Befektetés az EU-ba

A vállalatok és magánszemélyek külföldön fektetnek be annak érdekében, hogy termelésüket költséghatékony és magasan képzett helyszíneken helyezzék el, alkatrészeket és nyersanyagokat szerezzenek be, és közelebb kerüljenek ügyfeleikhez. A fogadó ország számára a befelé irányuló beruházások fontos szerepet játszanak, és hozzájárulnak a technológiai fejlődéshez, a munkahelyteremtéshez és a gazdasági növekedéshez.

Az EU rendelkezik a világ egyik legnyitottabb és legátláthatóbb belső közvetlen külföldi befektetési rendszerével, ami a világ egyik legfontosabb célpontjává teszi. Ennek eredményeként a nem uniós befektetők által tartott közvetlen külföldi befektetések állománya mintegy 9,300 milliárd eurót tesz ki. Az uniós beruházások a közel 500 millió fogyasztóból és befektetési lehetőségből álló, nagymértékben integrált egységes piachoz való hozzáférést jelentik.

Az uniós jogszabályok és az egységes piac támogatják a beruházásokat azáltal, hogy garantálják a vállalkozásalapítás, a vállalkozásokba való beruházás és a határokon átnyúló tőkemozgás szabadságát. Biztosítják továbbá a befektetőkkel szembeni egyenlő és megkülönböztetésmentes bánásmódot valamennyi tagállamban.

Befektetés egy uniós tagállamban

Ha szeretne befektetni az EU-ban, az alábbiakban megtalálja az uniós tagállamok befektetésösztönző ügynökségeinek weboldalaira mutató linkeket, amelyek tájékoztatást nyújtanak a befektetési lehetőségekről, a megteendő lépésekről és az alkalmazandó szabályokról.

Befektetők támogatása az EU-ban

Számos olyan platform létezik, amely iránymutatást és segítséget nyújt az EU egységes piacán letelepedett vagy letelepedni kívánó vállalatoknak és befektetőknek, beleértve jogaik védelmét is.

A vállalkozások és a befektetők a következőkkel konzultálhatnak:

Gyorshivatkozások