Riigihanked

ELil on üksikasjalikud eeskirjad selle kohta, kuidas riigihankeid tuleks korraldada. Samuti on olemas mitmesugused rahvusvahelised, piirkondlikud ja kahepoolsed eeskirjad ja suunised.

Millised on ELi turu eeskirjad?

Kõik riigihanked ELis toimuvad riiklike eeskirjade alusel. Suurema maksumusega lepingute puhul põhinevad need eeskirjad üldistel ELi riigihanke-eeskirjadel.

Selleks et luua ettevõtjatele võrdsed tingimused kogu Euroopas, on ELi õiguses sätestatud ühtlustatud riigihanke-eeskirjade miinimumkogum. Need eeskirjad reguleerivad seda, kuidas ametiasutused ja teatavad kommunaalettevõtted ostavad kaupu, ehitustöid ja teenuseid.

Võistleva pakkumismenetluse raames on eri liiki riigihankemenetlusi.

Väärtuspiirid – piirmäärad –, mis tähistavad ELi eeskirjade kasutamist, sõltuvad ostu esemest ja sellest, kes ostu sooritab. Need künnised vaadatakse korrapäraselt läbi.

Saate vaadata üksikasjalikke riigihanke piirmäärasid.

Madalama maksumusega pakkumuste suhtes kohaldatakse ainult riiklikke riigihanke-eeskirju, kuid järgida tuleks ELi üldisi läbipaistvuse ja võrdse kohtlemise põhimõtteid.

Hankeid käsitlevate ELi õigusaktidega saab tutvuda siin.

Kuidas teha pakkumisi avalikel hangetel ELis?

  • Hankevõimalused avaldatakse veebisaidil Tenders Electronic Daily (TED).
  • hankedokumendid peavad olema elektrooniliselt kättesaadavad ja TEDi teadetele tuleb lisada link.
  • ettevõtjad peavad esitama pakkumused elektrooniliselt.
  • hankijad peavad aktsepteerima elektroonilisi arveid (välja arvatud mõned erandid keskvalitsusest madalama tasandi asutuste puhul)

Üksikasjalikum teave on esitatud siin.

Riigihanketurud välismaal

Lugege väljaspool ELi sõlmitud riigihankelepingute kohta.