Uzņēmuma pieredze:

Gadsimtu vecs uzņēmums, kas gūst labumu no tirdzniecības nolīgumiem

Gadsimtu vecs uzņēmums, kas gūst labumu no tirdzniecības nolīgumiem

Palsgaard globālo regulatīvo jautājumu vadītāja Ulla Kjær Jensen pārrauga grupu, kas strādā pie noteikumu un atbilstības nodrošināšanas.

Meklējot eksporta tirgus, Palsgaard vienmēr ņem vērā tirdzniecības nolīgumus, jo tie ietekmē uzņēmējdarbības iespējas.
Ulla Kjær Jensen, Palsgaard

Neatkarīgi no tā, vai esat dzirdējis par Palsgaard, jūs, visticamāk, lietojat šos produktus. Tie ražo emulgatorus un stabilizatorus pārtikas rūpniecībai. Tā kā tie ir specializēti ražojumi, ko izmanto nelielos daudzumos, eksports vienmēr ir bijis nozīmīgs to uzņēmējdarbībai, un pašlaik 90 % no to ražojumiem tiek eksportēti.

Jensenas komanda strādā aiz aizmugures, pētot nolīgumus, lai nodrošinātu, ka katrs Palsgaard produkts ir pareizi klasificēts. Katra produkta sastāvs nosaka tā kategoriju un līdz ar to atbrīvojumus no tarifiem. Tiklīdz šis darbs ir paveikts, eksporta process ir ļoti viegls.

Eksportam ir vajadzīga vai nu EUR.1 izcelsmes sertifikāta veidlapa, faktūras deklarācija vai ilgtermiņa piegādātāja deklarācija (LTSD). Ilgtermiņa piegādātāja deklarācijas ir vienreizējas deklarācijas, kas derīgas sūtījumiem uz laiku līdz diviem gadiem. “Jo LTSD ir spēkā ilgāku laiku, tas vēl vairāk samazina administratīvo slogu,” saka Jensen kundze.

Milzīgs nodokļu ietaupījums

Katrs tirdzniecības nolīgums ir atšķirīgs, tāpēc ietaupījumi dažādās valstīs atšķiras.

“Tarifu atcelšana, izmantojot ES un Dienvidkorejas brīvās tirdzniecības nolīgumu, ir radījusi milzīgus ietaupījumus attiecībā uz Palsgaard produktiem Dienvidkorejas klientiem.” Piemēram, šā nolīguma rezultātā Palsgaard kristalizatora risinājumam margarīniem un izkliedēm ir kritusies no 36 % līdz 0 %. Tas ievērojami palielina Palsgaard konkurētspēju Dienvidkorejas tirgū.

Palsgaard uzskata, ka ES un Ēģiptes asociācijas nolīgums ir īpaši labvēlīgs to eksportam, jo “liels mūsu ražojumu klāsts atbilst preferenciālas izcelsmes statusam un tādējādi gūst labumu no nodokļa atbrīvojuma.” Piemēram, Palsgaard ražo vairākus kūku emulgatorus. Nolīguma rezultātā daudziem no šiem produktiem nodokļi ir samazinājušies no 5 % līdz 0 %.

Ieguldīt laiku šodien

Palsgaard jau kādu laiku tirgojas arī ar Vjetnamu, un Jensen kundzes komanda pašlaik apsver, kā jaunais ES un Vjetnamas tirdzniecības nolīgums dos labumu viņu uzņēmējdarbībai. Šī vienošanās stājās spēkā 2020. gada 1. augustā un atcels vairāk nekā 99 % no visiem tarifiem un daļēji atcels pārējos tarifus, izmantojot ierobežotas nulles nodokļa kvotas. Palsgaard Regulatīvo jautājumu grupa pašlaik pēta nolīguma detaļas kopā ar katru Palsgaard produktu, lai noteiktu, kādi tarifu atbrīvojumi ir piemērojami. 

Atlīdzības gūšana

Palsgaard pašlaik ir ražotnes Dānijā, Nīderlandē, Brazīlijā, Meksikā, Ķīnā un Malaizijā. Lai gan šīs vietas tika izvēlētas, pamatojoties uz tirgiem un/vai izejvielu piegādi, Jensen kundze ir pārliecināta, ka “Palsgaard ņems vērā tirdzniecības nolīguma iespējas nākotnē”. Labas ziņas saviem darbiniekiem!

Palsgaard, kas dibināta Dānijā vairāk nekā pirms gadsimta, ir Eiropas uzņēmums ar ilgu pārrobežu tirdzniecības vēsturi. Uzņēmums pašlaik eksportē uz 110 valstīm, tostarp 40 valstīm, ar kurām ir noslēgti ES tirdzniecības nolīgumi.

Dalīties ar šo lapu:

Tiešās saites