Starptautiskā publiskā iepirkuma instruments
Visā pasaulē pieaug protekcionisms publiskā iepirkuma jomā. Pēdējo desmit gadu laikā pētījumi liecina, ka publiskā iepirkuma šķēršļu skaits ir palielinājies piecas reizes. Šie šķēršļi publiskajam iepirkumam var izpausties dažādos veidos. Tās var būt tiesību normas, kas de jure ierobežo ārvalstu pretendentu piekļuvi tirgum, vai arī prakse, kas de facto samazina ārvalstu pretendentu izredzes gūt panākumus publiskā iepirkuma procedūrās.
Parasti novērotie ierobežojošie noteikumi vai pasākumi, kas pieņemti trešā valstī, ietver:
- vietējā satura prasības;
- cenu preferenču shēmas, kas dod priekšroku vietējiem pretendentiem publiskā iepirkuma procedūrās;
- juridiski ierobežojumi vai aizliegumi ārvalstu pretendentiem piedalīties publiskā iepirkuma procedūrās.
Lai iegūtu plašāku informāciju par publiskā iepirkuma šķēršļiem, ESAO ir izstrādājusi publiskā iepirkuma pasākumu taksonomiju, kas ierobežo piekļuvi ES iepirkuma tirgum.
Vai esat saskārušies ar šķērsli trešā valstī?
Starptautiskā publiskā iepirkuma instrumenta (SPI) sūdzību varat iesniegt tieši vienotajā kontaktpunktā, izmantojot SPI sūdzības veidlapu.
Ja jums ir kādi jautājumi vai nepieciešama palīdzība sūdzības iesniegšanā, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu trade-eu-international-procurement-instrument@ec.europa.eu.
Mēs izvērtēsim jūsu IPI sūdzību kopā ar mūsu ekspertiem. Kad novērtējums būs pabeigts, mēs Jūs informēsim par tā rezultātiem.
Vai esat ieinteresētā persona, kas vēlas iesniegt informāciju IPI izmeklēšanai?
Sk. norādījumus par to, kā ieinteresētās personas iesniedz informāciju.
Deklarācija par autortiesībām
Iesniedzot informāciju Eiropas Komisijai, jums jāprecizē deklarācija par autortiesībām, lūdzu, pārskatiet deklarāciju par autortiesību pamatnostādnēm.