Korduma kippuvad küsimused
Küsimuste otsimiseks korduma kippuvate küsimuste jaotisest võite kasutada otsingufunktsiooni või sirvida mõistete loetelu
Veebisait Access2Markets on interaktiivne tasuta veebipõhine teenus, mille kaudu ELi ettevõtjad saavad teavet a) ELi turu imporditingimuste kohta, b) eksporditingimuste kohta rohkem kui 130 ELi mittekuuluvas riigis ning c) ELi-sisese kaubanduse kohta.
Portaalist Access2Markets leiate teavet tariifide ja riigisiseste maksude kohta, mida peate maksma oma toote eest importivas riigis, olgu see siis ELi või kolmandatesse riikidesse. Samuti leiate teavet paljude muude oluliste rahvusvahelise kaubanduse valdkondade kohta, mis võivad teile olulised olla, näiteks teave asjakohaste päritolureeglite kohta, kaubanduslepingud, mis ELil on kolmandate riikidega, viide dumpinguvastastele tollimaksudele, mis võivad olla ajutiselt kehtestatud, tolli- ja impordiprotseduurid, formaalsused ja nõuded, sealhulgas vajalike vormide näidised, peamised kaubandustõkked jne.
Ettevõtjatele, kes ei ole rahvusvahelise kaubandusega tuttavad, pakub portaal Access2Markets ka üksikasjalikumaid juhiseid, näiteks üksikasjalikke sammsammulisi juhiseid kaupade ja teenustega kauplemiseks, selgitusi peamiste kaubanduskontseptsioonide kohta, kasulikku kontaktteavet ettevõtetele, ettevõtete edulugusid ja viimaseid uudiseid kaubandusega seotud küsimuste kohta.
ELi importimisel hõlmab portaal Access2Markets kõiki ELi mittekuuluvaid riike. ELi ekspordi kohta annab portaal andmeid rohkem kui 120 ELi-välise turu kohta, mis moodustavad 90 % ELi kaupade ekspordi väärtusest.
Impordi puhul on kõik riigid juba kättesaadavad riikide menüüs. Access2Marketsiga hõlmatud ekspordisihtkohad sõltuvad turu tähtsusest. Otsused tehakse iga juhtumi puhul eraldi.
Kui eksporditakse ELi-välisele turule, mida see andmebaas ei hõlma, soovitame võtta ühendust riigi tolliasutusega.
Andmebaasist saadud aruanded ei ole ametlikud dokumendid. Hoolikas on olnud andmebaasis sisalduva teabe täpsuse tagamine, kuid Euroopa Komisjon ega andmete esitajad ei vastuta tahtmatute vigade või tegematajätmiste eest. Vaadake ja vaadake andmeid, millega Te nõustute.
Portaal Access2Markets on koostatud inglise keeles ja selle jutustavas osas (kõik staatilised veebilehed) pakutakse masintõlget kõikidesse ELi keeltesse. Dünaamilises osas, st kui otsite tootepõhist teavet, on see kättesaadav inglise keeles.
Võite esitada turulepääsu käsitleva kaebuse siin.
Kui ei ole sätestatud teisiti, viitab tariif netokaalule, mis on kauba enda mass ilma pakendite või konteineriteta.
Kasuta Minu kaubandusassistenti Access2Markets. Täitke „Päritoluriik“, „riik kuni“ ja tootekood ning käivitage oma otsing. Tulemused näitavad teavet kohaldatavate tollimaksude kohta.
Ei. EL on tolliliit, seega maksate tollimakse ainult üks kord, kui teie toode siseneb esimest korda ELi tolliterritooriumile.
Ei, portaal Access2Markets toodab konkreetse toote ja konkreetse turu tollimaksumäärasid.
Aktsiisi kohaldatakse riiklikul tasandil ja see tuleb tasuda tarbimisse lubamisel. Kui toode imporditakse ELi liikmesriiki, kuid transporditakse teise ELi riiki ja tarnitakse sinna, tuleb aktsiis tasuda selles ELi riigis, kus tooteid lõpuks tarbitakse või kasutatakse.
Käibemaks tasutakse riigis, kus toodet müüakse. Imporditollimaksud makstakse aga siis, kui tooted sisenevad ELi tolliterritooriumile. Näiteks kui toode saabub esimest korda Madalmaadesse enne lõppsihtkohta jõudmist Prantsusmaal, makstakse imporditollimaks Madalmaades, kuid käibemaks tuleb tasuda Prantsusmaal.
ELi kombineeritud nomenklatuuri (CN) esimesed 6 numbrit on samad kui esimesed 6 HSi numbrit. Ainult 6-kohaliste numbrite puhul hakkab kombineeritud nomenklatuur üksikasjalikumaks liigitamiseks HS-koodist kõrvale kalduma, mis aitab meil anda teie toote kohta selget ja üksikasjalikku teavet.
Kombineeritud nomenklatuur, mis on sätestatud CN-määruses (2658/87), on ELi süsteem kaubeldavate kaupade klassifitseerimiseks. Kõik ELi imporditavad või EList eksporditavad kaubad tuleb tollis klassifitseerida. Igale üksikule tootele määratakse kindel klassifikatsioonikood.
Kombineeritud nomenklatuuris (CN) on sätestatud kaupade klassifitseerimise üldeeskirjad kaheksakohaliseks ja seda ajakohastatakse igal aastal. See kehtestatakse harmoneeritud süsteemi (HS) alusel.
Kombineeritud nomenklatuur koosneb:
- A) harmoneeritud süsteemi nomenklatuur
- B) selle nomenklatuuri ühenduse alamrubriigid, mida nimetatakse KN-i alamrubriikideks
- C) eelsätted, täiendavad märkused jaotiste või gruppide kohta ning joonealused märkused KNi alamrubriikide kohta. Igal CNi alamrubriigil on kaheksakohaline koodnumber.
- A) Esimesed kuus numbrit on harmoneeritud süsteemi nomenklatuuri rubriikide ja alamrubriikidega seotud koodnumbrid.
- B) Seitsmes ja kaheksas number tähistavad KNi alamrubriike
HSi klassifikatsioon on kõigi riikide puhul ühtne ainult esimese 6 numbri osas. Iga riik võib valida 6-kohalise klassifikatsiooni, et toodet täpsemalt kirjeldada.
Kaheksat numbrit peetakse üldiselt tolli seisukohast täielikult nõuetele vastavaks, kuid mõned riigid võivad konkreetse imporditud kauba täielikuks kirjeldamiseks nõuda ka 9, 10 või täiendavaid numbreid. Kuid sama 8-kohaline klass võib esindada eri riikides erinevaid tooteid. Näiteks tähendab punkt 2001.90.30 „maisi“ EL 27 klassifikatsioonis ja „uba“ USA klassifikatsioonis.
Üldreeglina tuleks tariifinomenklatuure võrrelda ainult kuuekohalisel tasandil. Kui aga harmoneeritud süsteemi versioon kõrvale kaldub, võib see võrdlus olla piiratud. Kuuekohalisest tasandist alates on võimalik koode võrrelda, võrreldes kauba kirjeldusi järgnevates alamrubriikides. Siiski võib teatavatel juhtudel kaupu erinevates tollivaldkondades erinevalt klassifitseerida.
Teie toote klassifikatsioonikoodi saab määratleda mitmel viisil: (1) Kui olete sama toote juba importinud või eksportinud, leiate selle koodi tollidokumentidest (2) võite kasutada A2M portaali ja sirvida tootepuud. Impordi puhul on selleks ELi nomenklatuur (CN) ja ekspordi puhul ELi mittekuuluva riigi harmoneeritud süsteem (3), et olla täiesti kindel, et saate nõuda importiva riigi tolliasutuselt siduvat tariifiinformatsiooni.
ELi kombineeritud nomenklatuuri (CN) tootekirjeldused on kättesaadavad kõigis 23 ELi keeles. Harmoneeritud süsteemi (HS) eeskirjad on kättesaadavad ainult inglise keeles.
Siduva tariifiinformatsiooni saamiseks peate taotlema selle ELi liikmesriigi tolliasutuselt, kuhu te soovite eksportida, STI-taotluse vormi kasutamist. STI kehtib kogu ELis, olenemata sellest, milline ELi riik selle väljastas. Kõiki riiklike tolliasutuste väljastatud STIsid hoitakse Euroopa siduva tariifiinformatsiooni andmebaasis.
Kõigepealt tutvuge päritolureeglite kontrollnimekirjaga. Kahtluste korral küsige oma riigi tolliasutuselt. Kui soovite olla täiesti kindel, taotlege siduvat päritoluinformatsiooni otsust ELi liikmesriigi asjaomaselt asutuselt. Kui siduv päritoluinformatsioon on välja antud, on see siduv kõigi ELi riikide tolliasutustele. Pange tähele, et te peate endiselt esitama päritolutõendi.
Otsingutulemustes sisalduv teave päritolureeglite kohta selgitab ka seda, kuidas importijad peavad imporditava toote päritolu kindlaks tegema.
Jah, portaal Access2Markets sisaldab teavet kõigi ELi kaubanduslepingute ja ühtse sooduskorra ehk üldise soodustuste süsteemi päritolureeglite kohta.
Oma toote päritolueeskirjade leidmiseks alustage otsinguvormi „Minu kaubandusabi“ kaudu. Päritolureeglid loetletakse otsingutulemuste hulgas.
Võite valida teile kõige kasulikuma kokkuleppe. Palun kontrollige hoolikalt individuaalseid päritolureegleid, et veenduda teie toote kvalifitseerumises.