Bieži uzdotie jautājumi
Lai meklētu bieži uzdotajos jautājumos, izmantojiet meklēšanas funkciju vai pārlūkojiet terminu sarakstu.
Tīmekļa vietne Access2Markets ir interaktīvs bezmaksas tiešsaistes pakalpojums, kurā ES uzņēmumi var atrast informāciju a) par importa nosacījumiem ES tirgum, b) par eksporta nosacījumiem vairāk nekā 130 valstīm ārpus ES, kā arī c) informāciju par ES iekšējo tirdzniecību.
Portālā Access2Markets ir pieejama informācija par tarifiem un iekšējiem nodokļiem, kas jāmaksā par preci importētājā valstī neatkarīgi no tā, vai tā ir ES vai trešās valstīs. Jūs varat atrast arī informāciju par daudzām citām svarīgām starptautiskās tirdzniecības jomām, kas jums varētu būt svarīgas, piemēram, informāciju par attiecīgajiem izcelsmes noteikumiem, tirdzniecības nolīgumiem, ko ES ir noslēgusi ar trešām valstīm, norādi par antidempinga maksājumiem, kas uz laiku varētu būt spēkā, muitas un importa procedūrām, formalitātēm un prasībām, tostarp aizpildāmo veidlapu paraugiem, galvenajiem tirdzniecības šķēršļiem utt.
Uzņēmumiem, kas nepārzina starptautisko tirdzniecību, portālā Access2Markets ir sniegti arī sīkāki norādījumi, piemēram, detalizēti norādījumi par preču un pakalpojumu tirdzniecību soli pa solim, paskaidrojumi par galvenajām tirdzniecības koncepcijām, noderīga kontaktinformācija uzņēmumiem, uzņēmumu veiksmes stāsti un jaunākās ziņas par jautājumiem, kas saistīti ar tirdzniecību.
Attiecībā uz importu ES portāls Access2Markets aptver visas trešās valstis. Attiecībā uz ES eksportu portālā tiek sniegti dati par vairāk nekā 120 trešo valstu tirgiem, kas veido 90 % no ES preču eksporta vērtības.
Importam visas valstis jau ir pieejamas valsts izvēlnē. Eksporta galamērķi, uz kuriem attiecas Access2Markets, ir atkarīgi no tirgus nozīmīguma. Lēmumus pieņem katrā gadījumā atsevišķi.
Eksportējot uz tirgu ārpus ES, uz kuru šī datubāze neattiecas, iesakām sazināties ar valsts muitas iestādi.
No šīs datubāzes iegūtie ziņojumi nav oficiāli dokumenti. Ir veikti pasākumi, lai nodrošinātu datubāzē iekļautās informācijas precizitāti, taču Eiropas Komisija vai datu sniedzēji nevar uzņemties atbildību par netīšām kļūdām vai izlaidumiem. Apstrādājot un aplūkojot datus, jūs piekrītat šiem noteikumiem.
Portāls Access2Markets ir sagatavots angļu valodā, un tas piedāvā mašīntulkošanu visās ES valodās aprakstošā daļā (visas statiskās tīmekļa vietnes). Dinamiskajā daļā, t. i., kur meklējat informāciju par konkrētu ražojumu, tā ir pieejama angļu valodā.
Sūdzību par piekļuvi tirgum varat iesniegt šeit.
Ja nav noteikts citādi, tarifs attiecas uz tīrsvaru, kas ir pašu preču svars bez jebkāda veida iepakojuma vai konteinera.
Izmantojiet Manu tirdzniecības asistentu vietnē Access2Markets. Aizpildiet “valsts no”, “no valsts uz” un produkta kodu un atveriet meklēšanu. Rezultāti atspoguļos informāciju par piemērojamiem pienākumiem.
Nē. ES ir muitas savienība, tāpēc jūs maksājat nodokļus tikai vienreiz, kad jūsu prece pirmo reizi tiek ievesta ES muitas teritorijā.
Nē, portāls Access2Markets rada maksājuma likmes konkrētam ražojumam un konkrētam tirgum.
Akcīzes nodokļus piemēro valsts līmenī un maksā, laižot apgrozībā. Ja produktu importē kādā ES valstī, bet transportē uz citu ES valsti un piegādā uz to, akcīzes nodoklis ir jāmaksā tajā ES valstī, kurā produkts galu galā tiks patērēts vai izmantots.
PVN maksā valstī, kurā produkts tiek pārdots. No otras puses, ievedmuitu maksā tad, kad produktus ieved ES muitas teritorijā. Tādējādi, piemēram, ja prece vispirms nonāk Nīderlandē, pirms tā sasniedz galamērķi Francijā, ievedmuitas nodokļi tiks maksāti Nīderlandē, bet PVN būs jāmaksā Francijā.
Pirmie 6 ES kombinētās nomenklatūras (KN) cipari ir tādi paši kā pirmie 6 HS cipari. Tikai skaitļiem pēc 6 cipariem KN sāk atšķirties no HS koda, lai veiktu sīkāku iedalījumu kategorijās, kas mums palīdz sniegt skaidru un detalizētu informāciju par jūsu produktu.
Kombinētā nomenklatūra, kas noteikta KN regulā (2658/87), ir ES sistēma tirgoto preču klasificēšanai. Visas preces, ko importē ES vai eksportē no tās, ir jāklasificē muitas vajadzībām. Katram atsevišķam produktam piešķir īpašu klasifikācijas kodu.
Kombinētajā nomenklatūrā (KN) ir izklāstīti vispārīgie noteikumi preču klasifikācijai astoņciparu līmenī, un to atjaunina katru gadu. Tā ir izveidota, pamatojoties uz Harmonizēto sistēmu (HS).
Kombinētajā nomenklatūrā ietilpst:
- Harmonizētās sistēmas nomenklatūra
- Kopienas apakšnodaļas šajā nomenklatūrā, turpmāk tekstā – “KN apakšpozīcijas”
- Ievada noteikumi, sadaļu vai nodaļu papildu piezīmes un zemsvītras piezīmes, kas attiecas uz KN apakšpozīcijām. Katrai KN apakšpozīcijai ir astoņciparu kods.
- Pirmie seši cipari ir kodi, kas attiecas uz harmonizētās sistēmas nomenklatūras pozīcijām un apakšpozīcijām.
- Septītais un astotais cipars apzīmē KN apakšpozīcijas.
HS klasifikācija ir vienota visām valstīm tikai ar pirmajiem 6 cipariem. Jebkura valsts var izvēlēties sīkāk iedalīt 6 ciparu klasifikāciju, lai precīzāk aprakstītu produktu.
Astoņus ciparus parasti uzskata par pilnībā kvalificētiem muitas vajadzībām, bet dažas valstis var pieprasīt arī 9, 10 vai citus ciparus, lai pilnībā aprakstītu konkrēto importēto preci. Tomēr viena un tā pati 8 ciparu klase var pārstāvēt dažādus ražojumus dažādās valstīs. Piemēram, 2001.90.30. ir “saldā kukurūza” ES-27 klasifikācijā un “pupiņas” ASV klasifikācijā.
Parasti tarifu nomenklatūras būtu jāsalīdzina tikai sešciparu līmenī. Tomēr, ja Harmonizētās sistēmas versijai ir novirzes, šim salīdzinājumam var būt arī ierobežojumi. Sākot no sešu ciparu līmeņa, ir iespējams saskaņot kodus, salīdzinot preču aprakstus turpmākajās apakšpozīcijās. Tomēr ir arī daži gadījumi, kad dažādās muitas jomās preces var klasificēt atšķirīgi.
Ir vairāki veidi, kā definēt jūsu produkta klasifikācijas kodu: (1) ja jūs jau esat importējis vai eksportējis vienu un to pašu produktu, muitas dokumentos (2) atradīsiet kodu, ja nē, jūs varat izmantot A2M portālu un pārlūkot produkta koku; importam tā ir ES nomenklatūra (KN), un eksportam tā ir trešās valsts harmonizētā sistēma (3), lai jūs varētu pieprasīt importētājvalsts muitas iestādei saistošo izziņu par tarifu.
ES Kombinētās nomenklatūras (KN) produktu apraksti ir pieejami visās 23 ES valodās. Harmonizētās sistēmas (HS) versijas ir pieejamas tikai angļu valodā.
Lai iegūtu saistošo izziņu par tarifu, jums jāvēršas tās ES valsts muitas iestādēs, kuru vēlaties eksportēt, lai izmantotu SIT pieteikuma veidlapu. BTI ir derīga visā ES neatkarīgi no tā, kura ES valsts to izdevusi. Visas valstu muitas dienestu izsniegtās SIT tiek glabātas Eiropas saistošo tarifu informācijas datubāzē.
Pirmkārt, iepazīstieties ar izcelsmes noteikumu kontrolsarakstu. Ja jums joprojām ir šaubas, jautājiet savas valsts muitas dienestam. Ja vēlaties būt pilnīgi droši, pieprasiet saistošu lēmumu par izziņu par izcelsmi (BOI) no attiecīgās ES valsts iestādes. Tiklīdz SII ir izdota, tās ir saistošas visu ES valstu muitas iestādēm. Ņemiet vērā, ka jums joprojām būs jāiesniedz izcelsmes apliecinājums.
Meklēšanas rezultātos sniegtā informācija par izcelsmes noteikumiem arī izskaidros, kā importētājiem jāizsaka importētā produkta izcelsme.
Jā, portālā Access2Markets ir iekļauta informācija par visu ES tirdzniecības nolīgumu un vienotās preferenču sistēmas – vispārējās preferenču sistēmas – izcelsmes noteikumiem.
Lai izgūtu jūsu produkta izcelsmes noteikumus, lūdzu, veiciet meklēšanu, izmantojot meklēšanas veidlapu “Mans tirdzniecības asistents”. Izcelsmes noteikumi tiks uzskaitīti meklēšanas rezultātos.
Jūs varat izvēlēties jums vislabvēlīgāko risinājumu. Rūpīgi pārbaudiet atsevišķos izcelsmes noteikumus, lai pārliecinātos, ka jūsu produkts ir atbilstīgs.