Plastide klassifitseerimine

Käesolev juhend aitab teil mõista plastesemete klassifikatsiooni, et määrata kindlaks teie toodete suhtes kohaldatavad tollimaksumäärad ja mittetariifsed meetmed.

Lisaks antakse käesolevas juhendis ülevaade polümeeridega seotud põhikeemiast, tootmisprotsesside lihtsast kokkuvõttest ja praktilistest nõuannetest konkreetsete valmis- või töödeldud toodete klassifitseerimise kohta.

 

Kui impordite polümeere algkujul, on oluline teada polümeeri keemilist koostist ja seda, milline on peamine monomeer polümeeris.

Töödeldud ja valmistoodetepuhul on kasulik teada kasutatud polümeeri koostise ja tootmisprotsessi üksikasju. Pidage meeles, et kui kauba iseloomulik omadus on selle valmistamine plastist, näiteks plastpudelist või plastvoolikust, klassifitseeritakse see tariifigruppi 39. Kui toodet on siiski nimetatud mujal tariifistikus, näiteks plastist mänguasjas, tuleb see klassifitseerida vastavasse rubriiki.

Polümeerid algkujul

Mõiste „algkujud“ on määratletud järgmiselt:

  • vedelikud ja pastad, sealhulgas dispersioonid (st emulsioonid ja suspensioonid) ja lahused
  • plokid või ebakorrapärase kujuga tükid, pulbrid (sh vormipulbrid), graanulid, helbed jms puistevormid

Polümeerid on suured monomeeridest valmistatud molekulid ja nende koostisosi nimetatakse monomeerseteks ühikuteks. Monomeer on tavaliselt süsinikku sisaldav molekul või ühend, mida on koos enda või muude sarnaste molekulide või ühenditega võimalik muundada polümeerideks, sünteetilisteks vaikudeks või elastomeerideks.

On palju erinevaid polümeere, millel on erinevad omadused ja omadused ning mida kasutatakse erinevatel eesmärkidel. Näiteks kasutatakse ehitustööstuses tavaliselt polüvinüülkloriidi (PVC) kahekordsetes klaasraamides. Polüpropüleeni ja polüetüleentereftalaati (PET) kasutatakse tavaliselt pudelite valmistamisel.

Et oma polümeerid algkujul õigesti klassifitseerida, peate kindlaks tegema domineeriva monomeeri.

  • etüleeni polümeerid (peamine 3901)
  • propüleeni polümeerid (rubriik 3902)
  • stüreeni polümeerid (rubriik 3903)
  • vinüülkloriidi või muude halogeenitud olefiinide polümeerid (rubriik 3904)
  • vinüülatsetaadi või muude vinüülestrite polümeerid ja muud vinüülpolümeerid (rubriik 3905)
  • akrüülpolümeerid (rubriik 3906)
  • polüatsetaalid, muud polüeetrid ja epoksüvaigud, polükarbonaadid, alküüdvaigud, polüallüülestrid ja muud polüestrid (rubriik 3907)
  • polüamiidid (rubriik 3908)
  • aminovaigud, fenoolvaigud ja polüuretaanid (rubriik 3909)
  • silikoonid (rubriik 3910)
  • naftavaigud, kumarooniindeenvaigud, polüterpeenid, polüsulfiidid, polüsulfoonid (rubriik 3911)

Kopolümeere toodetakse kahe või enama erineva monomeeri samaaegse polümerisatsiooni teel. Need sisaldavad rohkem kui üht tüüpi monomeerset ühikut või korduvat monomeerset ühikut. Näiteks kopolümeer polü(etüleenkovinüülkloriid) tekib etüleeni ja vinüülkloriidi polümerisatsioonil.

Tariifsel klassifitseerimisel hõlmab termin „kopolümeer“ kõiki polümeere, milles ükski monomeer ei moodusta 95 % või rohkem kogu polümeeri massist.

Need on siiski toodetud, kopolümeerid, sealhulgas kopolümeerid, kopolükondensaadid, kopolümeertooted, plokikopolümeerid ja pookekopolümeerid, klassifitseeritakse domineerivat komonomeeri hõlmava rubriigikoodi alla. Kui ükski komonomeer ei ole ülekaalus, peaksite klassifitseerima kaubad rubriigikoodi alla, mis on iga komonomeeri puhul numbrilises järjestuses viimane.

Keemiliselt modifitseeritud polümeerid, mille puhul on keemilise reaktsiooniga muudetud ainult peamise polümeeriahela jäljendeid, klassifitseeritakse modifitseerimata polümeeri rubriigikoodi alla.

Töödeldud või valmistooted

Töödeldud või viimistletud plasttoodete klassifitseerimisel on abiks võimalikult palju teavet nende kohta, sealhulgas

  • kauba funktsioon või roll
  • polümeer, mis on valmistatud
  • tootmismeetod:

Kauba õigeks klassifitseerimiseks on oluline kauba funktsioon või roll. Kauba õigeks klassifitseerimiseks võib olla nõutav ka koostis ja valmistamismeetod, kuigi see ei ole alati nii. Siiski on väga hea mõte saada kogu see teave kätte, sest see kiirendab teie jaoks klassifitseerimisprotsessi.

Tootmistehnikad

Algkujul polümeeride töötlemisel kasutatakse lõpptoodete valmistamiseks kolme eri protsessi.

  • Plastistõõnesvormide (nt pudelid ja mahutid, mänguasjad või bensiinipaagid) valmistamiseks kasutatakse injektsioonivormi.
  • Survevalu kasutatakse konkreetse kuju kujundamiseks vormi abil – näiteks nupud ja käepidemed salvrätikutele, triikimis- või keeduplaatidele või elektriseadmetele, nagu pistikud, pistikupesad ja lambiliitmikud
  • Ekstrusioon tekitab kuju, sundides materjali läbi metallstantsi – näiteks kile, lehed, latid, profiilvormid, torud

Valmis- või töödeldud kauba eriliigid

Kui jäätmed, lõikmed ja jäägid (rubriikkood 3915) on muudetud algkujuks, tuleks need sellisena klassifitseerida, kasutades asjakohast rubriigikoodi ajavahemikus 3901-3914.

Torude ja voolikute (rubriik 3917) klassifitseerimisel tuleb meeles pidada, et määratlus hõlmab kõiki pool- või valmisõõnestooteid, mida kasutatakse gaaside või vedelike teisaldamiseks, näiteks aiavoolikud, perforeeritud torud või lametorud. Kui aga kauba sisemine ristlõige ei ole ümar, ovaalne, ristkülikukujuline või mis tahes muu korrapärane hulknurk, tuleks see klassifitseerida profiilikujulisteks kaupadeks.

Plastist seina- või laekatete (rubriik 3918) klassifitseerimiseks peavad need olema suuremad kui 54 sentimeetrit ja koosnema plastist, mis on püsivalt kinnitatud muule alusele kui paber. Plastkiht peab olema kaunistatud kas reljeeftrüki, värvimise, trükkimise või lihvimise teel. Selle eesmärk on eristada neid mõnedest tapeedidest.

Plastist ehitusdetailidega (rubriik 3925) on hõlmatud väga spetsiifilised tooted.

Selle rubriigi kood hõlmab konkreetselt järgmist:

  • reservuaarid, paagid (k.a septikud), vaadid jms mahutid mahutavusega üle 300 liitri
  • põrandates, seintes või vaheseintes, lagedes või katustes kasutatavad konstruktsioonielemendid
  • rennid ja rennide liitmikud
  • uksed, aknad, nende raamid ja lävepakud
  • Rõdud, balustraadid, tarad, väravad jms tõkked
  • aknaluugid, rulood (sh ribakardinad) jms tooted, nende osad ja tarvikud
  • suured riiulid monteerimiseks ja alaliseks paigaldamiseks, näiteks kauplustesse, töökodadesse ja ladudesse
  • dekoratiivsed arhitektuursed omadused, näiteks lainekihipaberid, cupolad ja dovecotes
  • uste, akende, treppide, seinte või muude hooneosade sisse või peale püsivalt paigaldamiseks ette nähtud liitmikud ja kinnitusdetailid, näiteks nupud, käepidemed, konksud, kronsteinid, käterätikud, lülitiplaadid jm kaitseplaadid

Mõnel juhul võib plasttoodetele tugevdamiseks lisada tekstiile. Kui plast on vahtplast, mis on kaetud ainult tekstiilriidega ühel küljel, peate selle klassifitseerima grupi 39 asjakohase rubriigikoodi alla. Kui plast on mõlemalt poolt kaetud, tuleks tooted klassifitseerida tekstiilina, kasutades grupi 59 asjakohast rubriigikoodi.

Plastide ja polümeeride ühised lühendid

Lühend

Kirje

ABS

Akrüülnitriil-butadieenstüreen

BDS

Butadieeni ja stüreeni plokk-kopolümeer

LEPINGULISED TÖÖTAJAD

Tselluloosatsetaat

CB

Tselluloosbutüraat

CE

Tselluloos/tselluloos

EVA

Etüleen-vinüülatsetaat

GPPS

Üldotstarbeline polüstüreen

GRP

Klaasiga tugevdatud polüester

KÕRGTIHEDUSPOLÜETÜLEEN (HDPE)

Suure tihedusega polüetüleen

HIPS

Suure löögiteguriga polüstüreen (karastatud polüstüreen)

LDPE

Madala tihedusega polüetüleen

LLDPE

Lineaarne väikese tihedusega polüetüleen

MF

Melamiinformaldehüüd

OPP

Orienteeritud polüpropüleen

MAKSETE ASSIGNEERINGUD

Polüamiid (nüüloon)

PT 6

Nailon 6

ME 6 6

Nailon 6 6

ME 4 6

Nailon 4 6

ME 6 10

Nailon 6 10

PT 11

Nailon 11

PT 12

Nailon 12

PBT

Polübutüleentereftalaat

PC

Polükarbonaat

PE

Polüetüleen

BENSIIN

Polüetüleentereftalaat

Jagage seda lehte: