Wyniki wyszukiwania dla "M" (13)
Wykaz terminów w słowniczku:
Miejsce składowania towarów. Wykorzystywane w szczególności do odbioru, przygotowania i wysyłki towarów.
Reguły pochodzenia ustanowione na mocy umów handlowych i zasad WTO, określające maksymalny odsetek materiałów, które nie pochodzą z kraju wywozu i są wykorzystywane w ramach towaru, który kwalifikuje się jako pochodzący z kraju pochodzenia.
Powiązane treści:
W transporcie morskim i lotniczym jest to wykaz ładunków przewożonych danym środkiem transportu. Dokument ten może być wykorzystywany na potrzeby celne, pod warunkiem uzyskania uprzedniej zgody, jeżeli zawiera niezbędne informacje, w szczególności w odniesieniu do statusu celnego towarów i ich identyfikacji.
Każda substancja wykorzystywana w procesie wytwarzania produktu, w tym wszelkie składniki, surowce, części składowe lub części.
Materiały, które nie kwalifikują się jako pochodzące w ramach preferencyjnych uzgodnień handlowych UE, w tym materiały, których pochodzenie jest nieznane lub niemożliwe do ustalenia.
Treść pokrewna:
Materiały pochodzące z jednej ze stron określonych preferencyjnych uzgodnień handlowych z uwagi na to, że spełniają reguły pochodzenia określone w tej preferencyjnej umowie handlowej. Zob. również „status pochodzenia”.
Powiązane treści:
Materiałów, które są tego samego rodzaju i jakości handlowej, o tych samych właściwościach technicznych i fizycznych, i których nie można odróżnić od siebie po ich włączeniu do produktu końcowego.
Południowoamerykański blok handlowy ustanowiony na mocy traktatu Asunción w 1991 r. i Protokół w sprawie Ouro Preto w 1994 r.
Jej członkowie są w pełni członkami
- Argentyna
- Brazylia
- Paragwaj
- Urugwaj
Wenezuela jest pełnoprawnym członkiem, ale od grudnia 1 r. została zawieszona.
Kraje stowarzyszone to:
- Boliwia
- Chile
- Kolumbia
- Ekwador
- Gujana
- Peru
- Surinam
Obserwatorami są Nowa Zelandia i Meksyk. UE obniża stawki celne na handel między tymi krajami nawet o 90 %.
Umowa międzynarodowa ustanawiająca międzynarodowe normy dotyczące środków w dziedzinie zdrowia roślin. Te normy, dyrektywy i zalecenia są uznawane za globalne odniesienia przez Światową Organizację Handlu (WTO), w szczególności przez Porozumienie w sprawie środków sanitarnych i fitosanitarnych (SPS).
Wstępna nazwa Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt, dotycząca norm międzynarodowych w zakresie zdrowia zwierząt.