Registruotųjų eksportuotojų sistema (REX sistema)

Eksportuotojai ir (arba) gamintojai turi būti registruoti REX sistemoje, kad galėtų patys patvirtinti lengvatinę produktų kilmę surašydami lengvatinės kilmės dokumentą (pvz., pareiškimą apie prekių kilmę arba kilmės deklaraciją).

  • Dar neregistruotas ES įsisteigęs eksportuotojas ir (arba) gamintojas turėtų kreiptis dėl registracijos REX sistemoje REX verslininkų portale. Daugiau informacijos apie šį portalą pateikiama čia. Jūsų šalies muitinė tvarkys prašymą, suteiks jums unikalų REX numerį ir tapsite registruotuoju eksportuotoju. Šis REX numeris turėtų būti nurodytas lengvatinės kilmės dokumentuose (pareiškime apie prekių kilmę, kilmės deklaracijoje).
    Jei jums reikia papildomos informacijos apie registracijos procesą, galite kreiptis į atitinkamos valstybės narės muitinę, atsakingą už registraciją REX sistemoje.
  • ES įsisteigęs registruotas eksportuotojas gali pats patvirtinti produkto lengvatinę kilmę visuose ES prekybos susitarimuose, kuriuose taikoma REX sistema, pavyzdžiui, su Kanada, Jungtine Karalyste, Japonija, Vietnamu, Dramblio Kaulo Krantu, Gana, Mauricijumi, Seišeliais, Komorais Zimbabve, Madagaskaru.
  • Bendrovė, įsteigta BLS lengvatomis besinaudojančioje šalyje arba ES nepriklausančioje šalyje, taikančioje REX sistemą (pvz., Zimbabve), turėtų kreiptis dėl registracijos REX sistemoje užpildydama čia pateiktą paraiškos formą. Tada ši prašymo forma turėtų būti atspausdinta, pasirašyta ir nusiųsta kompetentingoms institucijoms, kurios tuomet užsiregistruoja ir suteikia REX numerį.
  • Daugiau informacijos galima rasti:
    – REX sistemai skirtas tinklalapis: https://ec.europa.eu/taxation_customs/online-services/online-services-and-databases-customs/rex-registered-exporter-system_en
    . Rekomendacijos dėl registruotųjų eksportuotojų sistemos: https://ec.europa.eu/taxation_customs/document/download/e52c2675-8de0-4794-b8c3-c4fd45c592e5_en
Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos