Apavu klasificēšana
Šī rokasgrāmata jums palīdzēs pareizi klasificēt apavus tarifa vajadzībām.
Apavi ir klasificēti Eiropas preču klasifikācijā (KN) saskaņā ar
- materiāls, no kura ir izgatavota augšējā un ārējā zole (tas var būt jebkurš materiāls, izņemot azbestu)
- tā veids un mērķis
- citas īpašības, piemēram, tas, vai kurpe sedz potīti, izmērs, papēža augstums un vai tā ir paredzēta vīriešiem vai sievietēm
Apavu definēšana
Augšējais
Virsa ir kurpes, zābaka, čības vai citas apavu daļas daļa, kas atrodas virs zoles. Virspusē nav iekļauta mēle vai polsterējums ap apkakli.
Ja virsa ir izgatavota no vairāk nekā viena materiāla, jums jāizlemj, kurš materiāls aizņem lielāko ārējo laukumu. Jums būtu jāignorē jebkādi piederumi un pastiprinātāji, piemēram,
- potītes plankumi
- ieķīlāšana
- ornamenti
- sprādzes, cilpiņas un tamlīdzīgi stiprinājumi
Ārējā zole
Ārējā zole ir kurpes, zābaka, čības vai citas apavu daļas daļa, kas lietošanas laikā saskaras ar zemi. Ārējai zolei nav atsevišķa piestiprināta papēža.
Lai noteiktu, no kādas ārējās zoles ir izgatavota, jums ir jāidentificē materiāls, kuram ir vislielākais virsmas laukums, kas saskaras ar zemi. Jums vajadzētu ignorēt jebkādus piederumus un papildinājumus, piemēram,
- Spikes
- stieņi
- naglas
- aizsargi un tamlīdzīgi stiprinājumi
Stiprinājumi ir tādas daļas kā ādas vai plastmasas plāksteri, kas ir piestiprināti virsas ārpusei, lai piešķirtu tai papildu stiprību. Tās var būt vai nebūt piestiprinātas pie zoles. Lai to uzskatītu par stiegrojumu, piestiprinātajai detaļai ir jāpārsedz materiāls, kas ir piemērots izmantošanai par virsu, nevis tikai oderes materiālu. Ja piestiprināta detaļa nosedz tikai nelielu oderējuma daļu, to uzskata par virsas daļu, nevis par stiegrojumu.
Lai varētu būt droši, ka apavus klasificē pareizi, var būt nepieciešams griezt ārējo materiālu, lai redzētu, kas ir zem tā, un uzzinātu, kuras daļas ir stiprinājumi un kuras daļas veido īsto virsu.
Citas noderīgas definīcijas
Klasificējot apavus, ir lietderīgi zināt, ko sauc par citām zābaku vai kurpju daļām. Turpmāk ir uzskaitīti daži piemēri.
- Apkakle — zona, kas veido zābaka vai kurpes virsas malu
- Cilpa — stiprinājums ap mežģīņu cauruma malu, visbiežāk izgatavots no metāla vai plastmasas
- Acu palikšana — kurpes vai zābaka laukums, uz kura atrodas cilpas
- Lapsa — plāna, bieži no gumijas izgatavota lente, kas piestiprināta ap dažu kurpju un zābaku malu
- Papēžu skaitītājs — materiāla gabals, kas piestiprināts zābaka vai kurpes virsas papēža ārpusē, lai to stingrinātu
- Cilne papēdis — materiāla plāksteris, kas piestiprināts zābaka vai kurpes augšējās daļas ārpusei zem kakla
- Purngals — ielāpe no materiāla, ko izmanto augšējās daļas purngala ārpuses nostiprināšanai
- Mēle — virsējā materiāla plāksne, kas piestiprināta pie priekšas un nosedz lietotāja pakāpienu – mēle parasti ir starp un zem abām acu paliekām.
- Vamp — augšējā daļa aiz purngala – vampā var būt purngals, ja kurpei vai zābakam nav purngala
Apavu veidi
Klasificējot apavus, ir svarīgi noteikt, kāds ir apavu veids un kāds tam varētu būt konkrēts mērķis.
Klasificēšanai virsa ir kurpes daļa, kas nosedz pēdas malas un augšpusi.
Daži no izplatītākajiem apavu veidiem, kas minēti 64. nodaļā, ir uzskaitīti turpmāk.
- Clogs — parasti virsas izgatavo vienā gabalā un pie zolēm piestiprina kniedes. Dažreiz žurnālus izgatavo vienā gabalā, un tiem nav vai nav vajadzīga atsevišķa, uzklāta ārējā zole, un tādā gadījumā tos klasificē pēc materiāla, no kura tie izgatavoti un nav ietverti šajā nodaļā.
- Tās sauc arī par pludmales kurpēm, un tām ir pītas šķiedras zoles, kas nav biezākas par 2,5 centimetriem. Viņiem nav papēžu.
- Tās sauc arī par siksnām. Siksnas vai siksnas nostiprina ar aizbāžņiem, kas ieslēdzas zoles atverēs.
- Pārgājienu vai pastaigu zābaki — ņemiet vērā, ka tie nav klasificēti kā sporta apavi
- Indijas sandales — tām ir ādas ārējās zoles un ādas virsa. Augšējo daļu veido siksnas, kas šķērso pakāpienu un iet apkārt lielajam purngalam.
- Mokazīni (Amerikas Indijas tipa) – tie izmanto vienu materiālu – tradicionāli mīkstu ādu –, lai veidotu gan zoli, gan virsu (vai virsas daļu). Tāpēc ir grūti noteikt, kur sākas ārējās zoles apdare un virsa.
- Neoprēna apavi — tos parasti izmanto niršanā un ūdens sportā. Ja neoprēna virsa abās pusēs ir pārklāta vai laminēta ar tekstilmateriālu, to klasificē kā izgatavotu no tekstilmateriāla. Ja virsai nav tekstilmateriāla pārklājuma vai tā ir pārklāta tikai vienā pusē, tad to klasificē kā izgatavotu no gumijas.
- Aizsargapavi – apavi, kuros purngali ir izgatavoti no metāla
- Sandales — augšējās daļas priekšējā daļa (priekšējais lukturis) sastāv no sloksnēm vai materiāla, no kura viens vai vairāki gabali ir izgriezti
- Kurpes — šis termins attiecas uz apaviem, tostarp instruktoriem, kas nav aprakstīti citur šajā rokasgrāmatā
- Čības — pie tām pieder mūļi, kā arī citi iekštelpu apavi, piemēram, baleta čības un lodīšu deju kurpes. Ja ārējā zole ir izgatavota no plastmasas vai gumijas (aptuveni 1 cm bieza) un tad pārklāta ar ļoti plānu, nebūtisku tekstilmateriāla slāni, čības klasificē kā tādas, kurām ir “plastmasas/gumijas” ārējās zoles. Dažos gadījumos visa vai daļa plastmasas vai gumijas ārējās zoles ir pārklāta ar biezāku, izturīgāku tekstilmateriālu, kas ir punktēts ar polivinilhlorīdu (PVC). Tas ir nepieciešams, lai novērstu valkātāja slīdēšanu. Šīs čības klasificē pēc materiāla, kas visvairāk saskaras ar zemi. Ja čības satur plastmasas vai gumijas zoli, kas pārklāta ar tekstilmateriāla pārklājumu, čības var klasificēt pozīcijā 6405 tikai tad, ja ir pierādīts, ka tekstilmateriāls ir izturīgs.
Parastie materiāli, ko izmanto apavu ražošanā
Šajā nodaļā ietvertie izstrādājumi var būt izgatavoti no jebkura materiāla, izņemot azbestu, kas klasificēts pozīcijā 6812. Apavos parasti izmantoto materiālu piemēri ir šādi:
- gumijas;
- plastmasas
- āda, mākslīgā āda un kažokādas
- tekstilpreces, ieskaitot filcu un neaustas drānas
- pinamie materiāli
- koksne
- Korka
Pie gumijas un plastmasas pieder audumi un citi tekstilmateriāli ar redzamu ārējo slāni vienam no šiem materiāliem.
Plastmasas plēve
Tas ir jebkurš plakans materiāls, kas izgatavots no plastmasas un ietilpst 39. nodaļā. Tā forma var būt līmēšana, šūšana, metināšana vai kausēšana (vakuuma veidošana).
Porainas plastmasas plēves
Tas ir plastmasas veids ar daudzām šūnām visā materiālā. Šūnas var būt atvērtas, aizvērtas vai sajauktas. To parasti izmanto tādu apavu ražošanā, kas klasificēti pozīcijā 6402. To bieži izmanto kā ādas aizstājēju un apraksta kā “imitētu ādu”, “sintētisko ādu”, “PU (poliuretāna) ādu”, “vinila ādu” vai “PVC (polivinilhlorīda) ādu”.
Tekstilmateriāli
Tas ir jebkurš plakans materiāls, kas izgatavots no austām vai adītām tekstilšķiedrām. Tekstilšķiedras ietver plastmasas sloksnes, kuru platums ir mazāks par 5 milimetriem.
Mākslīgie salmi un citi pinamie materiāli
Šos materiālus klasificē kā tekstilizstrādājumus, ja tie ir izgatavoti no:
- materiāli, kas klasificēti pozīcijā 5308 – dzija no citām augu tekstilšķiedrām, papīra dzija
- materiāli, kas klasificēti pozīcijā 5404 – sintētiskie monopavedieni ar lineāro blīvumu 67 deciteksi vai lielāku un šķērsgriezumu jebkurā vietā ne lielāku par 1 milimetriem, lentes un tamlīdzīgi izstrādājumi (piemēram, mākslīgie salmi) no sintētiskiem tekstilmateriāliem ar platumu ne lielāku par 5 milimetriem
Apavus, kas izgatavoti no materiāliem, kurus parasti klasificē pozīcijā 5404, klasificē pozīcijā 6404. Bet, ja šķiedru vai slokšņu platums pārsniedz 1 milimetrus (attiecībā uz sintētiskiem monopavedieniem) vai 5 milimetrus (attiecībā uz sloksnēm un tamlīdzīgiem izstrādājumiem), tad materiālu uzskata par “citu materiālu” un apavus klasificē pozīcijā 6405.
Neoprēns ir porains kaučuks ar daudzām šūnām visā materiālā. Šūnas var būt atvērtas, aizvērtas vai sajauktas. Tas vismaz vienā pusē parasti ir pārklāts ar trikotāžas audumu. Ūdens sporta apavus bieži izgatavo no neoprēna.
Āda, mākslīgā āda un lakāda
Āda ir dzīvnieku, piemēram,
- govis un citas liellopu sugas
- kazas un kazlēni
- aitas un jēri – bez vilnas
- cūku
- rāpuļi, piemēram, čūskas un krokodili
Dzīvnieki, ko izmanto ādai, nedrīkst būt iekļauti apdraudēto sugu sarakstā. Lai uzzinātu, apmeklējiet CITES tīmekļa vietni.
Laka ir āda, kas pārklāta ar laku, laku vai iepriekš veidotu plastmasas loksni. Tam ir spīdīga, spoguļveidīga virsma. Izmantotā laka vai laka var būt pigmentēta vai nepigmentēta, un tās pamatā var būt
- parasti izmanto augu eļļu, kas žāvē un sacietē – linsēklu eļļu
- celulozes atvasinājumi, piemēram, nitroceluloze
- sintētiskie produkti (tostarp termoplastika) – parasti izmanto poliuretāna plastmasu
Ja ādas pārklāšanai izmanto iepriekš sagatavotu plastmasas loksni, tā parasti ir izgatavota no poliuretāna vai polivinilhlorīda (PVC).
Lakādas virsma ne vienmēr ir gluda. Tas var būt reljefs – iespējams, lai atdarinātu krokodila ādu – vai mākslīgi drupināts, krokots vai graudains. Bet tam joprojām jābūt spīdīgam, spoguļveidīgam.
Lai pārklājumu varētu klasificēt kā lakādu, tā biezums nedrīkst pārsniegt 0,15 milimetrus.
Šajā materiālu grupā ietilpst arī āda, kas pārklāta ar pigmentētu krāsu vai laku, lai iegūtu metāla apvalku. Šīs krāsas un lakas sastāv no tādiem pigmentiem kā vizla, silīcija dioksīds un līdzīgām pārslām saistvielās, piemēram, augu eļļā, kas žāvē un sacietē, vai plastmasā. Šādi apstrādāta āda ir pazīstama kā “metalizētas ādas imitācija”.
Lakāda ir āda, kas pārklāta ar iepriekš veidotas plastmasas loksni, kura ir biezāka par 0,15 milimetriem, bet mazāka par pusi no gatavā materiāla kopējā biezuma. Tai ir tāda pati spoguļveida apdare kā lakādai, un to dažkārt dēvē par “patentētu pārklātu ādu”.
Šajā materiālu grupā ietilpst arī āda, kas pārklāta ar metāla pulveri vai lapām, piemēram, sudrabu, zeltu vai alumīniju.
Ja āda ir pārklāta ar iepriekš sagatavotas plastmasas plāksni, kas ir biezāka par 0,15 milimetriem, bet vairāk nekā pusi no gatavā materiāla kopējā biezuma, tad uz to attiecas 39. nodaļa.
Apavu daļas un piederumi
Apavu daļas klasificē pozīcijā 6406. Tos var izgatavot no jebkura materiāla, izņemot azbestu, kas klasificēts 68. nodaļā pozīcijā 6812.
Apavu daļas, kas klasificētas pozīcijā 6406 ietver:
- Virsas daļas, piemēram, purngali un vampiņas, kas nav piestiprinātas pie ārējās zoles. Tos var sašūt, pielīmēt vai citādi piestiprināt pie iekšējās vai vidējās zoles vai bezzoles.
- Ādas gabali, kas sagriezti aptuveni virsas formā
- Cietinātāji — tie ir cieta materiāla gabali, piemēram, plastmasa, ko ievieto kurpē vai zābakā starp papēdi vai purngalu un tā stiegrojumu vai oderi. Tās ir paredzētas, lai piešķirtu šīm zonām lielāku stiprību un stingrību.
- Iekšējās un vidējās zoles un ārējās zoles bez citām apavu daļām. Ja ārējai zolei ir piestiprināta cita apavu daļa, to uzskata par veselu apavu vienību un klasificē pēc materiāla, no kura izgatavota ārējā zole un apavu daļa.
- arha balsti un starpzoles
- Papēži — tie var būt jebkāda veida un izgatavoti no jebkura materiāla. Tās var būt konstruētas tā, lai tās pielīmētu, naglotu vai uzskrūvētu. Ir iekļautas arī papēža daļas, piemēram, augšējie gabali.
- Tapas, tapas un tamlīdzīgi izstrādājumi sporta apaviem
Divus vai vairākus apavus, kas samontēti kopā, klasificē arī pozīcijā 6406, ja vien tie būtībā neveido gatavu apavu vienību. Tas attiecas uz to, vai tie ir piestiprināti pie iekšējās zoles.
Piederumus, ko var valkāt apavu iekšienē, klasificē arī pozīcijā 6406 kā apavu daļas. Tajās ietilpst
- noņemamas starpzoles
- šļūteņu aizsargi
- noņemami iekšējie papēža spilveni
Tādi priekšmeti kā cilpas, rāvējslēdzēji, spiedpogas un sprādzes nav klasificēti kā apavu daļas, pat ja tos izmantos apavu ražošanā. Tie ir klasificēti citur to attiecīgajās pozīcijās, piemēram, rāvējslēdzēji ir klasificēti 96. nodaļā pozīcijā 9607.