Preces, kas ražotas saskaņā ar saglabāšanas noteikumiem

Šī lapa kalpo kā atsauces dokuments tikai ES mēroga ražojumu prasībām. Atkarībā no galamērķa ES valsts var piemērot papildu prasības. Sīkāku informāciju sk. sadaļā Mans tirdzniecības asistents.

Ņemiet vērā, ka šajā lapā katra virsraksta vispārīgs apraksts ir sniegts visās ES valodās. Tomēr sīkāka informācija ir pieejama tikai angļu valodā.

Ozonu noārdošu vielu (ONV) un fluorētu siltumnīcefekta gāzu importa ierobežojumi

Ozonu noārdoši produkti

Lai aizsargātu vidi, ir aizliegts Eiropas Savienībā importēt produktus un aprīkojumu, kas satur ozona slāni noārdošas vielas (ONV). Šis aizliegums attiecas uz importu no jebkuras valsts, neatkarīgi no tā, vai tā ir vai nav pievienojusies 1987. gada Monreālas protokolam par ONV.

Ozona slāni noārdošas vielas

Lai aizsargātu vidi, ozona slāni noārdošu vielu (ONV) imports Eiropas Savienībā (ES) ir atļauts tikai tad, ja tas atbilst konkrētiem nosacījumiem.

Fluorētas siltumnīcefekta gāzes saturošu produktu aizliegums

Lai samazinātu to fluorēto siltumnīcefekta gāzu emisijas, uz kurām attiecas Kioto protokols, ir aizliegts laist tirgū dažus produktus un iekārtas, kas satur fluorētās siltumnīcefekta gāzes.

Krāsu un laku tirdzniecības prasības

Krāsām un lakām jāatbilst tirdzniecības prasībām, kas izstrādātas, lai novērstu gaistošo organisko savienojumu (GOS) emisiju negatīvo ietekmi uz vidi.

Fluorētās siltumnīcefekta gāzes saturošu produktu tirdzniecība

Uz tādu produktu un iekārtu tirdzniecību, kas satur fluorētas siltumnīcefekta gāzes, attiecas noteikumi, kas cita starpā attiecas uz tirgus aizliegumiem, marķēšanas prasībām, informācijas paziņošanu un reģistrācijas pienākumiem.

 

Apdraudēto sugu aizsardzība (Fauna un Flora)

CITES — apdraudēto sugu aizsardzība

To sugu importam, uz kurām attiecas Konvencija par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām (CITES), piemēro divkāršas pārbaudes sistēmu, tostarp eksporta un importa kontroli gan izcelsmes valstī, gan ES norādītajos ievešanas punktos.

Lielacu tunzivs un zobenzivju tirdzniecības statistiskā uzraudzība

Tunzivju un zobenzivju imports ir atļauts tikai tad, ja attiecīgajai kravai ir pievienots statistikas ievešanas dokuments. Pasākuma mērķis ir saglabāt skartās sugas.

Zilo tunzivju nozvejas dokumentēšanas sistēma

Uz zilo tunzivju importu attiecas nozvejas dokumentēšanas sistēma, kuras mērķis ir identificēt visu zilo tunzivju izcelsmi, lai regulētu šīs sugas krājumus, uzlabotu statistikas datu kvalitāti un ticamību un aizkavētu, novērstu un izskaustu nelegālu zveju.

Dissostichus spp. nozvejas dokumentēšanas shēma

Dissostichus spp. (pazīstams kā ilkņzivis) importam jāpievieno nozvejas dokuments, lai īstenotu CCAMLR (Antarktikas jūras dzīvo resursu saglabāšanas konvencija) uzraudzības pasākumus.

Importa prasības izstrādājumiem no roņiem

Ir aizliegts komerciālos nolūkos importēt kažokādas, kas izgatavotas no Grenlandes roņveidīgo balto apvalku mazuļiem, kā arī no tām izgatavotus izstrādājumus. Dažu konkrētu šāda veida produktu importu var atļaut, ja tie atbilst noteiktām prasībām.

Nelegālas zvejas kontrole

Dažu zvejas produktu imports tiek kontrolēts, lai aizkavētu, novērstu un izskaustu nelegālu, nereģistrētu un neregulētu (NNN) zveju

Nelikumīgu kokmateriālu un koka izstrādājumu kontrole

Nelikumīgi iegūtu kokmateriālu un to koksnes izstrādājumu imports ir aizliegts.

FLEGT licencēšanas sistēma kokmateriālu importam

Koksnes izstrādājumu imports, ko eksportē no valstīm, kuras īsteno šo brīvprātīgo sistēmu, ir aizliegts, ja vien par sūtījumu nav izdota FLEGT licence.

 

Ražošanas un pēcražošanas procesu kontrole, izmantojot bīstamas vielas

Bateriju un akumulatoru tirdzniecības prasības

Ņemot vērā bīstamo vielu daudzumu, ko tās satur, un lai aizsargātu vidi, dažu bateriju un akumulatoru laišana tirgū ir aizliegta.

Elektrisko un elektronisko iekārtu tirdzniecības prasības

Dažu bīstamu vielu izmantošana ir ierobežota elektriskās un elektroniskās iekārtās (EEI), ko laiž ES tirgū. Šo produktu ražotāji un importētāji ir atbildīgi par atkritumu apsaimniekošanu, jo īpaši par šādu atkritumu atkārtotas izmantošanas, pārstrādes un citu veidu reģenerācijas veicināšanu.

Radioaktīvie produkti

Radioaktīvo produktu imports ir stingri ierobežots, lai aizsargātu vidi un sabiedrības veselību no radioaktīvā riska.

 
Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites