Reģistrēto eksportētāju sistēma (REX sistēma)

Eksportētājiem/ražotājiem jābūt reģistrētiem REX sistēmā, lai tiem būtu tiesības pašsertificēt produktu preferenciālo izcelsmi, sagatavojot preferenciālas izcelsmes dokumentu (piemēram, paziņojumu par izcelsmi vai izcelsmes deklarāciju).

  • Eksportētājam/ražotājam, kas veic uzņēmējdarbību ES, bet vēl nav reģistrēts, būtu jāpiesakās reģistrācijai REX sistēmā REX tirgotāju portālā. Plašāka informācija par šo portālu ir pieejama šeit. Jūsu valsts muitas dienesti apstrādās pieteikumu un jums piešķirs unikālu REX numuru, un jūs kļūsiet par “reģistrētu eksportētāju”. Šis REX numurs jānorāda preferenciālas izcelsmes dokumentos (paziņojums par izcelsmi, izcelsmes deklarācija).
    Ja jums ir vajadzīga papildu informācija par reģistrācijas procesu, varat sazināties ar muitas dienestiem, kas atbild par reģistrāciju REX sistēmā attiecīgajā dalībvalstī.
  • Kā “reģistrēts eksportētājs”, kas veic uzņēmējdarbību ES, jūs varat pašsertificēt produkta preferenciālo izcelsmi visos ES tirdzniecības nolīgumos, kuros ir spēkā REX sistēma, piemēram, ar Kanādu, Apvienoto Karalisti, Japānu, Vjetnamu, Kotdivuāru, Ganu, Maurīciju, Seišelām, Komoru Salām, Zimbabvi, Madagaskaru.
  • Uzņēmumam, kas veic uzņēmējdarbību VPS saņēmējvalstī vai trešā valstī, kura piemēro REX sistēmu (piemēram, Zimbabvē), būtu jāpiesakās, lai to reģistrētu REX sistēmā, aizpildot šeit pieejamo pieteikuma veidlapu. Pēc tam šī pieteikuma veidlapa jāizdrukā, jāparaksta un jānosūta kompetentajām iestādēm, kuras pēc tam reģistrēsies un piešķirs REX numuru.
  • Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzu, skatiet:
    REX sistēmas tīmekļa vietne: https://ec.europa.eu/taxation_customs/online-services/online-services-and-databases-customs/rex-registered-exporter-system_en
    - Norādījumi par reģistrēto eksportētāju sistēmu: https://ec.europa.eu/taxation_customs/document/download/e52c2675-8de0-4794-b8c3-c4fd45c592e5_en
Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites