Access2Markets

Eksport z UE, import do UE
– to warto wiedzieć

Access2Markets umożliwia uzyskanie informacji potrzebnych do prowadzenia handlu z państwami trzecimi, takich jak taryfy celne, podatki, procedury, formalności i wymogi, reguły pochodzenia, środki wywozowe, statystyki, bariery handlowe itp. Oferuje również dostęp do najważniejszych informacji potrzebnych przy sprzedaży usług, a także do inwestowania i ubiegania się o zamówienia publiczne w państwach trzecich. W serwisie znajdziesz również informacje o umowach handlowych UE, o tym jak z nich korzystać, oraz o doświadczeniach przedsiębiorstw, które z nich korzystają z dobrym skutkiem. Access2Markets pomaga Tobie i Twojej firmie importować i eksportować.

Pojedynczy punkt kontaktowy

Czy napotykasz bariery w handlu? skontaktuj się z nami, możemy Ci pomóc

Punkt kompleksowej obsługi jest pierwszym punktem kontaktowym w dyrekcji ds. handlu Komisji Europejskiej dla wszystkich zainteresowanych stron z UE, które borykają się z problemami związanymi z dostępem do rynku w państwach trzecich lub które napotykają przypadki niewywiązywania się ze zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Sekcja z najważniejszymi informacjami

Wydarzenia

Aktualności

  • Aktualności 15 sty 2025

    Ostatnie zmiany w podatku VAT w niektórych państwach członkowskich UE

    Od 1 stycznia 2025 r. na Słowacji obowiązują nowe stawki VAT, podczas gdy inne państwa członkowskie, takie jak Cypr i Hiszpania, wprowadziły zmiany w przydzielaniu swoich stawek VAT produktom konsumpcyjnym.

  • Aktualności 06 sty 2025

    Unijne rozporządzenie w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (GPSR): Nowa era ochrony konsumentów

    Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zwane również rozporządzeniem w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, ma zastosowanie od dnia 13 grudnia 2024 r. i zastępuje dyrektywę w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów oraz rozpoczyna nową erę ochrony konsumentów.

  • Aktualności 06 sty 2025

    Autonomiczne zawieszenia i kontyngenty taryfowe na niektóre produkty rolne i przemysłowe mające zastosowanie w 2025 r.

    Od dnia 1 stycznia 2025 r. zmiany w kontyngentach taryfowych i zawieszeniach taryfowych mają zastosowanie do niektórych produktów rolnych i przemysłowych przywożonych do UE zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2024/3211 zmieniającym rozporządzenie (UE) 2021/2278 zawieszające cła Wspólnej Taryfy Celnej na niektóre produkty rolne i przemysłowe oraz rozporządzeniem (UE) 2024/3213 zmieniającym rozporządzenie (UE) 2021/2283 otwierające i ustalające sposób zarządzania autonomicznymi kontyngentami taryfowymi Unii na niektóre produkty rolne i przemysłowe.

Udostępnij tę stronę: