Ettevõtte lugu:

Sajandikad ettevõtted, kes saavad kaubanduslepingutest kasu

Sajandikad ettevõtted, kes saavad kaubanduslepingutest kasu

Palsgaardi ülemaailmse õigusküsimuste juht Ulla Kjær Jensen juhib meeskonda, kes tegeleb eeskirjade ja nõuete järgimisega.

Eksporditurgude otsimisel võtab Palsgaard alati arvesse kaubanduslepinguid, sest need mõjutavad ärivõimalusi.
Ulla Kjær Jensen, Palsgaard

Olenemata sellest, kas olete Palsgaardist kuulnud või mitte, olete neid tooteid rohkem kui tõenäoliselt tarbinud. Nad toodavad toiduainetööstusele emulgaatoreid ja stabilisaatoreid. Kuna tegemist on väikestes kogustes kasutatavate eritoodetega, on eksport olnud nende äritegevuses alati märkimisväärne ja praegu eksporditakse 90 % nende toodetest.

Pr Jenseni meeskond töötab atsetiinide taga, uurides kokkuleppeid, et tagada iga Palsgaardi toote õige kategoriseerimine. Iga toote koostis määrab toote kategooria ja seega ka tariifsed vabastused. Kui see töö on tehtud, on ekspordiprotsess väga lihtne.

Ekspordiks on vaja kas päritolusertifikaadi EUR.1 vormi, arvedeklaratsiooni või pikaajalist tarnija deklaratsiooni. Pikaajalised tarnijadeklaratsioonid on ühekordsed deklaratsioonid, mille kehtivusaeg on kuni kaks aastat. „Kuna pikaajalise säästva arengu direktiiv kehtib kauem, vähendab see veelgi paberitööd,“ ütleb pr Jensen.

Suur kokkuhoid tollimaksudelt

Iga kaubandusleping on erinev, seega on sääst riigiti erinev.

„Tariifide kaotamine ELi ja Lõuna-Korea vabakaubanduslepingu kaudu on toonud kaasa Palsgaardi toodete ulatusliku kokkuhoiu Lõuna-Korea klientidele.“ Näiteks on Palsgaardi margariinide ja hinnavahede kristallisaatorilahuse tollimaks langenud 36 %-lt 0 %-le. See suurendab oluliselt Palsgaardi konkurentsivõimet Lõuna-Korea turul.

Palsgaard leiab, et ELi-Egiptuse assotsieerimisleping on nende ekspordile eriti kasulik, sest „paljud meie tooted vastavad sooduskohtlemise nõudele ja nende suhtes kohaldatakse seega tollimaksuvabastust“. Näiteks toodab Palsgaard mitmeid kookide emulgaatoreid. Paljude nende toodete tollimaksud on kokkuleppe tulemusena langenud 5 %-lt 0 %-le.

Tänane investeerimisaeg

Palsgaard on juba mõnda aega kauplenud Vietnamiga ning pr Jenseni meeskond uurib nüüd, kuidas uus ELi-Vietnami kaubandusleping nende äritegevusest kasu saab. See leping jõustus 1. augustil 2020 ja sellega kaotatakse üle 99 % kõikidest tariifidest ning osaliselt kaotatakse ülejäänud osa piiratud nullmääraga kvootide abil. Palsgaardi õigusküsimuste töörühm uurib praegu lepingu üksikasju koos iga Palsgaardi tootega, et määrata kindlaks, milliseid tariifseid erandeid kohaldatakse. 

Preemiate saamine

Palsgaardil on praegu tehaseid Taanis, Madalmaades, Brasiilias, Mehhikos, Hiinas ja Malaisias. Kuigi need asukohad valiti turgude ja/või toorainetarnete alusel, on pr Jensen kindel, et „Palsgaard võtab tulevastes tehaste asukohas arvesse kaubanduslepingu võimalusi.“ Palsgaard ootab tänu ELi kaubanduslepingutele sajanditepikkuse kaubandusega ülemaailmse kasvu jätkumist. Head uudised töötajate jaoks!

Üle saja aasta tagasi Taanis asutatud Palsgaard on Euroopa ettevõte, millel on pikk piiriülese kaubanduse ajalugu. Praegu ekspordib ettevõte 110 riiki, sealhulgas 40 riiki, kellel on ELi kaubanduslepingud.

Jagage seda lehte: