Įmonės patirties aprašymas:

Kliūčių šalinimas: Ispanijos odos raugykla vėl patenka į Indijos odos rinką

Kliūčių šalinimas: Ispanijos odos raugykla vėl patenka į Indijos odos rinką

Valdytojas:Pablo Rios Navarro, DERCOSA generalinis direktorius

Bendrovė

DERCOSA yra Ispanijos odos, skirtos avalynės, juostų ir odos dirbinių pramonei, gamintoja. 1972 M. įsteigta bendrovė buvo įsteigta siekiant sukurti vertę mėsos ir odos pramonės šalutiniams produktams. Iki šiol DERCOSA tapo įsitvirtinusiu ir svarbiu galvijų padalijimo specialistu, pagarbiais tarptautiniais klientais ir dideliu produktų asortimentu.

Patekimo į Indijos rinką klausimas: Privalomi veterinarijos sertifikatai odos importui

2018 M. vasarą Indija nustatė naują reikalavimą, pagal kurį visiems importuojamiems odos gaminiams, įskaitant suskaidytas karves, taikomas sanitarinis sertifikatas.Tai labai neįprasta šioje pramonės šakoje, nes ES ir įvairūs kiti partneriai paprastai prašo sanitarinio sertifikato tik žalioms kailiams ir odoms. Veterinarijos sertifikato paprastai nereikalaujama pateikti toliau perdirbtai odai, nes tokie produktai buvo negrįžtamai perdirbti, o žalios odos paverčiamos raugintais produktais. Todėl Indijos reikalavimas pateikti prašymą išduoti veterinarijos sertifikatą tokiems odos gaminiams buvo nepagrįstas, nes joks veterinarijos gydytojas tokio sertifikato neišduoda.

Ši priemonė neabejotinai buvo didelė problema visai mūsų bendrovei, atsižvelgiant į tai, kad Indija yra viena svarbiausių mūsų eksporto paskirties vietų. Mums reikėjo greito sprendimo.

ES patekimo į rinką partnerystei taikomos išimtys

Remdamiesi sustiprinta ES patekimo į rinką partneryste, nedvejodami pranešėme apie kliūtį, kai tik ji atsirado, kad ES galėtų nedelsdama pradėti įgyvendinti savo kliūčių šalinimo strategiją. ES delegacija ir Ispanijos ambasada Naujajame Delyje nedvejodamos dėjo visas pastangas, kad visais atitinkamais atvejais informuotų Indijos valdžios institucijas apie mums susirūpinimą keliančius klausimus, primygtinai reikalaudamos, kad kliūtis būtų nedelsiant pašalinta. Šie ryžtingi veiksmai galiausiai prisidėjo prie Indijos sprendimo netaikyti šio apsunkinančio sertifikavimo reikalavimo ne mažiau kaip trylikai odos gaminių kategorijų.Tai išmokėjo tiesioginius dividendus mūsų bendrovei, nes mūsų prekės, kurios anksčiau buvo užblokuotos pasienyje, galiausiai buvo išleistos. Tai veiksmingai reiškia, kad galėsime toliau eksportuoti savo produktus į Indiją ir padidinti savo rinkos dalį. Tai pirmas sėkmingas žingsnis, kurį jau pasiekė ES patekimo į rinką partnerystė, o Europos Komisija ir toliau primygtinai reikalavo, kad panašus sprendimas būtų taikomas visiems likusiems odos gaminiams.

 

Pramonės požiūris

Pasak COTANCE, Europos odos rauginimo pramonės konfederacija, šį sektorių daugiausia sudaro labai mažos, mažosios ir vidutinės įmonės, susitelkusios kaimo vietovėse, kuriose rauginimas dažnai yra vienintelė ekonominė veikla. Šiame svarbiame sektoriuje dirba 50 000 žmonių daugiau kaip 3 000 įmonių visoje ES, kurių apyvarta siekia beveik 8 mlrd. EUR. Asociacija pateikė tokią pastabą dėl pasakojimo:

„Kai mūsų asociacijos narė DERCOSA informavo mus apie šią patekimo į rinką kliūtį, mes nedelsdami kreipėsime į Patekimo į rinką partnerystę, kad gautume pagalbą, pranešdami apie šį klausimą Komisijai ir Ispanijos valdžios institucijoms. Dėl tvirtos paramos DERCOSA dabar yra viena iš daugelio mūsų sektoriaus įmonių, kurios naudojasi šios kliūties panaikinimu, todėl ES gali atnaujinti kai kurių odos gaminių eksportą. Nuolat augant protekcionizmui, mes ir toliau visapusiškai naudosimės ES patekimo į rinką partneryste, jei mūsų pramonei atsirastų kokių nors kitų kliūčių.“

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos