Wyniki wyszukiwania dla "R" (4)
Wykaz terminów w słowniczku:
Wymóg dotyczący minimalnej wartości procentowej towaru, który ma być wytwarzany w lokalnym regionie producenta, aby zakwalifikować się jako pochodzący.
Postanowienia umów handlowych, które wymagają, by towary pochodzące były transportowane bezpośrednio z terytorium jednej strony do innego, w celu zapewnienia, aby towary przywożone do kraju przywozu były takie same, jak towary, które opuściły kraj wywozu.
Jeżeli z jakiegokolwiek powodu towary przechodzą przez lub zatrzymują się w kraju niebędącym krajem partnerskim, warunki bezpośredniego transportu mogą zostać uznane za spełnione, jeżeli towary pozostają pod dozorem celnym w tym czasie.
Kryteria pochodzenia określone w przepisach dotyczących produktu, zgodnie z którymi produkt uznaje się za wystarczająco przetworzony w kraju partnerskim, jeżeli wzrost wartości towaru osiąga pewien poziom, wyrażony procentowo stawką ad valorem.
Reguły pochodzenia są kryteriami niezbędnymi do ustalenia krajowego źródła produktu. Ich znaczenie wynika z faktu, że cła i ograniczenia w wielu przypadkach zależą od źródła przywozu. Reguły pochodzenia różnią się znacznie w zależności od kraju i od umowy handlowej do umowy handlowej, podczas gdy wymóg zasadniczej transformacji jest powszechnie uznawany, niektóre państwa lub umowy handlowe stosują kryterium zmiany klasyfikacji taryfowej, inne kryterium udziału procentowego ad valorem, a jeszcze inne kryterium produkcji lub operacji przetwarzania.
Powiązane treści: