Uzņēmuma pieredze:

Šķēršļu likvidēšana Spānijas miecētava atgūst piekļuvi Indijas ādas tirgum

Šķēršļu likvidēšana Spānijas miecētava atgūst piekļuvi Indijas ādas tirgum

Vadītājs:Pablo Rios Navarro, DERCOSA ģenerāldirektors

Sabiedrība

DERCOSA ir Spānijas ādas ražotājs apavu, jostu un ādas izstrādājumu ražošanas nozarei. Uzņēmumu izveidoja 1972. gadā, lai radītu vērtību ar gaļas un ādas rūpniecības blakusproduktiem. Līdz šim DERCOSA ir kļuvusi par vispāratzītu un nozīmīgu liellopu sašķelšanas speciālistu ar cieņpilnu starptautisku klientu un plašu produktu klāstu.

Jautājums parpiekļuvi Indijas tirgum: Obligātie veterinārie sertifikāti ādas importam

Indija 2018. gada vasarā ieviesa jaunu prasību, saskaņā ar kuru uz visiem ādas izstrādājumu ievedumiem attiecās sanitārais sertifikāts, tostarp uz liellopu izcelsmes dalītu sūdzēšanu.Šajā nozarē tas ir ļoti neparasti, jo ES un dažādi citi partneri parasti pieprasa sanitāro sertifikātu tikai jēlādām un ādām. Turpmāk apstrādātām ādas precēm veterinārais sertifikāts parasti nav vajadzīgs, jo šie produkti ir bijuši pakļauti neatgriezeniskam procesam, pārvēršot jēlādas miecētos produktos. Tāpēc Indijas prasība pieprasīt veterināro sertifikātu šādām ādas precēm bija nepamatota, jo neviens veterinārārsts šādu sertifikātu neizdotu.

Šis pasākums neapšaubāmi radīja lielu problēmu visam mūsu uzņēmumam, ņemot vērā to, ka Indija ir viens no mūsu svarīgākajiem eksporta galamērķiem. Mums bija vajadzīgs ātrs risinājums.

ES tirgus piekļuves partnerībai ir izņēmumi

Paļaujoties uz ES pastiprināto tirgus piekļuves partnerību, mēs nevilcinājāmies ziņot par šķērsli, tiklīdz tas parādījās, ļaujot ES nekavējoties sākt šķēršļu likvidēšanas stratēģiju. ES delegācija un Spānijas vēstniecība Ņūdeli nepielika nekādas pūles, lai darītu zināmas mūsu bažas Indijas iestādēm visos attiecīgajos gadījumos, uzstājot, ka barjera būtu nekavējoties jālikvidē. Šīs apņēmīgās darbības galu galā veicināja Indijas lēmumu no šīs apgrūtinošās sertifikācijas prasības izslēgt ne mazāk kā trīspadsmit ādas izstrādājumu kategorijas.Tas ir izmaksājis tūlītējas dividendes mūsu uzņēmumam, jo mūsu preces, kas iepriekš bija bloķētas uz robežas, galu galā tika atbrīvotas. Tas faktiski nozīmē, ka mēs varētu turpināt eksportēt savus ražojumus uz Indiju un palielināt savu klātbūtni tirgū. Tas ir veiksmīgs pirmais solis, ko ES tirgus piekļuves partnerība jau ir sasniegusi, savukārt Eiropas Komisija ir turpinājusi uzstāt, ka līdzīgs risinājums būtu jāīsteno attiecībā uz visiem atlikušajiem ādas izstrādājumiem.

 

Nozares viedoklis

Saskaņā ar COTANCE, Eiropas ādas miecēšanas nozares konfederāciju, nozari galvenokārt veido mikrouzņēmumi, mazie un vidējie uzņēmumi, kas koncentrēti lauku apvidos, kur miecēšana bieži vien ir vienīgā saimnieciskā darbība. Šajā svarīgajā nozarē ir nodarbināti 50 000 cilvēku vairāk nekā 3 000 uzņēmumos visā ES, kuru apgrozījums ir gandrīz EUR 8 miljardi. Apvienība sniedza šādu komentāru par stāstu:

“Kad mūsu asociācijas biedrs DERCOSA mūs informēja par šo tirgus piekļuves šķērsli, mēs nekavējoties vērsāmies pie Tirgus piekļuves partnerības, ziņojot par šo jautājumu Komisijai un Spānijas iestādēm. Pateicoties stingrajam atbalstam, DERCOSA tagad ir viens no daudzajiem uzņēmumiem mūsu nozarē, kas gūst labumu no šā šķēršļa likvidēšanas, ļaujot atsākt ES eksportu uz vairākiem ādas izstrādājumiem. Turpinoties protekcionisma pieaugumam, mēs turpināsim pilnībā izmantot ES tirgus piekļuves partnerību, ja mūsu rūpniecībai radīsies kādi citi šķēršļi.”

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites