Zadetki iskanja za glosar za "M" (9)
Seznam izrazov v glosarju:
Dokument za pomorski in zračni prevoz, v katerem je naveden tovor na krovu prevoznega sredstva. Dokument se lahko uporablja za carinske namene s predhodnim dovoljenjem, če vsebuje potrebne informacije, zlasti glede carinskega statusa blaga in njihove identifikacije.
Vsaka snov, ki se uporablja pri izdelavi izdelka, vključno z vsemi sestavinami, surovinami, sestavnimi deli ali deli.
Materiali, ki se ne štejejo za materiale s poreklom v okviru preferencialnega trgovinskega režima EU, vključno z materiali, katerih poreklo ni znano ali ga ni mogoče določiti.
Povezana vsebina:
Materiale s poreklom iz pogodbenice določenega preferencialnega trgovinskega režima, ker izpolnjujejo pravila o poreklu iz tega preferencialnega trgovinskega režima. Glej tudi „status blaga s poreklom“.
Povezane vsebine
Mednarodni sporazum, ki določa mednarodne standarde za ukrepe za zdravstveno varstvo rastlin. Te standarde, direktive in priporočila Svetovna trgovinska organizacija (STO), zlasti Sporazum o sanitarnih in fitosanitarnih ukrepih (SPS), priznava kot sklicevanja na svetovni ravni.
Mednarodna zveza za varstvo novih sort rastlin – Medvladna organizacija s sedežem v Ženevi (Švica), ustanovljena z Mednarodno konvencijo o varstvu novih sort rastlin. Njen cilj je zagotoviti in spodbujati učinkovit sistem za varstvo sort rastlin, da bi spodbudili razvoj novih sort rastlin v korist družbe.
Prvotno ime Svetovne organizacije za zdravje živali, ki obravnava mednarodne standarde v zvezi z zdravjem živali.
Južnoameriški trgovinski blok, ki je bil leta 1991 ustanovljen s Pogodbo Asunción in Protokol za leto 1994.
Njegovi polnopravni člani so:
- Argentina
- Brazilija
- Paragvaj
- Urugvaj
Tudi Venezuela je polnopravna članica, vendar je bila prekinjena 1. decembra 2016.
Pridružene države
- Bolivija
- Čile
- Kolumbija
- Ekvador
- Gvajana
- Peru
- Surinam
Države opazovalke so Nova Zelandija in Mehika. Skupina je znižala tarife za trgovino med temi državami za do 90 %.
Minimalne operacije so operacije, za katere se šteje, da so premajhne, da bi se pridobilo status blaga s poreklom, ne glede na to, ali se izvajajo posamezno ali v kombinaciji. Vsa pravila o preferencialnem poreklu vsebujejo člen, ki opredeljuje obdelavo ali obdelavo, ki ne zadostuje za pridobitev statusa porekla. To velja tudi, če proizvod izpolnjuje pravilo o seznamu. Po drugi strani pa mora vsaka obdelava ali predelava, ki se opravi v okviru sistema kumulacije, presegati zgoraj navedene minimalne postopke, ni pa nujno, da zadostuje ustrezno pravilo seznama za ureditev.