Įmonės patirties aprašymas:

Šimtmečio amžiaus įmonės, pasinaudodamos prekybos susitarimų teikiama nauda

Šimtmečio amžiaus įmonės, pasinaudodamos prekybos susitarimų teikiama nauda

Palsgaard pasaulinių reguliavimo reikalų vadovas Ulla Kjęr Jensen prižiūri grupę, kuri dirba reguliavimo ir atitikties srityse.

Ieškodami eksporto rinkų Palsgaard visada atsižvelgia į prekybos susitarimus, nes jie daro poveikį verslo galimybėms.
Ulla Kjęr Jensen, Palsgaard

Nepaisant to, ar girdėte apie Palsgaardą, ar ne, vartojote jų produktus daugiau nei tikėtina. Jie gamina maisto pramonei skirtus emulsiklius ir stabilizatorius. Kadangi tai yra specializuoti produktai, naudojami nedideliais kiekiais, eksportas visada buvo reikšmingas jų verslui ir šiuo metu 90 % jų produktų yra eksportuojami.

S. Jensen komanda dirba už ceremonijų ir nagrinėja susitarimus, siekdama užtikrinti, kad kiekvienas „Palsgaard“ produktas būtų teisingai klasifikuojamas į kategorijas. Kiekvieno produkto sudėtis lemia jo kategoriją, taigi ir muitų lengvatas. Atlikus šį darbą, eksporto procesas yra labai paprastas.

Eksportui reikia EUR.1 kilmės sertifikato formos, sąskaitos faktūros deklaracijos arba ilgalaikės tiekėjo deklaracijos (LTSD). Ilgalaikės tiekėjo deklaracijos yra vienkartinės deklaracijos, galiojančios siuntoms ne ilgiau kaip dvejus metus. „Kadangi LTSD galioja ilgiau, ji dar labiau sumažina dokumentų tvarkymą“, – sako M. Jensen.

Masiškai sutaupoma muitų

Kiekvienas prekybos susitarimas skiriasi, todėl įvairiose šalyse santaupos skiriasi.

„Panaikinus muitų tarifus pagal ES ir Pietų Korėjos laisvosios prekybos susitarimą, Pietų Korėjos klientai labai sutaupė Palsgaard produktų.“ Pavyzdžiui, dėl šio susitarimo Palsgaardui taikomas muitas margarinams ir margarinams ir margarinams skirtiems kristalizatoriams sumažėjo nuo 36 % iki 0 %. Dėl to labai padidėja „Palsgaard“ konkurencingumas Pietų Korėjos rinkoje.

Palsgaard mano, kad ES ir Egipto asociacijos susitarimas yra ypač naudingas jų eksportui, nes „daugelis mūsų produktų atitinka lengvatinės kilmės statuso reikalavimą ir todėl jiems taikomas atleidimas nuo muitų“. Pavyzdžiui, Palsgaard gamina keletą pyragų emulsiklių. Dėl susitarimo daugeliui šių produktų taikomi muitai sumažėjo nuo 5 % iki 0 %.

Šiandien investuoti laiką

Palsgaard taip pat jau kurį laiką prekiauja su Vietnamu, o V. Jenseno komanda dabar nagrinėja, kaip naujasis ES ir Vietnamo prekybos susitarimas bus naudingas jų verslui. Šis susitarimas įsigaliojo 2020 m. rugpjūčio 1 d. ir juo bus panaikinta daugiau kaip 99 proc. visų tarifų, o likusi dalis bus panaikinta taikant ribotas nulinio muito kvotas. „Palsgaard“ reguliavimo reikalų grupė šiuo metu kartu su kiekvienu Palsgaard produktu nagrinėja susitarimo detales, kad nustatytų, kokios tarifų išimtys taikomos. 

Pasinaudojimas atlygiu

Šiuo metu Palsgaard turi gamyklas Danijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, Meksikoje, Kinijoje ir Malaizijoje. Nors šios vietos buvo pasirinktos atsižvelgiant į rinkas ir (arba) žaliavų tiekimą, V. Jensen yra įsitikinusi, kad „Palsgaard atsižvelgs į prekybos susitarimų galimybes būsimose gamyklose“. A. Palsgaard tikisi, kad prekybos už jos ribų aimtmetyje ir toliau augs pasaulyje, o ne dėl ES prekybos susitarimų. Gera žinia jos darbuotojams!

Prieš šimtmetį Danijoje įsteigtas Palsgaard yra Europos verslas, turintis ilgą tarpvalstybinės prekybos istoriją. Šiuo metu bendrovė eksportuoja į 110 šalių, įskaitant 40 šalių, sudariusių ES prekybos susitarimus.

Bendrinti šį puslapį

Sparčiosios nuorodos