 36 % muito norma.

Naujieji muitai bus taikomi nuo 2019 m. kovo 21 d., o atgaline data bus surinkta apie 15 mln. EUR muitų.

Tai didžiausias iki šiol Komisijos vykdytas priemonių vengimo tyrimas. 20 Komisijos tyrėjai atliko patikrinimus vietoje iš 50 Kinijos bendrovių.bendroji informacija.
nuo 2013 m. gegužės mėn. ES taiko antidempingo priemones iš Kinijos importuojamiems keraminiams stalo ir virtuvės reikmenims. 2019 m. liepos mėn. Komisija nusprendė pratęsti priemonių taikymą dar penkeriems metams, atsižvelgdama į tai, kad dempingas tęsėsi.
Stalo ir virtuvės reikmenų
pramonė Europos Sąjungoje yra labai susiskaidžiusi, apie pusę jos sudaro daug MVĮ. Šiame sektoriuje tiesiogiai dirba apie 27 000 darbuotojų, teikiančių aukštos kokybės produktus Europos klientams. Europos gamintojams priklauso apie 30 % rinkos, o Kinijos gamintojams – daugiau kaip 55 % Europos Sąjungos rinkos. Šiandienos priemonės padės atkurti sąžiningą konkurenciją.

Daugiau informacijos rasite

Reglamente, kuriuo nustatomi kovos su priemonių vengimu muitai
ES prekybos apsaugos politika

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos