Trgovinski sporazum med EU ter Kolumbijo, Perujem in Ekvadorjem
Trgovinski sporazum med EU ter Kolumbijo, Ekvadorjem in Perujem vključuje popolno ali delno liberalizacijo tarif, znatne brezcarinske kvote, odpravo regulativnih ali tehničnih netarifnih ovir in uvedbo ukrepov za olajševanje trgovine, kot so carinski postopki. Trgovinski sporazum tudi liberalizira pretok kapitala, naložbe in trge javnih naročil. Nenazadnje sporazum pogodbenice zavezuje k spoštovanju človekovih pravic, zagotavljanju pravic iz delovnega razmerja in zagotavljanju ustrezne ravni varstva okolja.
Dogovor na kratko
Celovit trgovinski sporazum EU s Kolumbijo in Perujem se začasno uporablja s Perujem od 1. marca 2013, s Kolumbijo pa od 1. avgusta 2013.
Tudi Ekvador se je 1. januarja 2017 pridružil sporazumu.
Celotno besedilo in priloge sporazuma s Kolumbijo, Perujem in Ekvadorjem.
Seznam vseh sprememb in prilog k sporazumu je na voljo na spletni strani GD za trgovino.
Zato je EU zdaj sklenila preferencialni trgovinski sporazum s tremi državami andske skupnosti (izjema je Bolivija). Trenutno ima Bolivija koristi od splošne sheme preferencialov EU (GSP), tudi prek posebnega spodbujevalnega režima za trajnostni razvoj in upravljanje, znanega kot GSP+. Bolivija bi lahko tudi zaprosila za pogajanja o pridružitvi trgovinskemu sporazumu, če bi to želela.
Kakšne so koristi za vaše podjetje?
Trgovinski sporazum med EU na eni strani ter Kolumbijo, Perujem in Ekvadorjem na drugi strani odpira trge na obeh straneh in zagotavlja
- stabilnejše in predvidljivejše poslovno okolje
- boljši pogoji za trgovino z novimi pravili o netarifnih ovirah, konkurenci, preglednosti in pravicah intelektualne lastnine
- znižane carinske dajatve ali carine nič za skoraj vse blago
- boljši dostop do trgov javnih naročil in naložb
Liberalizirana so tudi tekoča plačila in pretok kapitala. To olajšuje prosti pretok storitev, naložb in ustanov.
Trgovinski odnosi med EU ter Kolumbijo, Ekvadorjem in Perujem
Največji izvoz EU v tri andske države so industrijski izdelki, zlasti stroji in prevozna oprema, ter kemični izdelki.
Največji uvoz iz Kolumbije, Peruja in Ekvadorja v EU pa zajema kmetijske proizvode, goriva in rudarske proizvode.
Tarife
Trgovinski sporazum med EU ter Kolumbijo, Perujem in Ekvadorjem zagotavlja boljši dostop do trga z znižanjem ali odpravo tarif za pomembno blago za dvostransko trgovino.
EU
EU v prehodnem obdobju odpravlja tarife za skoraj ves izvoz iz Kolumbije, Peruja in Ekvadorja, razen za nekatere vrste zelenjave in sadja.
Za posebne občutljive izdelke veljajo tarifne kvote. To pomeni, da se lahko vsako leto brez dajatev trguje le z omejeno količino občutljivih izdelkov. Izdelki, za katere veljajo tarifne kvote, so:
- gobe
- sladka koruza
- bonboni
- govedo
- kravje mleko
- rum
- sladkor
- jogurt
- banane
Te kvote se upravljajo po načelu „kdor prej pride, prej melje“. Rok za prijavo je od 1. januarja do 31. decembra. Če kateri koli uvoz, ki pride v EU, preseže te tarifne kvote, se uporablja carina za države z največjimi ugodnostmi.
Poiščite posebne določbe v zvezi s tarifami po kategorijah proizvodov in veljavnih tarifnih kvotah v
- Seznam pogodbenice EU za odpravo tarif za blago s poreklom iz Kolumbije
- Seznam pogodbenice EU za odpravo tarif za blago s poreklom iz Peruja
- Seznam pogodbenice EU za odpravo tarif za blago s poreklom iz Ekvadorja
Kolumbija, Ekvador, Peru
Kolumbija, Peru in Ekvador prav tako dodeljujejo tarifne ugodnosti Evropske unije. Ob priznavanju asimetrije ravni razvoja pogodbenic je liberalizacija postopna in se širi v obdobju do 17 let. Ko bodo izvedena vsa znižanja tarif
- vsi industrijski in ribiški proizvodi EU se bodo pod določenimi pogoji izvažali brez dajatev v Peru, Kolumbijo in Ekvador.
- večina kmetijskih proizvodov EU bo izvožena tudi brez dajatev. Vendar je seznam občutljivih izdelkov izključen iz liberalizacije, za druge pa veljajo tarifne kvote.
Posebne določbe v zvezi z odpravo tarif in veljavnimi kvotami so na voljo v
- Seznam Kolumbije za odpravo tarif za blago s poreklom iz Evropske unije
- Seznam Peruja za odpravo tarif za blago s poreklom iz Evropske unije
- Seznam Ekvadorja za odpravo tarif za blago s poreklom iz Evropske unije
Pred izvozom
- tarifna stopnja, ki se uporablja za vaš izdelek, je na voljo v Moji trgovinski pomočnik
- preveriti ravnotežje vsake veljavne tarifne kvote
Pravila o poreklu
Da bi bil vaš izdelek upravičen do preferencialne obravnave, mora izpolnjevati pravila o poreklu iz sporazuma. Preverite interaktivnoorodje za samoocenjevanje pravil o poreklu (ROSA) v mojem trgovinskem pomočniku, da ocenite, ali vaš izdelek izpolnjuje pravila o poreklu, in ugotovite, kako pripraviti pravilne dokumente.
Splošne informacije o pravilih o poreklu in postopkih glede porekla so na voljo v tem oddelku.
Poreklo je „ekonomsko državljanstvo“ blaga, s katerim se trguje. Če ste novi za to temo, poiščite uvod v glavne pojme v razdelku „blago“.
Pravila o poreklu
Kje lahko najdem pravila o poreklu?
Pravila o poreklu so določena v Prilogi II o opredelitvi pojma „izdelki s poreklom“ in načinih upravnega sodelovanja. Povezava se nanaša na prečiščeno različico ob upoštevanju pristopa Ekvadorja leta 2016 (UL L 356, 24.12.2016, str. 1093).
Ali je moj izdelek „s poreklom“ v skladu s trgovinskim sporazumom?
Da bi bil vaš izdelek upravičen do nižje ali ničelne preferencialne tarife v skladu s trgovinskim sporazumom med EU ter Kolumbijo, Ekvadorjem in Perujem, mora imeti poreklo iz EU ali andske države podpisnice. Izdelek se šteje za izdelek s poreklom, če je
- v celoti pridobljeno v EU ali andski državi podpisnici
- izdelano v EU ali andski državi podpisnici z uporabo materialov brez porekla in izpolnjuje pravila za določene izdelke iz Dodatka 2. Glej Dodatek 1 „Uvodne opombe“ za pravila o poreklu za določen izdelek. Glej tudi Dodatek 2A za alternativna pravila za posamezne izdelke za nekatere izdelke.
Primeri glavnih vrst pravil za posamezne izdelke v trgovinskih sporazumih EU
- pravilo o dodani vrednosti – vrednost vseh materialov brez porekla v izdelku ne sme presegati določenega odstotka njegove cene franko tovarna
- sprememba tarifne uvrstitve – proizvodni proces povzroči spremembo tarifne uvrstitve med materiali brez porekla in končnim izdelkom – na primer proizvodnja papirja (poglavje 48 harmoniziranega sistema) iz celuloze brez porekla (poglavje 47 harmoniziranega sistema)
- posebni postopki – potreben je poseben proizvodni postopek, na primer predenje vlaken v prejo – takšna pravila se večinoma uporabljajo v tekstilnem oblačilnem in kemijskem sektorju.
Nasveti za skladnost s pravili za posamezne izdelke
Predvidena je dodatna prožnost za pomoč pri izpolnjevanju pravil za posamezne izdelke, kot so dovoljena odstopanja ali kumulacija.
Dovoljeno odstopanje
- pravilo o toleranci proizvajalcu omogoča uporabo materialov brez porekla, ki so običajno prepovedani s pravilom za določen izdelek, v višini do 10 % cene izdelka franko tovarna.
- to odstopanje se ne sme uporabiti za preseganje mejne vrednosti materialov brez porekla, navedenih v pravilih za posamezne izdelke.
- posebna odstopanja veljajo za tekstil in oblačila, uvrščena v poglavja HS 50 do 63, ki so vključena v opombe 5 do 6 Dodatka 1 „Uvodne opombe“ k pravilom o poreklu za določen izdelek.
Kumulacija
Trgovinski sporazum med EU ter Kolumbijo, Ekvadorjem in Perujem določa več načinov kumulacije porekla.
- bilateralna kumulacija omogoča, da se materiali s poreklom iz andske države podpisnice štejejo za materiale s poreklom iz EU (in obratno), kadar se ocenjuje, ali je končni izdelek s poreklom
- diagonalna kumulacija med EU, Kolumbijo, Ekvadorjem in Perujem
- diagonalna kumulacija omogoča, da se materiali s poreklom iz Kostarike, Salvadorja, Gvatemale, Hondurasa, Nikaragve, Paname, Venezuele pod določenimi pogoji štejejo za materiale s poreklom iz Kolumbije, Ekvadorja in Peruja, kadar se uporabljajo pri proizvodnji izdelka
Kako deluje diagonalna kumulacija?
Diagonalna kumulacija se pojavlja v več različnih državah, ki imajo enaka pravila o poreklu in trgovinske sporazume. To je, kadar lahko proizvajalec blaga v eni ali drugi državi uvaža materiale in jih uporablja, kot da bi izviral iz svoje države. Na primer, v skladu s Konvencijo PEM lahko moldavski trgovec, ki izdeluje oblačila za izvoz v EU, za proizvodnjo oblačil uporablja tkanine s poreklom iz Moldavije, Gruzije in Ukrajine (in/ali katere koli druge pogodbenice Konvencije PEM). Zahteva po dvojni pretvorbi (tj. izdelana iz preje) je bila izpolnjena in se šteje, da ima poreklo iz Moldavije, kadar se izvaža v EU, in bo zato upravičena do prostega dostopa na trgu EU.
Druge zahteve
Proizvod mora izpolnjevati tudi vse druge veljavne zahteve iz Protokola, kot je pravilo o neposrednem prevozu.
Pravilo neposrednega prevoza
Izdelke s poreklom je treba prepeljati iz EU v andsko državo podpisnico (in obratno) brez nadaljnje predelave v tretji državi.
Pretovarjanje ali začasno skladiščenje v tretji državi je dovoljeno, če izdelki ostanejo pod nadzorom carinskih organov in na njih niso bili opravljeni drugi postopki kot:
- razkladanje
- ponovno nakladanje
- vsak postopek, namenjen ohranjanju v dobrem stanju
Izdelki s poreklom se lahko pošiljajo po cevovodih čez ozemlje, ki ni ozemlje EU ali andskih držav podpisnic.
Dokazilo, da so ti pogoji izpolnjeni, se predloži carinskim organom države uvoznice.
Povračilo dajatev
Vračilo dajatev, ki so bile predhodno plačane za materiale brez porekla, uporabljene za proizvodnjo izdelka, ki se izvaža po preferencialni tarifi, je dovoljeno v skladu s Trgovinskim sporazumom med EU ter Kolumbijo, Ekvadorjem in Perujem.
Postopki v zvezis poreklom
Oddelek 4 o dokazilu o poreklu in oddelek 5 o ureditvah za upravno sodelovanje določata postopke glede porekla, povezane z zahtevkom za preferencialno tarifo in preverjanjem s strani carinskih organov.
Kako zahtevati preferencialno tarifo
Da bi bili uvozniki upravičeni do preferencialne tarife, morajo predložiti dokazilo o poreklu, ki je lahko:
Dokazilo o poreklu se ne zahteva, če skupna vrednost izdelkov ne presega
- 500 EUR za majhne pakete
- 1 200 EUR za osebno prtljago
Potrdilo o gibanju blaga EUR.1
- Dodatek 3 vsebuje vzorec potrdila EUR.1 in navodila za njegovo izpolnjevanje.
- Potrdila o gibanju blaga EUR.1 izdajo carinski organi države izvoznice
- izvoznik, ki vlaga zahtevek za potrdilo, mora biti pripravljen predložiti dokumente, ki dokazujejo status porekla zadevnih izdelkov.
Izjava o poreklu
Izvozniki lahko z izjavo o poreklu sami izjavijo, da njihov izdelek izvira iz EU ali Kolumbije, Peruja in Ekvadorja. Izjavo o poreklu lahko sestavi:
- pooblaščeni izvoznik
- kateri koli izvoznik, če skupna vrednost izdelkov ne presega 6 000 EUR
Pooblaščeni izvozniki
Izvozniki v skladu s tem sporazumom lahko zaprosijo svoje carinske organe za dovoljenje za izdajanje izjav o poreklu za izdelke katere koli vrednosti.
Carinski organi lahko v primeru zlorabe odvzamejo status pooblaščenega izvoznika.
Kako podati izjavo o poreklu
- izvoznik mora na račun, dobavnico ali drug trgovinski dokument za identifikacijo izdelka natipkati, žigosati ali natisniti naslednjo izjavo (Dodatek 4)
- „Izvoznik izdelkov, ki jih zajema ta dokument (carinsko [ali pristojno vladno] dovoljenje št....) izjavlja, da imajo ti izdelki... preferencialno poreklo, razen če je jasno navedeno drugače.“
- besedilo izjave o poreklu se lahko sestavi v katerem koli uradnem jeziku EU.
- izjavo o poreklu morate podpisati osebno. Če ste pooblaščeni izvoznik, ste oproščeni te zahteve, če se s svojimi carinskimi organi pisno zavežete, da sprejemate polno odgovornost za vsako deklaracijo, s katero ste identificirani.
- pri izpolnjevanju izjave o poreklu morate biti pripravljeni predložiti dokumente, ki dokazujejo status porekla izdelkov.
- izjavo o poreklu lahko da izvoznik ob izvozu izdelkov, na katere se nanaša, ali po izvozu pod pogojem, da se državi uvoznici predloži najpozneje dve leti po uvozu izdelkov, na katere se nanaša.
Preverjanje porekla
Carinski organi lahko preverijo dejansko poreklo uvoženega izdelka in ali izpolnjuje druge zahteve glede porekla. Preverjanje temelji na
- upravno sodelovanje med carinskimi organi pogodbenic uvoznic in izvoznikov
- pregledi, ki jih opravijo lokalni carinski organi (obiski pogodbenice uvoznice pri izvozniku niso dovoljeni)
Ko je preverjanje zaključeno, organi države izvoznice dokončno določijo poreklo in o rezultatih obvestijo organe države uvoznice.
Zahteve za izdelke
Tehnična pravila in zahteve
Tehnična pravila opredeljujejo posebne značilnosti, ki bi jih moral imeti proizvod v zvezi z njegovo zasnovo, etiketiranjem, označevanjem, pakiranjem, funkcionalnostjo in zmogljivostjo, ki so namenjene varovanju zdravja in varnosti ljudi, ter okoljske standarde. Vendar lahko upoštevanje različnih zahtev na različnih trgih trgovcem povzroči visoke stroške.
V okviru trgovinskega sporazuma EU in tri andske države sodelujejo pri nadzoru trga, tehničnih predpisih, standardih in postopkih ugotavljanja skladnosti. Strani sta zavezani preglednosti in objavi vseh tehničnih predpisov. To sodelovanje olajšuje trgovino na splošno in zlasti z izdelki, kot so farmacevtski izdelki, medicinski pripomočki, optični instrumenti, avtomobilska industrija in druge vrste strojev.
Partnerji nadzorujejo rezultate ugotavljanja skladnosti, ki jih izdajo pristojni organi, ter sklepanje sporazumov o priznavanju s certifikacijskimi organi. To prispeva k uskladitvi postopkov ugotavljanja skladnosti med obema regijama.
Označevanje
Sporazum določa inovativna pravila na področju etiketiranja in označevanja, ki omejujejo količino zahtevanih informacij na trajni nalepki. To preprečuje obremenjujoče in nepotrebne oznake, ki niso strogo pomembne za potrošnike.
- predhodna odobritev registracije etiket ni več potrebna, razen če so oznake potrebne za varovanje zdravja ljudi, živali ali rastlin.
- dovoljeni so mednarodni piktogrami in nomenklatura za oznake izdelkov
- na področju tekstila in obutve so informacije, ki jih morajo proizvajalci navesti na trajnih etiketah, omejene, kar pomeni, da se etikete, ki niso trajne, uporabljajo samo za prikaz dodatnih informacij, če je to potrebno.
Kolumbija – kontakti za tehnične zahteve
Ekvador – kontakti za tehnične zahteve
Peru – kontakti za tehnične zahteve
Zdravstvene in varnostne zahteve
Trgovinski sporazum EU-Kolumbija-Peru-Ekvador zagotavlja ravnovesje med trgovino, ki olajšuje harmonizacijo sanitarnih in fitosanitarnih pravil, ter zaščito obstoječih nacionalnih sanitarnih pravil, s čimer zagotavlja, da standardi niso ogroženi.
Sporazum določa uskladitev sanitarnih in fitosanitarnih ukrepov, vključno s posebnimi pravili in postopki za inšpekcijske preglede nacionalnih institucij, preverjanje informacij, preglednost in izmenjavo informacij.
Sporazum določa tudi ustanovitev pododbora za sanitarne in fitosanitarne ukrepe za reševanje težav, ki bi se lahko pojavile na tem področju, ter za spremljanje in spremljanje sanitarnih in fitosanitarnih ukrepov, ki jih izvajajo vse pogodbenice tega sporazuma. Pododbor je na primer dosegel znaten napredek pri pridobivanju dejanskega dostopa kmetijskih proizvodov in živilskopredelovalnih proizvodov iz EU do kolumbijskega trga.
Kolumbija – kontakti za sanitarne/fitosanitarne zahteve
Ekvador – kontakti za sanitarne/fitosanitarne zahteve
Peru – kontakti za sanitarne/fitosanitarne zahteve
Tehnične ovire v trgovini
Čeprav so tehnični predpisi pomembni, lahko včasih delujejo kot ovire za mednarodno trgovino in lahko zato pomenijo veliko breme za vas kot izvoznika.
- če menite, da se soočate s trgovinsko oviro, ki upočasnjuje vaše podjetje ali vam preprečuje izvoz, nam lahko poveste:
- o tem, kako ustavite izvoz v Kolumbijo, Ekvador ali Peru, poročate s spletnim obrazcem, nato bo EU analizirala vaše razmere in ustrezno ukrepala.
Dokumenti v zvezi s postopki carinjenja
Sporazum zagotavlja preglednejše in poenostavljene carinske postopke za olajšanje trgovine in zmanjšanje stroškov za podjetja.
Vodniki po korakih opisujejo različne vrste dokumentov, ki jih morate pripraviti za carinjenje svojih izdelkov.
Glede na vaš izdelek lahko carinski organi zahtevajo vse ali nekatere od spodnjih elementov.
- trgovinski račun (posebne zahteve glede njegove oblike in vsebine najdem v mojem trgovinskem pomočniku)
- seznam natovarjanja
- uvozna dovoljenja za nekatero blago
- certifikati, ki dokazujejo skladnost izdelka z obveznimi predpisi o izdelkih, kot so zdravstvene in varnostne zahteve, označevanje in pakiranje
- dokazilo o poreklu – izjava o poreklu
Zaradi večje gotovosti boste morda želeli vnaprej zaprositi za zavezujoče tarifne informacije in/ali zavezujoče informacije o poreklu.
Podrobnejše informacije o dokumentih, ki jih morate predložiti za carinjenje za svoj izdelek, najdete v Moji trgovinski pomočnik.
Postopki za dokazovanje in preverjanje porekla
Za opise, kako dokazati poreklo vaših izdelkov, da bi zahtevali preferencialne tarife, in pravil v zvezi s preverjanjem porekla s strani carinskih organov, glej oddelek o pravilih o poreklu zgoraj.
Informacije o carinskih postopkih za uvoz in izvoz na splošno so na voljo na spletišču GD za obdavčenje in carinsko unijo.
Intelektualna lastnina in geografske označbe
Trgovinski sporazum zagotavlja boljšo zaščito pravic intelektualne lastnine za vaš uvoz/izvoz v Kolumbijo, Ekvador ali Peru in iz njih.
Naslov VII Trgovinskega sporazuma med EU ter Kolumbijo, Perujem in Ekvadorjem potrjuje zaveze pogodbenic k Sporazumu TRIPS in Konvenciji o biotski raznovrstnosti ter jima zagotavlja nacionalno obravnavo in obravnavo po načelu države z največjimi ugodnostmi. To pomeni, da bo vaša intelektualna lastnina v Kolumbiji, Ekvadorju ali Peruju obravnavana enako kot vaša intelektualna lastnina državljanov teh držav.
Kolumbija, Ekvador in Peru so prav tako spremenili in sprejeli novo zakonodajo za vključitev regionalnih posebnosti in geografskih označb na podoben način kot EU.
Trgovina s storitvami
Trgovinski sporazum medsebojno odpira trge storitev v obeh regijah ter zagotavlja pravno varnost in predvidljivost, ki ju potrebujete kot ponudnik storitev. Presega zaveze, sprejete v okviru Splošnega sporazuma STO o trgovini s storitvami, saj utrjuje dostop do pomembnih sektorjev, kot so telekomunikacije, finančne in poslovne storitve, okoljske storitve, distribucijske storitve in nestoritveni sektorji, hkrati pa si pridržuje pravico pogodbenic, da spremenijo vidike posebnega pomena (npr. omejitve minimalnega odstotka delovne sile, ki mora biti lokalna, računalniške storitve, ki se uporabljajo v čezmejnih dejavnostih, in pomožne storitve, ki se uporabljajo v zračnem prometu).
Trgovinski sporazum zagotavlja tudi, da ne boste diskriminirani kot ponudnik storitev v sektorjih, ki so vam na voljo.
Glej naslov IV Trgovina s storitvami, ustanavljanje in elektronsko poslovanje.
Čezmejno opravljanje in ustanavljanje storitev
Sporazum omogoča skoraj popoln dostop do trga za čezmejne storitve in ustanavljanje na številnih področjih, vključno s finančnimi storitvami, strokovnimi storitvami, pomorskim prometom in telekomunikacijskimi storitvami.
Za čezmejno opravljanje bančnih in železniških prevoznih storitev velja več omejitev, kot so omejitve, povezane z varstvom manjšin.
Glej Prilogo VIII (Seznam obveznosti za čezmejno opravljanje storitev).
Nediskriminatorne omejitve veljajo tudi za ustanavljanje v distribucijskem in okoljskem sektorju.
Priloga VII (Seznam obveznosti v zvezi z ustanavljanjem)
Gibanje oseb
Kratkotrajni poslovni obiskovalci EU lahko začasno bivajo v Kolumbiji, Ekvadorju in Peruju ter obratno. To vključuje ponudnike storitev, ki so sklenili pogodbo za opravljanje storitev v Evropski uniji za končnega potrošnika (arhitektura, inženiring, zdravstvene storitve, raziskave in oblikovanje, tržne raziskave, trgovinski sejmi, turizem).
Glej Prilogo IX (Pridržki glede začasne prisotnosti fizičnih oseb iz poslovnih razlogov).
Javno naročanje
Trgovinski sporazum med EU ter Kolumbijo, Ekvadorjem in Perujem omogoča podjetjem iz EU, da se potegujejo za javna naročila v partnerskih državah pod enakimi pogoji kot domača podjetja.
Priloga XII k Sporazumu določa pravila, ki se uporabljajo za javna naročila. Opisuje, kateri subjekti so zajeti v sporazumu ter blago in storitve, ki so lahko predmet javnih naročil. V njem so navedena tudi izključena območja, kot so nakup ali zakup zemljišč, davčne agencije ali agencije za depozite in javne službe za zaposlovanje.
Sporazum določa tudi splošna načela javnih naročil, vključno z razpisnimi postopki, uporabo elektronskih medijev, pravili o poreklu in nadomestilom.
Kolumbija – kontakti za javna naročila
Ekvador – kontakti za javna naročila
Peru – kontakti za javna naročila
Povezave, kontakti in dokumenti
Kolumbija
Nacionalne institucije – Kolumbija
Banka Republike Kolumbije |
Carrera 7, št. 14–78, Cundinamarca, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 343 1111 Telefaks: +57 1 2861686 |
Nacionalni davčni in carinski urad (DIAN) |
Dirección de Impuestos y Aduanas Nacionales de Colombia (DIAN) NIVEL Central, Carrera 8, št. 6–64, Edificio San Agustín, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 6079999 Telefaks: +57 1 3337841 |
Predstavništva, gospodarske zbornice in poslovna združenja – Kolumbija
Delegacija Evropske unije v Kolumbiji |
Calle 116 número 7–15, notranjost 2, piso 12, Edificio Cusezar, Barrio Santa Bárbara, Bogotá D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 7477700 Telefaks: +57 1 7470074 E-naslov: delegation-colombia@eeas.europa.eu |
Kolumbijsko veleposlaništvo v Belgiji |
96A Avenue Franklin Roosevelt, Ixelles, 1050 Bruselj, BELGIJA Tel.: +32 2 649 56 79 Telefaks: +32 2 646 54 91 E-naslov: ebruselas@cancilleria.gov.co Spletišče: belgica.embajada.gov.co |
Ministrstvo za trgovino, industrijo in turizem |
Ministerio de Comercio, Industria y Turismo (MINCIT) Calle 28, št. 13 A-15, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 4199450 Telefaks: +57 1 6967521 |
PROCOLOMBIA |
Calle 28, št. 13 A-15, Piso 35–36, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 5600100, +57 1 3275450 Telefaks: +57 1 5600104 Spletišče: http://www.procolombia.co/ |
Enotno okence za zunanjo trgovino (VUCE) |
Ventanilla Única de Comercio Exterior (VUCE) Calle 28 št. 13 A-15, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 6067676 Spletišče: http://vuce.gov.co/ |
EU4Business |
De Kleetlaan 2, B-1831 Diegem, BELGIJA Tel.: +32 2749 1851 E-naslov: secretariat@eu4business.eu |
Kontakti za tehnične zahteve – Kolumbija
Nadzor za industrijo in trgovino (SIC) v okviru Ministrstva za trgovino, industrijo in turizem (MINCIT) |
Carrera 13 # 27–00, spodnja meja: In 3., 110311 Bogotá D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 5920400, +57 1 5870000 Telefaks: +57 1 5870284 Spletišče: https://www.sic.gov.co/en/international-community-home |
Kolumbijski inštitut za tehnične standarde in certificiranje (ICONTEC) |
Instituto Colombiano de Normas Técnicas y Certificación Carrera 37 52–95, Edificio ICONTEC, PO Box 14237, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 6078888 Telefaks: +57 1 2221435 E-naslov: direccion@icontec.org Spletišče: https://www.icontec.org/ |
Nacionalni akreditacijski organ Kolumbije (ONAC) |
Organizacija Organismo Nacional de Acreditación de Colombia Calle 26 #57–83 Torre 8 – Oficina 1001, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 742 7592, ext 103 Telefaks: +57 1 321 2938, ext 117 Spletišče: http://www.onac.org.co |
Ministrstvo za rudarstvo in energijo |
Ministerio de Minas y Energia (MINMINAS) Calle 43, št. 57–31, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 2200300 Telefaks: +57 1 3245202, +57 1 3245207 |
Nacionalni organ za okoljska dovoljenja (ANLA) |
Autoridad Nacional de Licencias Ambientales (ANLA) del Ministerio de Ambiente y Desarrollo Sostenible (minambiente) Calle 37, št. 8–40, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 3323434, +57 1 3323400 Telefaks: +57 1 3406212 |
Kontakti za sanitarne/fitosanitarne zahteve (SPS) – Kolumbija
Poddirektorat za zaščito in urejanje zdravja živali v okviru kolumbijskega kmetijskega inštituta |
Subgerencia de Protección y Regulación de la Sanidad Animal del Instituto Colombiano Agropecuario (ICA) Carrera 41, št. 17–81, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 3323700, +57 1 2884800 Telefaks: +57 1 3323700, +57 1 2322031 |
Center za fitosanitarno odličnost pri kolumbijskem kmetijskem inštitutu |
Centro de Excelencia Fitosanitaria (CEF) del Instituto Colombiano Agropecuario (ICA) Carrera 13 št. 37, Piso 6, Edificio Cavipetrol, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 2328218, +57 1 2328219 Telefaks: +57 1 2328218, +57 1 2328219 |
Poddirektorat za zaščito in regulacijo kmetijstva v okviru kolumbijskega kmetijskega inštituta |
Subgerencia de Protección y Regulación Agrícola del Instituto Colombiano Agropecuario (ICA) Carrera 41, št. 17–81, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 3323700, +57 1 2884800 Telefaks: +57 1 3323700, +57 1 2322031 |
Nacionalni tehnični odbor za biološko varnost v okviru kolumbijskega kmetijskega inštituta |
Comité Técnico Nacional de Bioseguridad (CTNBio) del Instituto Colombiano Agropecuario (ICA) Carrera 41, št. 17–81, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 3323700, +57 1 2884800 Telefaks: +57 1 3323700, +57 1 2322031 |
Ministrstvo za kmetijstvo in razvoj podeželja (MINAGRICULTURA) |
Ministerio de Agricultura y Desarrollo Rural (MINAGRICULTURA) Edificio Bancol, Carrera 8 št. 12B – 31 Piso 5, Bogotá D. C., COLOMBIA Tel.: +57 1 2543300 Spletišče: https://www.minagricultura.gov.co/English/Paginas/default.aspx |
Ministrstvo za zunanje odnose |
Ministerio de Relaciones Exteriores Exteriores Calle 10, št. 5–51, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 3814000 Telefaks: +57 1 3814747 |
Nacionalni organ za ribogojstvo in ribištvo (AUNAP) |
Autoridad Nacional de Acuicultura y Pesca (AUNAP) Edificio UGI, Calle 40A št. 13–09 Piso 6,14,15, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 3770500 E-naslov: atencionalciudadano@aunap.gov.co Spletišče: https://www.aunap.gov.co/ |
Sanitarni informacijski sistem za uvoz in izvoz kmetijskih in živinorejskih proizvodov (SISPAP) |
Spletišče: https://www.ica.gov.co/
|
Oddelek za večstranske zadeve na Ministrstvu za zunanje zadeve |
Viceministerio de Asuntos multilaterales del Ministerio de Relaciones Exteriores Calle 10, št. 5–51, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 3814000, +57 1 3811128, +57 1 3814014 Telefaks: +57 1 3814747 |
Raziskovalni inštitut za biološke vire Alexander von Humboldt |
Instituto de Investigación de Recursos Biológicos Alexander von Humboldt Calle 28 A, št. 15–2009, Bogotá, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 3202767 |
Kontakti za javna naročila – Kolumbija
Učinkovito kupovanje v Kolumbiji |
Kolektor Kolumbije Št. 7 Race 26–20 nadstropje 17,10 in 8, stavbni tirendama, 110311, Bogota, D.C., COLOMBIA Tel.: +57 1 7456788, +57 1 7956600 Spletišče: https://colombiacompra.gov.co/ |
Kolumbijski elektronski sistem za javna naročila (Secop)
|
Spletišče: SECOP I: https://colombiacompra.gov.co/secop/secop-i SECOP II: https://colombiacompra.gov.co/secop-ii Virtualna fotografija kolumbijske države: https://colombiacompra.gov.co/tienda-virtual-del-estado-colombiano |
Ekvador
Nacionalne institucije – Ekvador
Centralna banka Ekvadorja |
Banco Central del Ekvador Avenida 10 de Agosto št. 11–409 y Briceño, EC-170409 Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2570013, +593 2 2572522 |
Odbor za zunanjo trgovino (COMEX) |
Comité de Comercio Exterior (COMEX) Eloy Alfaro y Amazonas, EC-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2239258 Telefaks: +593 2 2543897 |
Nacionalna carinska služba Ekvadorja (SENAE) |
Aduana del Ekvador (SENAE) Dirección General, Av. Malecón Simón Bolívar entre 9 de Octubre y P. Icaza, ES-Guayaquil, ECUADOR Tel.: +593 2 3731030 Spletišče: https://www.aduana.gob.ec/ |
Nacionalni svet za prostotrgovinska območja (CONAZOFRA) |
Consejo Nacional de Zonas Francas (CONAZOFRA) Avenida Orellana E9–195 y Avenida 6 de diciembre, Edificio Alisal de Orellana, Oficina 601, ES-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2223612, +593 2 2225494, +593 2 2559634 |
Podsekretar za vmesno in končno industrijo Podministrstva za proizvodnjo in industrijo, dodeljen ministrstvu za proizvodnjo, zunanjo trgovino, naložbe in ribištvo |
Subsecretaría de Industrias Intermedias y Finales, Viceministerio de Producción e Industrias, Ministerio de Producción, Comercio Exterior, Inversiones y Pesca (MPCEIP) Calle Yánez Pinzón N26–12, entre Avenida Colón y La Niña, Edificio Rigel, EC-170516 Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 3948760 |
Ministrstvo za okolje, |
Ministerio del Ambiente (MAE) Calle Madrid 1159 y Andalucía, ES-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 3987600 |
Predstavništva, gospodarske zbornice in poslovna združenja – Ekvador
Delegacija Evropske unije v Ekvadorju |
Orellana E11–160 y Whymper, Edificio Schuman, Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2523912, +593 2 2523161, +593 2 2902103 E-naslov: delegation-ecuador@eeas.europa.eu |
Ekvadorsko veleposlaništvo v Belgiji
|
AV. Louise 363–9. nadstropje, 1050 Bruselj, BELGIJA Tel.: +32 2644 3258 E-naslov: consulado.ecuador@skynet.be / cecubruselas@cancilleria.gob.ec Spletišče: http://bruselas.consulado.gob.ec/ |
Nacionalno združenje za trgovino s kmetijstvom |
Federacion Nacional de camaras de Agricultura AV. Amazonas 1429 Y Colon Edificio Espana, Piso 1, Postal 17–212, EC-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2230185 |
Ekvadorsko nacionalno združenje za trgovino industrije |
Federacion Nacional de camaras de Industrias del Ekvador AV. Amazonas Y Republica, Edificio Las camaras, Piso 10, P.O.BOX 17012438, EC-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2230185 Telefaks: +593 2 2448118 E-naslov: camara@camindustriales.org.ec |
PROEKVADOR |
Malecón Simón Bolivar 100 y 9 de Octubre, Edificio La Previsora piso 18, Guayaquil, ECUADOR Tel.: +593 2 2597980 E-naslov: contacto@proecuador.gob.ec Spletišče: https://www.proecuador.gob.ec/ |
EU4Business |
De Kleetlaan 2, B-1831 Diegem, BELGIJA Tel.: +32 2749 1851 E-naslov: secretariat@eu4business.eu |
Kontakti za tehnične zahteve – Ekvador
Ekvadorska služba za standardizacijo (INEN) |
Servicio Ecuatoriano de Normalización E8–29 Calles Baquerizo Moreno y Diego de Almagro, Edificio: INEN PO Box 17–01–3999, Quito, DM EC170517, Pichincha, ECUADOR Tel.: +593 2 3825960, +593 2 3825961 E-naslov: direccionejecutiva.inen@gmail.com Spletišče: https://www.normalizacion.gob.ec/ |
Direktorat za potrjevanje in certificiranje pri ekvadorskem inštitutu za standarde |
Dirección y Certificación del Instituto Ecuatoriano de Normalización (INEN) Baquerizo Moreno E8–29 y Diego de Almagro, ES-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2501885, +593 2 2501886, +593 2 2501887 Telefaks: +593 2 2567815 |
Ekvadorska akreditacijska služba |
Servicio de Acreditación Ecuatoriano (SAE) AV. Amazonas N38–42 y Juan José Villalengua, Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2454393 Spletišče: http://www.acreditacion.gob.ec |
Kontakti za sanitarne/fitosanitarne zahteve – Ekvador
Ekvadorska agencija za zagotavljanje kakovosti kmetijskih proizvodov, dodeljena ministrstvu za kmetijstvo in živinorejo (AGROCALIDAD) |
Agencia de Regulación y Control Fito y Zoosanitario (AGROCALIDAD) Uredba o fitozanitarju in zozanitarju ter agencija za nadzor Teléfono: (+593) 3828 860 AV. Eloy Alfaro N30–350 y Av. Amazonas. ED. MAG, pisalo 9. Quito – Ekvador Spletišče: https://www.agrocalidad.gob.ec |
Podsekretar za ribogojstvo na Ministrstvu za proizvodnjo, zunanjo trgovino, naložbe in ribištvo (MPCEIP) |
Viceministerio de Acuacultura y Pesca, Ministerio de Producción, Comercio Exterior, Inversiones y Pesca San Salvador E6–49 y Eloy Alfaro, ES-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 3827089 Spletišče: http://www.produccion.gob.ec/viceministerio-de-acuacultura-y-pesca/ |
Direktorat za kmetijsko raznolikost podsekretarja za kmetijstvo na Ministrstvu za kmetijstvo in živinorejo |
Dirección de Agrodiversidad de la Subsecretaría de Agricultura del Ministerio de Agricultura y Ganadería (MAG) Avenida Amazonas y Avenida Eloy Alfaro, EC-170516 Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 3960100, +593 2 3960200, +593 2 3961049, +593 2 3961051, +593 2 3961150 |
Ekvadorski inštitut za intelektualno lastnino, Nacionalni direktorat za žlahtniteljske pravice |
Instituto Ecuatoriano de la Propiedad Intelectual, Dirección Nacional de Obtenciones Vegetales Avenida República 396 y Diego de Almagro, Edificio Forum 300, EC-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 3940000 |
Ministrstvo za javno zdravje |
Ministerio de Salud Pública (MSP) República del Salvador 36–64, entre Suecia y Naciones Unidas, EC-170515 Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 3814400 |
Ministrstvo za proizvodnjo, zunanjo trgovino, naložbe in ribištvo (MPCEIP) |
Ministerio de Producción, Comercio Exterior, Inversiones y Pesca (MPCEIP) San Salvador E6–49 y Eloy Alfaro, ES-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 3827089 Spletišče: http://www.produccion.gob.ec/ |
Nacionalni direktorat za biotsko raznovrstnost v okviru ministrstva za okolje |
Dirección Nacional de Biodiversidad del Ministerio del Ambiente (MAE) Calle Madrid 1159 y Andalucía, EC-170517 Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 3987600, +593 2 3981422, +593 2 3981610 Telefaks: +593 2 3987600, +593 2 3981422, +593 2 3981610 |
Direktorat za okolje in trajnostni razvoj v okviru Ministrstva za zunanje zadeve in migracije |
Dirección de Ambiente y Desarrollo Sostenible del Ministerio de Relaciones Exteriores y Movilidad Humana Jerónimo Carrión y Avenida 10 de Agosto, EC-170517 Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2993200 ext. +593 2 2912101 |
Kontakti za javna naročila – Ekvador
Nacionalna služba za javna naročila (SERCOP) |
Servicio Nacional de Contratación Pública (SERCOP) Avenida de Los Shyris 38–28 y el Telégrafo, EC-Quito, ECUADOR Tel.: +593 2 2440050 |
Compras Públicas |
Spletišče: www.compraspublicas.gob.ec
|
Peru
Nacionalne institucije – Peru
Centralna centralna banka Peruja |
Banco Central de Reserva del Perú 441–445, Santa Rosa Street, Lima-1, PERU Tel.: +51 1 6132000 Spletišče: http://www.bcrp.gob.pe |
Nacionalni carinski nadzor Peruja (SUNAT)
|
Superintendencia Nacional de Aduanas y de Administración Tributaria (SUNAT) AV. Garcilaso de la Vega 1472, Lima 1, PERU Tel.: +51 1 3150730 Spletišče: http://www.sunat.gob.pe/ |
Ministrstvo za gospodarstvo in finance (MEF) |
Ministerio de Economía y Finanzas Jirón Junín 319, Cercado de Lima 15001, PE-Lima 1, PERU Tel.: +51 1 3115930 |
Ministrstvo za zunanjo trgovino in turizem (MINCETUR) |
Ministerio de Comercio Exterior y Turismo (MINCETUR) Calle Uno Oeste N 050 Urb. Corpac, San Isidro, Lima, PERU Tel.: +51 1 5136100 E-naslov: webmaster@mincetur.gob.pe Spletišče: https://www.gob.pe/mincetur |
Enotno okno zunanje trgovine (VUCE) |
Ventanilla Única de Comercio Exterior (VUCE) Calle Uno Oeste N 050 Urb. Córpac, San Isidro, Lima, PERU Tel.: +51 1 5136100, +51 1 5131160 E-naslov: vuce@mincetur.gob.pe Spletišče: https://www.vuce.gob.pe/ |
Generalni direktorat za zdravje okolja (DIGESA) |
Dirección General de Salud Ambiental (DIGESA) LAS Amapolas # 350 Urb. San Eugenio, Lince (Lima 14), Lima, PERU Tel.: +51 1 6314430 E-naslov: consultas@digesa.minsa.gob.pe Spletišče: http://www.digesa.minsa.gob.pe |
Predstavništva, gospodarske zbornice in poslovna združenja – Peru
Delegacija Evropske unije v Peruju |
Víctor Andrés Belaúnde 332, 5to piso (Edificio Cromo), San Isidro, PERU Tel.: +51 1 4150800 Telefaks: +51 1 4214563 E-naslov: delegation-peru@eeas.europa.eu |
Misija Peruja pri Evropski uniji
|
Veleposlaništvo Peruja, 212 Tervuren Avenue, 1150 Bruselj, BELGIJA Tel.: +32 2 733 33 19 E-naslov: info@embaperu.be Spletišče: https://www.embajadaperu.be/ |
Gospodarska zbornica Belgo Perú – Bruselj |
Rue Hobbema 75, 1000 Bruselj, Belgija |
Gospodarska zbornica Belgo Perú – Antwerpen |
Luitenant Lippenslaan 44, 2140 Antwerpen, Belgija |
EU4Business |
De Kleetlaan 2, B-1831 Diegem, BELGIJA Tel.: +32 2749 1851 E-naslov: secretariat@eu4business.eu |
Kontakti za tehnične zahteve – Peru
Nacionalni inštitut za kakovost (INACAL) |
Instituto Nacional de Calidad (INACAL), Ministerio de Producción Calle Las Camelias 815, San Isidro, Lima 27, PERU Tel.: +51 1 6408820 E-naslov: inacal@inacal.gob.pe Spletišče: https://www.inacal.gob.pe/ |
Nacionalni inštitut za varstvo konkurence in varstvo intelektualne lastnine (INDECOPI) |
Instituto Nacional de la Defensa de la Competencia y Protección de la Propiedad Intelectual (INDECOPI) Calle La Prosa 104, San Borja, PE-Lima, PERU Tel.: +51 1 2247777, +51 1 2247800 Telefaks: +51 1 2241715 |
Ministrstvo za promet in zveze, namestnik ministrstva za promet |
Ministerio de Transportes y Comunicaciones (MTC), Viceministerio de Transportes Jiron Zorritos 1203, PE-Lima, PERU Tel.: +51 1 6157800 |
Kontakti za sanitarne/fitosanitarne zahteve – Peru
Nacionalna služba za zdravje kmetijstva (SENASA), Ministrstvo za kmetijstvo in namakanje |
Servicio Nacional de Sanidad Agraria (SENASA) del Ministerio de Agricultura y Riego (MINAGRI) Avenida La Molina št. 1915, Lima 12 – La Molina, PE-Lima, PERU Tel.: +51 1 3133300 E-pošta: senasacontigo@senasa.gob.pe |
Nacionalna zdravstvena organizacija za ribištvo (SANIPES) |
Organismo Nacional de Sanidad Pesquera (SANIPES) Domingo Orué N° 165, pisos 6 y 7, Surquillo, Lima, PERU Tel.: +51 1 2138570 Spletišče: https://www.sanipes.gob.pe/web/index.php/es/ |
Ministrstvo za proizvodnjo (PRODUCE) |
Ministerio de la Producción (PRODUCE) Calle Uno Oeste 060 – Urbanización Córpac, Lima 15036, PERU Tel.: +51 1 6162222 E-naslov: consultas@produce.gob.pe |
Poddirektorat za karanteno živali, Generalni direktorat za zdravje živali, nacionalna služba za zdravje kmetijstva, Ministrstvo za kmetijstvo in namakanje |
Subdirección de cuarentena Animal, Dirección General de Sanidad Animal, Servicio Nacional de Sanidad Agraria (SENASA) del Ministerio de Agricultura y Riego (MINAGRI) Avenida La Molina št. 1915, Lima 12 – La Molina, PE-Lima, PERU Tel.: +51 1 3133300, +51 1 3133324 Telefaks: +51 1 3401486 E-pošta: senasacontigo@senasa.gob.pe |
Direktorat za razvoj in nove tehnologije (DIN), Nacionalni inštitut za varstvo konkurence in varstvo intelektualne lastnine (INDECOPI) |
Instituto Nacional de la Defensa de la Competencia y Protección de la Propiedad Intelectual (INDECOPI) Calle La Prosa 104, San Borja, PE-Lima, PERU Tel.: +51 1 2247777, +51 1 2247800 Telefaks: +51 1 2241715 |
Poddirektorat za karanteno rastlin, Generalni direktorat za zdravstveno varstvo rastlin, nacionalna služba za zdravje kmetijstva, Ministrstvo za kmetijstvo in namakanje |
Subdirección de cuarentena Vegetal, Dirección General de Sanidad Vegetal, Servicio Nacional de Sanidad Agraria (SENASA) del Ministerio de Agricultura y Riego (MINAGRI) Avenida La Molina št. 1915, Lima 12 – La Molina, PE-Lima, PERU Tel.: +51 1 3133300, +51 1 3133309, +51 1 3133321 Telefaks: +51 1 3401486 |
Generalni direktorat za biotsko raznovrstnost, Ministrstvo za okolje |
Dirección General de Diversidad Biológica, Ministerio del Ambiente (MINAM) Avenida Javier Prado Oeste 1440, San Isidro, PE-Lima 27, PERU Tel.: +51 1 6116000, podaljšanje 1349 Telefaks: +51 1 6116000, podaljšanje 1349 |
Nacionalni inštitut za kmetijske inovacije |
Instituto Nacional de Innovación Agraria (INIA) Avenida La Molina 1981, Lima 12 – La Molina, Apartado Postal 2791, PE-Lima, PERU Tel.: +51 1 3492600, podaljšanje 295 Telefaks: +51 1 3495646 |
Perujski odbor za kozmetiko in higieno v okviru gospodarske zbornice |
Comité Peruano de Cosmética e Higiene (COPECOH) de Cámara de Comercio Avenida Giuseppe Garibaldi (ex Gregorio Escobedo) 396, Jesús María, PE-Lima 11, PERU Tel.: +51 1 4633434 |
Generalni direktorat za zdravila, dobavo in zdravila (DIGEMID) |
Dirección General de Medicamentos, Insumos y Drogas (DIGEMID) AV. Parque de las Leyendas 240 Torre B, San Miguel, PERU Tel.: +51 1 6314300 Spletišče: http://www.digemid.minsa.gob.pe/ |
Nacionalni svet za prepoved kemičnega orožja pod okriljem Ministrstva za zunanje zadeve |
Consejo Nacional para la Prohibicíon de las Armas Químicas (CONAPAC) bajo el Ministerio de Relaciones Exteriores (MRE) Jirón Lampa 535, PE-Lima 1, PERU Tel.: +51 1 2042400, +51 1 2042505 Telefaks: +51 1 2042498 |
Kontakti za javna naročila – Peru
Agencija za nadzor javnih naročil (OVSE) |
Organismo Supervisor de las Contrataciones del Estado (OVSE) AV. Gregorio Escobedo CDRA. 7 s/n Jesús María, Lima 11, PERU Tel.: +51 1 6143636 Spletišče: https://portal.osce.gob.pe/osce/, |
Nacionalni register dobaviteljev (RNP) |
Registro Nacional de Proveedores (RNP) AV. Gregorio Escobedo CDRA. 7 s/n Jesús María, Lima 11, PERU Tel.: +51 1 6135555, +51 1 6135000 E-naslov: rnpatiende@osce.gob.pe Spletišče: https://portal.osce.gob.pe/rnp/ |
Dodatne povezave
- pregled trgovinskih odnosov med EU in Andsko skupnostjo
- informativno gradivo o odnosih med EU in Kolumbijo
- pregled trgovinskih odnosov med EU in Ekvadorjem
- pregled trgovinskih odnosov med EU in Perujem v številkah
- zgodbe podjetij, ki so že imela koristi od trgovinskega sporazuma (iskanje po državah)
- Evropska podjetniška omrežja pomagajo malim in srednjim podjetjem (MSP) pri širitvi v tujino
- Delegacija EU v Boliviji
- Delegacija EU v Kolumbiji
- Delegacija EU v Ekvadorju
- Delegacija EU v Peruju
Viri
Trgovinski odnosi EU z Andsko skupnostjo (europa.eu)
https://ec.europa.eu/easme/en/enterprise-europe-network
https://eeas.europa.eu/delegations/colombia_en/15808/Colombia%20and%20the%20EU
https://eeas.europa.eu/diplomatic-network/andean-community/2049/andean-community_en
https://eeas.europa.eu/diplomatic-network/andean-community_en
http://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/STUD/2018/621834/EPRS_STU(2018)621834_EN.pdf