Plastmasas klasificēšana

Šī rokasgrāmata jums palīdzēs izprast plastmasas preču klasifikāciju, lai noteiktu piemērojamās muitas nodokļa likmes un ar tarifiem nesaistītus pasākumus, kas piemērojami jūsu precēm.

Turklāt šajā rokasgrāmatā sniegts pārskats par pamatķīmiju, kas saistīta ar polimēriem, vienkāršs kopsavilkums par ražošanas procesiem un praktiski padomi konkrētu gatavo vai pārstrādāto preču klasificēšanai.

 

Ja importējat polimērus pirmformās, ir būtiski zināt ķīmisko sastāvu un to, kāds ir dominējošais monomērs polimērā.

Attiecībā uz apstrādātiem un gataviem izstrādājumiem ir lietderīgi zināt informāciju par izmantotā polimēra sastāvu un ražošanas procesu. Atcerieties, ka, ja preces pamatīpašība ir tās ražošana no plastmasas, piemēram, plastmasas pudeles vai plastmasas šļūtenes, to klasificēs tarifa 39. nodaļā. Tomēr, ja šī prece ir minēta citur tarifā, piemēram, rotaļlieta, kas izgatavota no plastmasas, tā jāklasificē attiecīgajā pozīcijā.

Polimēri pirmformās

“Primāro formu” definīcija ir

  • šķidrumi un pastas, ieskaitot dispersijas (t. i., emulsijas un suspensijas) un šķīdumi
  • bloki vai neregulāras formas, gabali, pulveri (ieskaitot liešanas pulverus), granulas, pārslas un tamlīdzīgas beramas formas

Polimēri ir lielas molekulas, kas izgatavotas no monomēriem, un to sastāvdaļas sauc par monomērām vienībām. Monomērs ir molekula vai savienojums, kas parasti satur oglekli un ko var pārvērst polimēros, sintētiskos sveķus vai elastomērus kombinācijā ar pašu vielu vai citām līdzīgām molekulām vai savienojumiem.

Ir daudz dažādu polimēru, kam ir atšķirīgas īpašības un īpašības un ko izmanto dažādiem mērķiem. Piemēram, polivinilhlorīdu (PVC) parasti izmanto būvniecībā izmantošanai divkāršā stiklojuma rāmjos. Polipropilēnu un polietilēntereftalātu (PET) parasti izmanto pudeļu ražošanā.

Lai pareizi klasificētu polimērus pirmformās, jums ir jāidentificē dominējošais monomērs.

  • etilēna polimēri (3901. galvene)
  • propilēna polimēri (pozīcija 3902)
  • stirola polimēri (pozīcija 3903)
  • vinilhlorīda vai citu halogenēto olefīnu polimēri (pozīcija 3904)
  • vinilacetāta vai citu vinila esteru polimēri un citi vinila polimēri (pozīcija 3905)
  • akrila polimēri (pozīcija 3906)
  • poliacetāli, citi poliēteri un epoksīdsveķi, polikarbonāti, alkīdsveķi, polialilesteri un citi poliesteri (pozīcija 3907)
  • poliamīdi (pozīcija 3908)
  • aminoresīni, fenolsveķi un poliuretāni (pozīcija 3909)
  • silikoni (pozīcija 3910)
  • naftas sveķi, kumarona-indēna sveķi, politerpēni, polisulfīdi, polisulfoni (pozīcija 3911)

Kopolimērus ražo, vienlaikus polimerizējot divus vai vairākus atšķirīgus monomērus. Tās satur vairāk nekā vienu tipu vai atkārto monomēru vienību. Piemēram, polipolimēru (etilēna kovinilhlorīdu) iegūst, polimerizējot etilēnu un vinilhlorīdu.

Tarifa klasifikācijā termins “kopolimērs” attiecas uz visiem polimēriem, kuros neviens atsevišķs monomērs pēc svara neveido 95 % vai vairāk no kopējā polimēra satura.

Tomēr tos ražo, kopolimērus, tostarp kopolikondensātus, kopolipievienošanas produktus, blokkopolimērus un piepotētus kopolimērus, klasificē pozīcijā, kas attiecas uz dominējošo komonomēru. Ja nedominē komonomērs, jums jāklasificē preces pozīcijas kodā ar lielāko kārtas numuru, kas attiecas uz katru komonomēru.

Ķīmiski pārveidotus polimērus, kuros tikai piedēkļi galvenajai polimēru ķēdei ir mainīti ķīmiskā reakcijā, klasificē pozīcijā, kas paredzēta nemodificētam polimēram.

Pārstrādāti vai gatavi produkti

Klasificējot apstrādātus vai gatavus plastmasas izstrādājumus, ir lietderīgi par tiem uzzināt pēc iespējas vairāk, tostarp

  • preču funkcija vai loma
  • polimērs, no kura tie ir izgatavoti
  • izgatavošanas metode

Preču funkcijai vai lomai ir būtiska nozīme to pareizā klasificēšanā. Var arī prasīt, lai preces tiktu pareizi klasificētas pēc sastāva un ražošanas metodes, lai gan tas ne vienmēr tā ir. Tomēr ļoti laba doma ir iegūt visu šo informāciju, jo tā jums paātrinās klasificēšanas procesu.

Ražošanas paņēmieni

Polimērus pirmformās pārstrādā, izmantojot trīs dažādus procesus, lai izveidotu gatavos produktus

  • Injekcijas veidni izmanto, lai veidotu plastmasu dobās formās, piemēram, pudeles un trauki, rotaļlietas vai degvielas tvertnes.
  • Kompresijas formēšanu izmanto, lai veidotu īpašas formas, izmantojot veidni, piemēram, pogas un rokturus mērepānus, gludekļus vai plītis vai elektriskos piederumus, piemēram, kontaktdakšas, kontaktligzdas un spuldžu piederumus.
  • Ekstrūzija rada formas, ar metāla formēšanas presformu piespiežot materiālu, piemēram, plēvi, loksnes, stieņus, profilus, caurules vai caurulītes

Īpaši gatavo vai pārstrādāto preču veidi

Ja atkritumi, atgriezumi un lūžņi (pozīcijas kods 3915) ir pārveidoti pirmformā, tie jāklasificē kā atkritumi, atgriezumi un lūžņi, izmantojot attiecīgo pozīcijas kodu no 3901 līdz 3914.

Klasificējot caurules, caurulītes un šļūtenes (pozīcijas kods 3917), jāņem vērā, ka definīcija attiecas uz visiem dobajiem izstrādājumiem – pusfabrikātiem vai gataviem –, ko izmanto gāzu vai šķidrumu pārvietošanai, piemēram, rievotām dārza šļūtenēm, perforētām caurulēm vai lāpāmām caurulēm. Tomēr, ja preču iekšējais šķērsgriezums nav apaļš, ovāls, taisnstūris vai kāds cits regulārs daudzstūris, tās būtu jāklasificē kā profili.

Lai klasificētu no plastmasas izgatavotus sienu vai griestu segumus (pozīcijas kods 3918), tiem jābūt platākiem par 54 centimetriem, un tajos jābūt plastmasai, kas pastāvīgi piestiprināta uz pamatnes, izņemot papīru. Plastmasas slānis jāapdara vai nu ar reljefu, krāsojumu, zīmējumu vai graudainību. Tas ir tāpēc, lai tos atšķirtu no dažiem tapetēm.

Plastmasas būvniecībā ir iekļauti ļoti specifiski izstrādājumi (pozīcijas kods 3925).

Šis pozīcijas kods īpaši attiecas uz:

  • rezervuāri, cisternas (ieskaitot septiskās cisternas), cisternas un tamlīdzīgas tilpnes ar vairāk nekā 300 l ietilpību
  • konstrukcijas elementi, ko izmanto grīdās, sienās vai starpsienās un griestos vai jumtos
  • notekcaurules un notekcaurules
  • durvis, logi un to rāmji, durvju sliekšņi
  • Balkoni, balustrādes, žogi, vārti un tamlīdzīgas barjeras
  • slēģi, žalūzijas (ieskaitot žalūzijas) un tamlīdzīgi izstrādājumi, to daļas un piederumi
  • lielizmēra plaukti montāžai un pastāvīgai uzstādīšanai, piemēram, veikalos, darbnīcās un noliktavās
  • dekoratīvi arhitektūras elementi, piemēram, gofrētais slāņpapīrs, kupolas un dovecotes
  • piederumi un stiprinājumi, kas paredzēti pastāvīgai uzstādīšanai durvīs, logos, kāpnēs, sienās vai citās ēku daļās vai uz tām, piemēram, rokturi, rokturi, āķi, balsteņi, dvieļu sliedes, pārmiju plāksnes un citas aizsargplāksnes

Dažos gadījumos plastmasas izstrādājumiem var pievienot tekstilizstrādājumus, lai nodrošinātu pastiprinājumu. Ja plastmasa ir poraina un no vienas puses pārklāta tikai ar tekstilaudumu, tā jāklasificē ar attiecīgo pozīcijas kodu 39. nodaļā. Ja plastmasa ir pārklāta ar abām pusēm, preces jāklasificē kā tekstilizstrādājumi, izmantojot attiecīgās pozīcijas kodu 59. nodaļā.

Parastie saīsinājumi attiecībā uz plastmasu un polimēriem

Saīsinājums

Postenis

ABS

Akrilnitrilbutadiēnstirols

BDS

Butadiēna-stirola bloka kopolimērs

CA

Celulozes acetāts

CB

Celulozes butirāts

CE

Celuloze/celuloze

EVA

Etilēna-vinila acetāts

VISPĀRĪGA LIETOJUMA POLISTIROLS

Universāls polistirols

GRUPA

Ar stiklu stiegrots poliesteris

AUGSTA BLĪVUMA POLIETILĒNS

Augsta blīvuma polietilēns

TRIECIENIZTURĪGAIS POLISTIROLS

Spēcīgas ietekmes polistirols (rūdīts polistirols)

ZEMA BLĪVUMA POLIETILĒNS

Zema blīvuma polietilēns

LINEĀRAIS ZEMA BLĪVUMA POLIETILĒNS

Lineārs zema blīvuma polietilēns

FM

Melamīna formaldehīds

OPP

Orientēts polipropilēns

MA

Poliamīds (neilons)

PP 6

Neilons 6

MA 6 6

Neilons 6 6

MA 4 6

Neilons 4 6

MA 6 10

Neilons 6 10

PP 11

Neilons 11

PP 12

Neilons 12

PBT

Polibutilēntereftalāts

PC

Polikarbonāts

PE

Polietilēns

MĀJDZĪVNIEKS

Polietilēntereftalāts

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites